Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt illene adnom nekik?

Mennyi pénzt illene adnom nekik?

Figyelt kérdés

A barátommal két éve vagyunk együtt, én még egyetemista vagyok.

A párom húga most fog férjhez menni, én is meg vagyok rá hívva :) Nem igazán ismerem őt, mikor összejöttem a barátommal, már külön lakott, talán ha háromszor találkoztam vele, de az sem valami nagy beszélgetés volt.

Nekem nincsen saját keresetem, a barátom szerint ne adjak semmit, úgyis együtt megyünk és ő ad, de én szeretnék adni, nem vagyok irígy, meg centizős, csak azért nem vagyok eleresztve sem. Nem tudom, mennyit illene adnom.

Mi a véleményetek?


2017. márc. 27. 15:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Persze (nem haragszom) kérdező.


Ugyan is abszolutdt logikához szokott vagyok, és nem tudom miben nem látsz logikát.


Ez had ne legyen az én problémám. (ha nem látsz a logikába)

(...és nem túl érdekel, hogy ezért leszavazol)


Ami logika és tény, az logika és tény.

A tényeken csak mesterségesen és direkt lehet generálni vitát.


Akkor valamit nem mondtál el, ami fontos a tényekhez.


Akkor válasz is egyszerű a "mennyi" kérésedre.


Menjetek el és fizessesetek fejenként 20e-et, és hogy miből, azt ne itt titkold.

Főleg, ha tudod a választ a saját kérdésedre.

Máris kaptál konkrét választ.


Fizess 10+10 ezret a pároddal és ezzel kérdés kiírni akkor minek?

Minket kérdeztél.

Íme a konkrétum.

Ennyi pénz a "mennyi" kérdésedre.

2017. márc. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"abszolutdt"


???

2017. márc. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Logikához szokott = nem az életben él. Valójában teljesen mindegy, adsz nekik egy borítékot, úgysem nézik meg, mennyi pénz van benne. Adj, amennyit jónak látsz, és rendben lesz. Az esküvőszervezőnek pedig csak annyit mondanék, 15-20 ezerből is ki lehet hozni természetesen, de én is részt vettem pár esküvői előkészületen, hallottam már pár éttermes szájából is, meg leírva is, hogy 6000-8000 Ft/fő a vacsora. Nyilván nem korlátlan tömény ital fogyasztással, de ha a kérdező ad tízezer forintot, és nem iszik meg a vacsora mellé két üveg Jack Danielst, akkor nem fog nagy veszteséget okozni a párnak.
2017. márc. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyértelmű helyzet, közösen adod a barátoddal, hiszen csakis miatta vagy meghívva. Közös boríték, együtt aláírva a jókívánság. A barátoddal meg külön beszéled meg, hogy adsz-e bele valamennyit. Szerintem ő érzi helyesen, hogy nem kéne beleadnod, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor 5000 elég lesz.
2017. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Amit 14 ir, azt en leirtam mar elozo oldalon talan 3. kommentben.
2017. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen, megerősítettem, a véleményed, hogy normáliséknál ez a szokás, ne foglalkozzon a pénzéhes válaszolókkal. Bocs, hogy nem citáltalak megfelelően.
2017. márc. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, közösen fogunk adni és én is beleszállok valamennyivel :)
2017. márc. 28. 13:50
 18/19 anonim ***** válasza:

Nyilván a párom testvérének az esküvőjére illik elmenni.

A pénzről a pároddal beszélgess, h. Te is hozzájárulnál a közös borítékhoz...

Mi a férjemmel egy friss kolléga esküvőjére egy 7-8 ezer forintos lámpát vettünk, ill. egy 10-es adtunk 10 éve.

2017. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
500 ezer.
2017. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!