Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjek, feleségek, ti szoktato...

Férjek, feleségek, ti szoktatok vitázni a házimunkán?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, amikor a férj már hamarabb hazaér, és a feleség később végez a munkában 2 órával kb, mert úgy van a munkaideje.


És addig a férj csak ül, elvan, tv-zik, aztán a feleség hazaesik és ő nem pihikézik, hanem neki esik a porszívónak, meg kaját kell főznie stb.


2015. jan. 5. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Soha. Nálunk evidencia, hogy aki hamarabb hazaér, az nekifog és elvégez pár dolgot. Mosogatás, vagy főzés, rendrakás szokott lenni ilyenkor, ezeket a pasim pont úgy meg tudja csinálni, mint én, és ha úgy alakul, csinálja is. Ha meg ő van sokáig munkában, akkor nyilván én várom vacsival.
2015. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Eleinte... aztán jött a táblázatos módszer. Miszerint mindenkinek megvan a munkamenete és 1 hétre előre az otthoni teendő. Ill. van nálunk a gondoskodás elve is az olyan esetekre, ahol be van az egyik 4-kori végzéssel és 2-kor mégis haza tud jönni. Ha látja a táblázatban, hogy a másiknak sok a dolga, akkor egy részét átvállalhatja, cserébe, mikor ő esik haza, és másik már otthon van visszakapja. Illetve hirtelen fellépő problémák esetén logikusan át lehet tenni másik napra vagy időre, megbeszélés alapján.

És nekünk ez működik.


Rá kellett jönnöm, hogy a párom nem veszi észre a munkát, és kb egyik általam ismert férfi sem, ezért kellett egy jól kialakított rendszer, és a szájába tenni, hogy ekkor erre és erre időt kell szakítani. Azóta nem szalad a háztartás, mindig van főtt étel az asztalon.

2015. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Én alapvetően úgy állok hozzá, hogy a házimunka az én dolgom, meg is csinálok mindent, nem érzem úgy hogy bele kellene szakadni. De ha a férjem ráér és kedve van, bármikor besegít.
2015. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én férj vagyok, de soha nem értettem ezeket a "csak ül és tv-zik" férjeket. Mi indig megtaláljuk a feleségemmel a tennivalókat. Ezen még soha csak vita sem volt köztünk. Aki előbb ér csinálja. Amíg egyikőnk főz, addig a másikunk mondjuk takarít. Én csak így tudom elképzelni.
2015. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Szoktunk vitázni a házimunkán, de szerencsére nem azért, mert a férjem nem segít, hanem mert ugyanazokat a házimunkákat utáljuk, és általában azt senki sem akarja megcsinálni. Ilyen pl a mosogatás. Ilyenkor elkezdünk kemény érveket felsorakoztatni, hogy ki miért nem tudja megcsinálni, illetve hogy az elmúlt 1 hónapban ki hányszor mosogatott már. Kívülállóként nagyon vicces lehet, aztán általában egyikünk mégiscsak megcsinálja, se volt már rá példa, hogy úgy maradt végül másnapig. Tudom hülyeség, meg minden, de ennél nagyobb bajunk ne legyen az életben:)
2015. jan. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

nálunk dettó ugyanez van, mint az utolsónál. egyszer fel kéne venni, ahogy azon vitázunk, hogy "dehát legutóbb is én mosogattam! - nem igaz, nem emlékszel, akkor törtem el a poharat amit anyádtól kaptunk", stb :D

bár 3 év együttélés alatt már nagyjából kialakult, hogy ő rakja rendbe a konyhát meg a fürdőszobát, én meg a két szobát. nem azt mondom, hogy tökéletesen, de működik :)

2015. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem, de számunkra alap, hogy igyekszünk egymás válláról levenni a terheket.
2015. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem...


Ilyen ritkán fordult elő...talán 2-szer hogy megjegyeztem,mhogy igazán megcsinálhatta volna, amíg megérkeztem, a valasz az volt,jogosan, hogy nem volt benne biztos mit főzzön,

Máskor pedig anyni volt, hogy szólt üljek le fujja. Ki magam, addig ő elmosogat..és utana együtt megfőzhetünk..

Tehát vegül nem én csinaltam többet egyik esetben sem


És igen,mmegállom, hogy nem ugrok neki én sem...ez megbeszelés kérdése..

Nqlunk összeköltözés előtt ez tisztázott volt, hogy nem vagyok hazi cseled, de ha nekem van több időm evidens, hogy többet csinálok, de ez igaz fordítva is

2015. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Általában megcsinálok mindent. Férjem segít ha kell (ha mondjuk melózok és nincs időm). Viszont nem mindig megy simán. Pl. hétvégén 11 óráztam mind a két nap. Fáradt voltam így este megkértem, hogy pakoljon el. Reggel amikor felkeltem és indultam volna melózni, akkor vettem észre, hogy minden tiszta kosz maradt. Hiába mosogatott el, az asztalt nem törölte le, plusz a lábosok egy kanálnyi étellel az hűtőben maradtak stb. Megcsináltam de közben elküldtem melegebb éghajlatra. Àltalában nem zavar, de ma felhúztam magam. Holnapra azért igyekszem elfelejteni. :)
2015. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vőlegényem ér haza előbb, addig megfőz, elmosogat és berakja mosásba a szennyest. Hazaérek, eszünk, majd gyorsan kiteregetek, elpakolok. Hetente egyszer takarítunk közösen. Nálunk bevált így. :) 24/N
2015. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!