Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elkötözik a testvéred...

Ha elkötözik a testvéred otthonról nehezen vagy könnyen viselted el?

Figyelt kérdés
Pár hét és elköltözik itthonról az (iker)testvérem és bevallom,szomorú vagyok,hogy elmegy,de tudom ez az élet rendje...:/ (Valójában már nekem is el kellett volna költöznöm,de több ok miatt még nem megy..,de most nem,is ez a lényeg!)Nagyon csendes lesz nélküle a lakás,mert Ő volt a hangosabb,hebrencsebb mindig,én csendesebb,nyugodtabb vagyok... Nem lesz kivel megbeszélnem a dolgaimat és sorolhatnám:'(Sokat veszekedtünk,de azért alapjába véve jó tesók vagyunk és kiállunk egymásért.. Meg tudom,hogy majd telefonon tudjuk tartani a kapcsolatot,meg néha összefutunk,de az nem ugyanaz!!Nagyon fog hiányozni!!!Ti,hogy viseltétek ezt akinek testvére van és elköltözött otthonról?
2010. máj. 12. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én költöztem otthonról. Vagyis igazából csak kollégiumba (messzire, fősuli), és kb. havonta, kéthavonta járok haza.

Bátyámmal nagyon jó a kapcsolatom, de nem szomorkodik, sőt, nem is nagyon beszélünk telefonon sem, csak néha msn-en.

Bár nem is gondoltam, hogy szomorú lesz! :)

Szerintem nem lesz gond, meg fogod szokni, hogy már nem együtt laktok, de attól még testvérek vagytok, szeretitek egymást! Járj el hozzá, beszéljetek telefonon, és legyenek közös programjaitok!

2010. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Nekem eletem egyik legboldogabb napja volt! 13 eves voltam es minden sokkal jobb lett, sajat szoba, nyugalom, anyu is lazabb lett.
2010. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Természetesen tartjuk a kapcsolatot és lesznek közös programok..,de sztem az ikertestvérek jobban kötődnek egymáshoz...!Nekem a szüleim elváltak és 10-15 éves koromig külön éltünk,15 évesen visszamentem Apukámhoz és testvéremhez mert hiányoztak!!!Meg féltem is,mert bár Ő az idősebb 5 perccel,de én vagyok az erősebb fizikailag:P
2010. máj. 12. 12:42
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Mi is ikrek vagyunk.Mi egyszerre költöztünk el koliba,más városba jártunk egyetemre és csak hétvégén találkoztunk anyuéknál.Persze telefonon mindig beszéltünk,nem volt olyan nap,hogy nem.Ma már külön otthonunk van,de egy városban élünk és igyekszünk közös programokat csinálni.Minden fontosabb és lényeges kérdést a mai napig megvitatunk,telefonon továbbra is mindennnap beszélünk.Nehéz elengedni a másikat,főleg,ha tényleg ennyire szoros a testvéri kötelék,de hidd el muszáj és jobb lesz.Saját élete van mindkettőnknek,de továbbra is ő a legjobb barátnőm és fordítva.
2010. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ..,végre egy iker!!!:)Bár mi fiúk vagyunk,de nálunk is erős a testvéri kötelék,és nekem is a legjobb bizalmasom a Testvérem!!!Mégegyszer köszi a korrekt választ!
2010. máj. 12. 12:52
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tesómmal soha nem volt olyan "testvéries" a viszonyom. Azt hittem nem lesz rám hatással a költözése. Nem is volt, az utolsó pár napig, utána viszont rossz volt. De amikor elmentek utána már természetes, és talán megnyugtató volt a magány (a 2. szinten csak ketten laktunk). De ez azért embertípus, és a testvéri kapcsolat függvényében változhat.
2010. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
". De ez azért embertípus, és a testvéri kapcsolat függvényében változhat." Ez igy is van;) Nálunk se volt mindig jó a testvéri viszony,sokat balhéztunk,de azért szeretem!!:)
2010. máj. 12. 12:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó testvérek vagyunk a húgommal, a legjobb barátnőm. Ő Amerikában ment férjhez, tehát nagyon messze költözött, max. évente egyszer tudnak 10-14 napra hazajönni. Én nagyon nehezen viseltem, és ma sem könnyű, pedig ennek már jó pár éve, de kénytelen voltam elfogadni a dolgot.

35/N

2010. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Sima tesó és ikertesó között nagyon nagy a különbség.Az ikrek másként éreznek testvérük iránt, hiszen csecsemő koruktól kezdve szinte mindig együtt voltak.Egy sima tesónál nincs ilyen szoros kapcsolat.Beszéljétek meg, mert te is nagyon fogsz neki hiányozni.Külön életet kell élnetek, de annak tudatában, hogy mindenben számíthattok egymásra.
2010. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A válasz írója 93%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:21


Húú,akkor neked még nehezebb,főleg ha jó testvérek voltatok...,tényleg nem lehet könnyű!:/

2010. máj. 12. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!