Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ilyenen vitázni?

Miért kell ilyenen vitázni?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a buta vitákat, mint ez a mai volt.. Nem szeretek vitázni a szeretteimmel, a békességet szeretem. De ma kiakadtam. Anyám tudja, hogy tésztát nem eszem, vagy 2 éve, nehéz a hasamnak, nem esik jól. Az volt ebédre, sőt, szalonnával, irtó nehéz nekem , alig birom lenyelni.

De nem baj, ettem mást, engem ez nem zavar, hogy ő azt eszi, ha szereti. Többször is kinálta nekem, mondtam neki, tudod, hogy tésztát nem eszem, és elkezdett velem vitázni ezen.. Én meg mondtam, hogy miért nem veszi figyelembe , hogy én azt nem eszem, mert rosszul esik a szervezetemnek, erre lezárta a vitát, megharagudott. Komolyan ilyenkor bűntudatom van, de akkor sem tudom megenni azt, ami nem esik jól.


2017. ápr. 10. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Érzelmi manipuláció. Gyerekes viselkedés. Ne legyen büntudatod, anyukád csak generálja a feszültséget valamilyen oknál fogva.
2017. ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Ez számomra is érthetetlen. Ne legyen bűntudatod, semmi rosszat nem csináltál.

Anyukád viselkedése gyerekes.

2017. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Valamiért nem jó nekem a tészta, a sajtosat pl csak öklendezve tudom lenyelni, inkább nem is próbálkozom vele. Külön a sajtot szeretem, meg a szalonnát is, de tésztával ezeket valami oknál fogva nem tudom megenni. Van amúgy ételallergiám, még kisérletezem, hogy mire, talán ehhez is köze van.
2017. ápr. 10. 21:19
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk nem kell magyarázkodnod, nyugi. :) Ha csak simán nem szeretnéd, én akkor sem erőltetném rád és pláne nem sértődnék meg, ha nem ennél belőle.

Nem lehet, hogy kicsit ingerültebben válaszoltál neki? Könnyű összeveszni apróságokon, ha durva a hangnem.

2017. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Nálam is kiverte anyám a biztit.

Főztem valamelyik nap és a kajába kellet volna sűrített paradicsom de bátyám megette volt itthon sima paradicsom 3db na mondom jólesz az is a kajába így hát beletettem. Ez volt szombat este. Anya vasárnap reggel kérdezi hol a paradicsom mondom a fiad megette a sűrítettet így hát beletettem erre ő elkezdett csapkodni meg mondani ilyen nagy világ fájdalommal hogy "nekem soha nem lehet jó nem baj ez jutott nekem ezvan majd lesz jobb is stb) amúgy is ilyeneket csinál de ezen már csak nevetni tudtam.

Szóval ne vedd magadra ezek az anyukák már csak ilyenek banya kórosak vagy kuki hiányosak én nem tudom de nem akarok ilyen labilis lenni.

2017. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Nem bántásból mondom, de könnyű életed lehet, kérdező, ha egy ilyen aprócska érzelmi manipuláció a szülőd részéről, kiakaszt téged... Vagy ahogy nézzük: nehéz életed lesz, ha ennyire edzetlen vagy, és könnyű élted lehet egyelőre, ha nagyjából ilyen szintű bagatell dolgok zajlanak csak, körülötted...


Ha kiskorú vagy, azt megértem, ha ilyesmin leragadsz, de számos kiskorú (és nagykorú személy) ennél sokkal súlyosabbakon megy keresztül, sokuk rendszeresen...


Meg kell tanulnod rendezned magadban ezt és egyszerű, hatékony stratégiákat kitalálnod mások aprócska emberi játszmái kivédésére.


(A durvább játszmák között viszont sok a kemény dió...)

2017. ápr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Maximum 2x lennék hajlandó emberi hangnemben közölni, hogy nem, nem eszem xy-t, mert nem esik jól és fáj a gyomrom tőle. A 3. már olyan stílusban menne, hogy megjegyezze egy életre. Értem én, hogy ronda dolog ez amúgy, de az is agyrák, hogy nem érti meg a másik, ha szépen értelmesen meg van neki magyarázva, mi a helyzet. Aki a szép szóból nem ért, majd fog a csúnyából.
2017. ápr. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
TUDJA, hogy rég óta nem eszem a tésztát, azt is, hogy miért. Szépen mondtam, hogy nem kérek. Aztán meg is magyaráztam, hogy tudod, hogy nem birom enni és végül, amikor megint kínálta később, mondtam ingerülten, hogy nem igaz, hogy ennyire nem ismer, tudja, hogy nem eszem ilyesmit, és rosszul esik, hogy ennyire nem figyel oda a másikra. Már ez a mondatom előtt meg volt sértődve, pedig akkor még normálisan mondtam, szebben nem tudtam volna.
2017. ápr. 11. 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!