Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek mi a meglátása ebben a...

Kinek mi a meglátása ebben a jogsi-család témakörben?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, csak tavaly jutottam el odáig, hogy letegyem a jogsit, nem voltam abban a helyzetben soha, hogy bárki is pénzzel segítsen ebben, így mondhatni a lehetőségekhez képest tavaly már 6 év lemaradásban voltam. Miután sikerült letennem, rögtön kiköltöztem külföldre, haza csak ritkán tudtam járni, de akkor vezetgettem is kisebb-nagyobb távokon. Most jutottam el odáig, hogy majd az elkövetkezendő fél évben talán sikerül összehozni valami kezdő autót, amiről családon belül mindenki csak lebeszélni akar. Példaként mindig unokatesómat hozzák fel, aki még fiatalabb is nálam, ő is külföldön dolgozik, de neki 16-17 évesen kifizették a jogsit, és azóta is aktívan vezet, autója is van. Mindig vele hasonlítanak össze, amiben nyilván van realitás, de azért nekem mégis rosszul esik, mert én önerőből hoztam össze ennyi idős koromra, neki meg minden adott volt hozzá. Tudom magamról, hogy a jövőben nem tudok majd csak azért nem dolgozni, hogy a vezetést gyakoroljam, de valahol mégis folytatni kéne azt, amit elkezdtem. Anno minden vizsgán elsőre átmentem, tudom ez nem jelent semmit, de legalább volt önbizalmam a vezetéshez és az oktatóm szerint volt hozzá érzékem is. Most meg már teljesen elvették a kedvem és azt érzem, hogy lassan már beülni is félek, pedig nem akarok örökké másoktól szívességet kérni akár egy bevásárláshoz vagy csomagelhozatalhoz. Nem kérek igazságtételt, csak valami külső meglátást, hogy ki mit gondol erről a szituról.
2017. márc. 19. 20:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Simán csak ülj be az autóba majd, és vezess. Menj kicsit lassabban, ha gyorsnak találod a tempót, és ne engedd, hogy bárki belemagyarázzon (a rendőr kivétel).

Az nem baj, ha mindezt nem nagyvárosban teszed, hanem először csak mellékutakon és nem külföldön.

2017. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, bár igazából nem a rutin részével van bajom, hanem a család és a köztem lévő pszichológiai csapdával. Egyedül élek kint külföldön, nem tehetem meg azt, hogy azért jöjjek haza és ne csináljak semmit, hogy gyakoroljam a vezetést, a családnak pedig ez az elképzelése, hogy előbb itt kéne gyakorolni, de ha nincs is mivel és nem is lehet kivitelezni, akkor nem értem ezt az ötletet. Olyan veszélyes lenne kint venni egy autót és ott ugyanúgy vezetgetni, mintha itthon lennék?
2017. márc. 19. 21:13
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
30 éves vagyok. Most jutottam el oda h én vezetni akarok.igaz apum oktat de igy is tudni kell a dolgokat..Férjem nem érzi ugy h o fő vezetni.ismeros 22 évesen elkezdte es saját erőből csinalt autóra,mocirs jogsit es vett autot,motort is. Nem vagy lemaradva.😊 mindenki máskor érik meg a vezetésre ill anak igényére
2017. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagy és eltartod magad külföldön...


egyáltalán miért van szükséged más véleményére?


vegyél egy autót, aztán azzal hazaállítasz és kész

2017. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Legyél tökös, és vedd meg. Így tudatnád anyádékkal is, hogy már nem vagy gyerek, és neked is + önbizalmat adna. Azért is vedd meg, senkinek semmi köze hozzá. 27/f
2017. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire izélnek veled akkor mondd el hogy nem az unokatesódra kell hivatkozni, mert az nem te vagy. Az azért nem mindegy hogy valakinek a feneke alá tolták az autót jogsival együtt, vagy saját magának teremtette azt meg.

Te tudod hogy miért akarsz autót, felnőtt ember vagy, meg is teremtetted rá a költségeket, és egyszer rutint is kell szerezned a vezetés terén, mert az amit ott tanítanak az autós suliban az lófitty, az arra jó hogy elbírj indulni egy autóval és tisztában legyél a szabályokkal, de vezetési gyakorlatod, rutinod, és tapasztalatod csak úgy lesz ha beülsz az autóba és vezeted. Persze az alapvető karbantartási dolgokat is csak úgy tudod megtanulni ha van autó. Ha arra céloznak hogy sokat kéne ráköltened, meg lehet sok bajod lesz vele, ez sajnos ezzel jár. Ha veszel egy 15-18 éves autót használtan arra fogsz is költeni, mert tuti lesz baja. Persze ki lehet fogni olyat amire elég csak vásárlás után költeni egy kicsit és utána évekig nem lesz vele gondod, de lehet még egyszer ráfogod költeni az árát. Persze ha egyszer őket kéne fuvaroznod mert így adódott akkor milyen jó lesz hogy ott vagy te és van autód.

Azzal hogy elveszik a kedved és félsz vezetni azzal ne foglalkozz, beülsz és mész.

2017. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nem lenne a külföldi vezetéssel (engem mondjuk kissé megrázott, mikor átkompoztam az angolokhoz, 1,5 órát álltam egy benzinkúton és átgondoltam mi másabb a baloldali közlekedés miatt), aztán levezettem ott kint 900km-t és olyan volt, mintha mindig is ott vezettem volna.

Nézz utána az ottani sebességhatároknak, és állj neki vezetni, ezért igazán nincs értelme hazautazni tényleg. Csak én most pl. fejből nem tudnám megmondani melyik országban mi kell ahhoz, hogy autózhassak (díjak-adók-tudomisén).

Azt azért tartsd szem előtt, hogy talán 2 évig kezdő vezetői engedélyed van. Vagy olvass utána, mert nekem anno még az volt, azzal külföldön nem vezethettem az emlékeim szerint (de lehet igen, már fogalmam sincs).

2017. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
1 hét után már eléggé meg lehet szokni, semmi nehéz nincs benne. Városban még könnyebb is, és nem olyan veszélyes mint egyből 100-al taposni.
2017. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, melyik országban dolgozol, de ha ott nem bal oldali közlekedés van (Egyesült Királyság, Írország, Málta, Ausztrália, Új-Zéland, Japán stb.), akkor ugyanúgy tudsz ott is gyakorolni, mint itthon.

Egy átlag nyugat-európai országban sokkal kulturáltabban is vezetnek, tehát csak könnyebb lesz.

2017. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 év kihagyás után külföldön (Németország) kezdtem újra vezetni, és sokkal könnyebben ment, mint ha MO-on erölködtem volna.

Elöször is itt sokkal rendesebbek az utakon, másodszor mivel itt élek, ezért az itteni közlekedést kell jobban megszokni.


A helyedben nem foglalkoznék a rokonsággal, hanem ahol élsz, ott vennék egy autót és ott vezetnék.

2017. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!