Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki örököl? (Bővebben lent)

Ki örököl? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha ketten vagyunk testvérek de apukám az csak nevelő apja volt a bátyámnak, csak anyám felől vagyunk tesók, akkor apa halálakor ami az ő nevén van ki örököl?

Mindketten vagy csak én?


2010. máj. 11. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Apukádnak csak te vagy a vér szerinti hozzátartozója így csak te örökölsz..Nálunk is ez volt.A párom édesapja nemrég meghalt.csak ő volt a gyereke.A párom bátyja csak anyáról testvér..Amikor a párom apja meghalt,a bátyját nem terhelte semmi a temetéssel kapcsolatban,de ha lett volna mit örökölni akkor nem járt volna neki semmi..Nem is szerepelt a neve a közjegyzői iratban...
2010. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok..de általában ha van mit örökölni,és jó viszony van a testvérek,és az apa között(vagyis az apa saját fiaként szerette a bátyjádat9 akkor mindig úgy oldják meg az örökséget,hogy a testvér elosztja a vagyonát a másik testvérrel..Persze ez fordítva i működni kéne,ha mondjuk az ő Biológiai apja után örökölne,és ő is adna neked...
2010. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a vér szerinti gyerekek, és a házastárs. Ha anyukád él még, akkor az örökség fele az övé, a másik fele a tied, amennyiben nem vette nevére a bátyádat.

Viszont, ha úgy bánt a tesóddal, mintha édesgyermeke lett volna, és nem hagynám ki az örökségből, a magam részét megfelezném vele.

2010. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az előzőnek nincs teljesen igaza, a házastárs (Anyukád) csak a haszonélvezetet örökli. A közös vagyon fele eddig is az övé volt, a másik felét öröklöd te.
2010. máj. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
gyerekek örökölnek, vér szerinti és az örökbefogadott is...házastárs haszonélvezeti jogot kap....ha van végrendelet, akkor van köteles rész, a többiről szabadon rendelkezhet az örökhagyó
2010. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nitókrisz ***** válasza:
Ha jól értettem a kérdést, ebben az esetben nem örökbefogadott a testvér. A vér szerinti gyerek és a házastárs örököl, hacsak az apa nem hagyott más végrendeletet.
2010. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha az örökség mondjuk egy ingatlan-anyukádé volt eddig is a fele-ha több mint 5éve élnek együtt mindegy kinek volt a nevén-Tehát a maradék félnek a felét,az egész 25%-át öröklöd te.Anyukádé lesz a ház 75%,és a tiéd 25%.


A féltesód majd akkor örököl ha a vérszerinti apja hal meg.Akkor is ha nem élt vele!

Ill.ha közös édesanyátok is jobb létre szenderül,akkor az ő 75%-án osztoztok ketten. Akkor lesz neked összesen 37,5%+25 %-od ( 62,5% )s lesz a tesódnak 37,5%-a.

Szerintem itt az osztozkodás ökörség,hisz neki is van apja,és anyukátoktól úgyis örököl.

Elég nagy dolog volt apád részéről,hogy elvette anyukátokat 1 gyerekkel.

2010. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kössz Szóval akkor e ház 25%a és minden ami apu nevén van annak a fele?
2010. máj. 11. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaj, az utolsóval ne foglalkozz, valahol elakadhatott.


Már többen megirták a helyes választ: anyukád nem örököl, ő csak megkapja a közös cuccok felét, mivel mindennek a fele az övé, ez nem örökség, együtt vették, tehát az övé is és apukádé is volt eddig. Fele tehát automatikusan anyukádé mindennek és az ingatlanokra haszonélvezetet kap (tulajdonképpen ennyi az öröksége, a haszonélvezet..).

Minden mást, tehát mindennek a felét te öröklöd. A tesód majd a saját apukája után fog örökölni, neki is van apukája...

2010. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!