Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt illene adnom nekik?

Mennyi pénzt illene adnom nekik?

Figyelt kérdés

A barátommal két éve vagyunk együtt, én még egyetemista vagyok.

A párom húga most fog férjhez menni, én is meg vagyok rá hívva :) Nem igazán ismerem őt, mikor összejöttem a barátommal, már külön lakott, talán ha háromszor találkoztam vele, de az sem valami nagy beszélgetés volt.

Nekem nincsen saját keresetem, a barátom szerint ne adjak semmit, úgyis együtt megyünk és ő ad, de én szeretnék adni, nem vagyok irígy, meg centizős, csak azért nem vagyok eleresztve sem. Nem tudom, mennyit illene adnom.

Mi a véleményetek?


2017. márc. 27. 15:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Smennyit. Akinek nincs keresete, attól nem is fogják elvárni, hogy adjon
2017. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azért valamennyit illene, meg szeretnék is és egy esküvő elég nagy költekezés anyagilag, biztosan hasznát vennék
2017. márc. 27. 16:01
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Baratod egyedul ad, vagy a csaladjaval?

Csatlakozz be. Ha baratod ad egy huszast (hasamra csaptam), mondd, hogy hoztacsapsz 5-ot es egyutt irjatok ala a kepeslapot/boritekot, hogy kozosben kapjak Kettotoktol.

Ha a szuleivel ad, akkor kerdezzetek meg, beszallhatsz-e. Es ugyanigy, kozosbe adjatok. Ez teljesen jo igy, adsz, viszont nem fogja senki szamolgatni hogy ki mennyit....ha csak baratno vagy es raadasul nem sokszor talalkoztatok, ekkira osszeg realis toled.

2017. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet :)
2017. márc. 27. 16:08
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Ha már kihozod nekik nullára, amennyibe te kerültél az esküvőn, az jó szerintem. Nehéz így látatlanban, de 5-10 ezer forint körül jön ki egy főre a kaja, ital, meg ezek. Aztán ezt akár a menyasszonytáncnál is odaadhatod, ha lesz, vagy külön, vagy a barátoddal együtt. Szerintem ez így teljesen korrekt.
2017. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Az utolsó eléggé elvan tévedve, a mostani árakkal kisvárosban is kb 15-20 ezerre jön ki egy fő. Több esküvő szervezésében is részt vettem már az utóbbi hónapokban, eléggé el vannak szállva az árak.

Szerintem ha olyan 10 ezret adsz az teljesen jó.De ha a barátod ad kettőtök helyett, az is megteszi szerintem, főleg ha fel is ajánlotta,hogy majd ő ad helyetted.

2017. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Muszáj mindenképpen pénzt adni?


Pl. adhatnál valami olyant amit Te készítesz, vagy már meg van Neked, de nem lim-lom.

2017. márc. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kifejezetten pénzt kértek
2017. márc. 27. 16:54
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

#7-es vagyok


Van pár variáció.


1, A pároddal elmentek és a párod fizeti, mert Neked nincs jövedelmed,

2, kölcsön kérsz, (pl. a szüleidtől), vagy máshonnan,

3, nem mentek el a lagziba, - ami sértődést okozhat,

4, megmondod, hogy elmentek, de az a helyzet, hogy nem álltok úgy anyagilag

(ez ciki, és kérni a párnak nekik sem illik, ha egyszer nincs, akkor nincs)


Én a 3-ast választanám, és nem indokolnám meg egy hazugsággal.

- "dolgom van" és nem alkalmas az időpont.

Még akkor sem, ha ez a nászoknak a legszebb nap.

Neked meg a legpocsékabb. És a legkínosabb, plusz el várják, hogy mosolyog is hozzá.

Kösssz :/

A tény, az tény, ha nincs miből, inkább nem mennék el.

Az sem megoldás, hogy helyetted más fizessen a lagziban.

Elég patt helyzet ezen a sakktáblán :/


Majd máskor megadod a nászajándékot.

Kínos, de túl lehet élni mindenkinek baleset nélkül.

2017. márc. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9.: ne haragudj, de hatalmas marhaságokat írtál, ráadásul nem is a kérdésre válaszoltál
2017. márc. 27. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!