Névváltoztatás?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 18 éves kor alatt mindkét szülő beleegyezése kell, viszont nem tudom, hogy hogyha az egyik félnél van a teljes szülői felügyeleti jog, akkor is kell-e a másik fél beleegyezése. El tudná valaki magyarázni?

2017. márc. 28. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha a másik szülőtől elvették/lemondott a felügyeleti jogról, akkor az ő engedélye nem kell.
2017. márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tényleg? (Nem az, hogy nem hiszek neked, csak nem akarok túl hamar örülni, és jobb a több vélemény)
2017. márc. 28. 15:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsen felugyeleti joga, akkor nem kell. Nyugodtan oruljel :)
2017. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, ha a másik szülőnek nincs felügyeleti joga, akkor nem szükséges a hozzájárulása semmihez. Viszont Magyarországon elég ritkán veszik el a szülői felügyeleti jogot, így szinte kizart, hogy nálad ez legyen a helyzet.

Azt se árt tudni, hogy a nevvaltoztatas okot ad az erdemtelensegre, így a külön elő szülő erre hivatkozva kerheti a nagykorú gyermekkel szembeni tartasdij megszüntetését,illetve kitagadhat az oroksegbol

2017. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

(1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben közösen gyakorolják jogaikat akkor is, ha a szülői felügyeletet a szülők megállapodása vagy a bíróság döntése alapján az egyik szülő gyakorolja, kivéve, ha a gyermekétől különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság e tekintetben korlátozta vagy megvonta.


(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdésnek tekintendő a kiskorú gyermek nevének meghatározása és megváltoztatása, a szülőjével azonos lakóhelyén kívüli tartózkodási helyének, huzamos időtartamú vagy letelepedés céljából történő külföldi tartózkodási helyének kijelölése, állampolgárságának megváltoztatása és iskolájának, életpályájának megválasztása.

2017. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az én "drágalátos apám" lemondott rólam mikor 3 voltam és anyámmal elváltak. Nem láttam az óta, távol tartási végzése van ellene Édesanyámnak. Így is kell a beleegyezése?
2017. márc. 28. 19:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondhat le rólad, ahhoz örökbe kellett volna hogy adjon. Anyadnal kell hogy legyen egy ítélet a gyermekelhelyezesrol, ha abban szerepel hogy "XY (apad) szülői felügyeleti jogát megszünetem, akkor nem kell. Ha nincs ilyen benne, akkor kell. Hány éves vagy?
2017. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
15 vagyok.
2017. márc. 28. 19:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ok. Kérd el anyukadtol a birosagi iteletet és nézd meg, hogy szerepel e benne, amit írtam. Ha nem és nem tudod kivarni azt a 3 évet, amíg nagykorú leszel, akkor kérd meg, hogy indítson pert az apad szüloi felügyeleti jogának megszunteteseert
2017. márc. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ^.^
2017. márc. 29. 06:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!