Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pasik ti válanátok az apaságot...

Pasik ti válanátok az apaságot egy biszex lánynak, vagy biszex lány párnak, csakis szigoruan két oldalú lemondó nyílatkoztott tartalmazó szerződéssel?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 11. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen mindegy a lány orientáltsága, egy ilyen nyilatkozat jogilag mindenképpen érvénytelen, azaz ha a nö meggondolja magát, perelheti a gyerektartást és a férfi meg köteles fizetni azt,
2017. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem vallalnam. Lehet h maradi vagyok, de en meg ragaszkodom a hagyomanyos csaladkephez.
2017. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ez teljes mértékben jogtalan.
2017. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Ezt nem lehet megcsinálni. Gyerekről csak úgy lehet lemondani, ha van aki örökbefogadja. A magyar jog csak a heteró párokat fogadja el szülőként, két azonos nemű nem lehet hivatalosan egy gyerek szülője.

Máshogy egy szülő nem mondhat le a gyerekről, ha meg nem ír alá apaságit az anyuka akkor is gondolhat egyet és perelhet, dns teszt után meg világos ki az apuka és a pasas fizethet gyerektartást.


A megoldás erre a helyzetre: spermabank, örökbefogadás.

2017. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
67%
Dehogy vállalnám!
2017. ápr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Ismerek egy leszbi párt. Ott az egyik tag elmesélte (nem mintha kérdeztem volna), hogy ők próbálkoznak egy bizonyos férfi által teherbe esni, mármint az egyik nő, és azt mondta, hogy ők ketten fogják nevelni. Tudom, nem ez volt a kérdés, de nekem csak ilyenről van tudomásom, ez is épp elég nekem.
2017. ápr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem csinálnék csak úgy senkinek gyereket. Csakis magamnak (magunknak), hogy én (mi) neveljem, neveljük. (Van gyerekem). Normális elveim vannak, nem villanyoz fel a tudat, hogy legyen valahol egy gyerekem, akihez semmi közöm nem lehet. Pont ezért donorspermát se adományoznék.
2017. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A szülő párjának fivére vállalná az apaságot - ha már ez érdekel, csak nem akrtam bele menni - és jogilag így teljesen tiszta. Az érzelmekbe és a magánélet ilyen formáiba nem szól bele a törvény.
2017. ápr. 11. 22:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem! Apasági nyilatkozatot tenni csak sokhónapos terhességénél lehet. Gondolj bele a szituba, felcsinálod majd várod, hogy a fivér tegyen apasági nyilatkozatot, de az nem tesz. Megszületik a gyerek, téged perel a csaj... Bolond volnék ilyenbe belemenni!
2017. ápr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan egyedi ez az eset, de a szerződés itt nem fog semmit érni magyar törvényekkel. Viszont még mindig korrektebb, mint ami egyik ismerősömmel történt. Házasok voltak, amíg meg nem lett a két gyerkőc, aztán válás. A csaj összeköltözött egy csajjal, nem engedte látni az apának a gyerekeket. Jogásza csaj, tisztába volta következményekkel. Apa perelt a láthatásért, a csaj kapta a pénz büntetést, de ki tudta fizetni, sokat nem érdekelte eleinte. Amúgy mára már néha engedi látni a gyerekeket, meg a nagyszülőhöz is mehetnek. Közben a srácnak lett még gyereke a következő házasságából. A testvérek is ismerik egymást azóta.
2017. ápr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!