Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon egyedül érzem magam....

Nagyon egyedül érzem magam. Tudom az okát, de sajnos inkább az önsajnálatot választom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, depressziós beteg lassan 2,5 éve. A gyógyszert nem rég kezdtem lerakni, nem akarok azon élni, persze az orvosom segitségével. Sajnos nincsenek barátaim, volt egy barátnőm a munkahelyemen, nagyon jóban voltunk, de amikor otthagyta a munkát, vele együtt lekoptatott engem is. A családom mellettem van, az anyukám, a testvéreim,a párom de sajnos azt érzem és a pszichológusommal is beszéltem erről, hogy mégis magányos vagyok, mert nincsenek barátaim. Benne vagyok egy csapatba, sportolok, már amennyire az erőm engedi, de annyira zárkózott vagyok, hogy hiába töröm magam nem tudok barátságot kötni. A csapattársaim kedvelnek, de nincs senki akivel esetleg ki tudnék mozdulni, pedig próbálkoztam is. A magányosság érzésével az a bajom, hogy ilyenkor kivánom az alkoholt vagy a nyugtató plusz alkohol párositást, tehát magát azt a kábult állapotot, amit ez a kombináció okoz. Tudom, hogy ez rossz, és eddig meg is álltam, hogy ne igyak és ne vegyek be több gyógyszert, mint amennyi elő van irva, de most....most eléggé kivagyok. Kb. 2 órával ezelőtt a párom megvádolt egy olyan dologgal, hogy én hazudtam egy bizonyos múltbéli esettről. Annyira sziven ütött, hogy inkább ott hagytam, pedig menni akartam vele és haverjaival egy kisebb "kocsmába", hogy lássa ő is, hogy próbálkozom. Ehelyett haza jöttem, felhivtam a főnökasszonyomat(nem tudom elviselni, férjes, két gyereke van, de ha iszik meg amúgy is rámászik minden pasira, egyszer a barátomra is), aki épp a párommal van abban a kocsmában, hogy holnap nem tudok menni dolgozni, mert vissza kell mennem az orvoshoz. Persze csak kamuztam, egész egyszerüen csak nem tudnám őt elviselni holnap, mikor tudom, hogy lehet épp most környékezi meg a barátomat. Vissza térve erre a dologra, amivel a párom megvádolt, egyszerüen most a padlóra küldött ezzel.... soha nem hazudok, neki pedig végképp nem. És valótlant állit rólam. Ez az utolsó csepp a pohárban, nem tudom lefoglalni magam, csak nézek ki a fejemből és érzem, hogy jön az a depressziós érzés, a lehető legrosszabb, amikor már nem érdekel semmi és senki. És persze az egyedüllét érzése, amit úgy érzem, hogy csak alkohollal tudom enyhiteni, pedig nem akarom.
2017. márc. 19. 18:15
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Mióta beteg lettem és amiken átmentem és átéltem, ez a kérdés sokszor felmerül bennem. Most, azt mondanám, hogy próbálok benne hinni, és szeretném látni, hogy mi a célja velem, hogy ilyen szörnyü dolgokon kellett/kell átmennem.
2017. márc. 19. 20:17
 12/23 anonim válasza:
15%
Nem en tettem fel az Istenes kerdest,de szerintem sokat segitene ha tobbet foglalkoznal a vallassal.Tapasztalatbol mondom,nekem is volt nehez korszakom,es ez segitett.
2017. márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Javaslatom: 1. Csapd a falhoz azt az üveget, és jó hangosan, jó mérgesen és jó alaposan káromkodd ki magad, hogy a párod mit képzel magáról, hogy ilyet mert állítani rólad, hogy megbántott téged, még egy ilyet, felháborító. Ajtót is csapkodhatsz.

2. Ne rágódj magadban és ne rágódj az állapotodon, a betegségeden, ne figyeld magadat. Tapasztalat, voltak gondjaim, szedtem gyógyszert. Tűzz ki egy célt: csak a munkádnak élsz, a munkádnak és a párodnak, kezdj új hobbiba, ne Görcsölj a problémáidon, ez nagyon fontos, Ne Görcsölj a magányon. Vannak online végezhető rövid ideig tartó okj tanfolyamok (pl kereskedő 2 hónap, ez csak példa), ilyenbe is belekezdhetsz, az online-t csak azért írom, mert dolgozol is, nem tudom, hogy van időd, a személyes részvétel jobb lenne, vagy iratkozz be egy nyelviskolába, pár hetes tanfolyamok vannak, kezdj valami újat, tanulj meg valamit. Vagy tanulj meg varrni, akármi! Itt a tavasz, sétálj a levegőn.

Akármit, csak ne magadon gondolkodj. Az alkotás pedig jót tesz.

Tapasztalat, hidd el, tudom, hogy nem könnyű.

2017. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá én is. De nem akarok ebbe menekülni. Lehet, hogy segitene, de ha nem, akkor félek, hogy rontana a helyzeten.
2017. márc. 19. 20:48
 15/23 anonim válasza:
Ez csak segiteni tud!:)
2017. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Kedves 13/15!

Az a legrosszabb, hogy még csak dühös sem vagyok. Egyszerüen csak bántó volt, amit mondott a párom, de nem lettem dühös, inkább szomorú. Most pedig már nem érzek semmit. És ez rosszabb, inkább lennék mérges vagy valami, de semmi. A nagy üresség... Régen, ettől megijedtem, de most semmi. Egyszer megtapasztaltam, hogyha nagy üresség van, nem érzek semmit, akkor akartam öngyilkos lenni, ekkor estem depresszióba. Szóval...most nem érzek semmit. És tudom, hogy ez rossz...

Nem köt le semmi. Ezzel is próbálkoztam. Nem rég sikerült a nyelvvizsgám, de a héten annyira magam alatt voltam, mint most, hogy le ültem tanulni a francia nyelvet, mert abból is szeretnék nyelvvizsgát. De most ehhez sincs kedvem. Ma is kimozdultam, elmentem a párom focimeccsére, de nem segitett, mármint az összeveszés előtt sem. Nem éreztem semmit.

2017. márc. 19. 21:15
 17/23 anonim válasza:
Ha elmentel a parod meccsere es nem ereztel semmit,az valoszinuleg azert van,mert nem erezted jol magad.Az hogy lekotod magad az jo,de ha nincs is kedved tanulni a franciat,probalkozz azert,hogy lekosson.Amugy ajanlom neked a filmeket,engem teljes mertekbem kikapcsol,es nem gondolkozok a kulvilagrol.
2017. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ezen tudsz vàltoztatni. Ez a lényeg. Csak próbàlj kicsit hosszabb tàvra tevezni. Kis dolgokat megcsonàlni nap mint nap, ami oda vezet el. Hol laksz amúgy? Szereted a munkàdat?


Mit jelent az, hogz az a làny màr nem àll szóba veled?

2017. márc. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

elnézést de erre mondják hogy

drogos piás lusta ribi

2017. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

13 vagyok.

Ne figyeld magad, mármint az állapotodat. Ezt úgy lehet csak elérni, hogy másra figyelsz, koncentrálsz. Vigyázat, úgy nem lehet elérni, hogy eldöntöd, hogy nem figyeled magad. :-) Vicces, de így van.

Mondjuk, megyek elmosogatok, kenyeret sütök, muszáj megcsinálnom, hogy estére kész legyen, stb. az eredmény ad egy pozitív érzést. Így tovább. Ezért írtam a nyelvvizsgát, stb is. Nem egyik napról a másikra megy, de ha kitartóan csinálod, beindul, és észre sem veszed, megy majd magától. Fel a fejjel!

2017. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!