Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon egyedül érzem magam....

Nagyon egyedül érzem magam. Tudom az okát, de sajnos inkább az önsajnálatot választom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, depressziós beteg lassan 2,5 éve. A gyógyszert nem rég kezdtem lerakni, nem akarok azon élni, persze az orvosom segitségével. Sajnos nincsenek barátaim, volt egy barátnőm a munkahelyemen, nagyon jóban voltunk, de amikor otthagyta a munkát, vele együtt lekoptatott engem is. A családom mellettem van, az anyukám, a testvéreim,a párom de sajnos azt érzem és a pszichológusommal is beszéltem erről, hogy mégis magányos vagyok, mert nincsenek barátaim. Benne vagyok egy csapatba, sportolok, már amennyire az erőm engedi, de annyira zárkózott vagyok, hogy hiába töröm magam nem tudok barátságot kötni. A csapattársaim kedvelnek, de nincs senki akivel esetleg ki tudnék mozdulni, pedig próbálkoztam is. A magányosság érzésével az a bajom, hogy ilyenkor kivánom az alkoholt vagy a nyugtató plusz alkohol párositást, tehát magát azt a kábult állapotot, amit ez a kombináció okoz. Tudom, hogy ez rossz, és eddig meg is álltam, hogy ne igyak és ne vegyek be több gyógyszert, mint amennyi elő van irva, de most....most eléggé kivagyok. Kb. 2 órával ezelőtt a párom megvádolt egy olyan dologgal, hogy én hazudtam egy bizonyos múltbéli esettről. Annyira sziven ütött, hogy inkább ott hagytam, pedig menni akartam vele és haverjaival egy kisebb "kocsmába", hogy lássa ő is, hogy próbálkozom. Ehelyett haza jöttem, felhivtam a főnökasszonyomat(nem tudom elviselni, férjes, két gyereke van, de ha iszik meg amúgy is rámászik minden pasira, egyszer a barátomra is), aki épp a párommal van abban a kocsmában, hogy holnap nem tudok menni dolgozni, mert vissza kell mennem az orvoshoz. Persze csak kamuztam, egész egyszerüen csak nem tudnám őt elviselni holnap, mikor tudom, hogy lehet épp most környékezi meg a barátomat. Vissza térve erre a dologra, amivel a párom megvádolt, egyszerüen most a padlóra küldött ezzel.... soha nem hazudok, neki pedig végképp nem. És valótlant állit rólam. Ez az utolsó csepp a pohárban, nem tudom lefoglalni magam, csak nézek ki a fejemből és érzem, hogy jön az a depressziós érzés, a lehető legrosszabb, amikor már nem érdekel semmi és senki. És persze az egyedüllét érzése, amit úgy érzem, hogy csak alkohollal tudom enyhiteni, pedig nem akarom.
2017. márc. 19. 18:15
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
Ne engedd hogy eluralkodjon rajtad az erzes,allitsd meg.Mindig csak a jora gondolj,ha valami nem tetszik az eletedben pl. a munkad akkor azt hagyd ott.En is zarkozott vagyok,ezert aterzem a baratkozos dolgot,de hidd el talalni fogsz olyan embert akivel jol fogod magad erezni,csak mindig add onmagad es ne erolkodj azon hogy elfogadjanak.
2017. márc. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hidd el, nem erölködöm azon, hogy elfogadjanak. Csak az a baj, hogy a páromnak rengeteg barátja van, mert focizik és sokszor, mint pl ma is inkább őket választja, mint engem és nem segit vagy próbálna segiteni azért, hogy ismerkedjek, Ne érts félre, ez nem az ő dolga, de legalább annyit mondhatni, főleg most, hogy ilyen állapotban vagyok, hogy menjek vele, igyunk meg valamit a barátaival, vagy épp a főnökasszonyommal vagy akik ott vannak és próbáljam meg magam jól érezni. Ehelyett, összevesztünk, megbántott és eljöttem haza, mert teljesen azt éreztem, hogy nem akarja, hogy vele menjek. Ez elég bántó... Főleg, hogy tudja ő is, hogy mennyire magányos vagyok, és most eléggé törékeny is. És ne értsetek félre, bőven adok neki teret, heti 2 edzése van, utána haverokkal van, plusz heti minimum egy meccsnézést is beiktat és arra is mindig elmegy, szóval nem láncolom magamhoz. Csak legalább ilyenkor megérthetne.
2017. márc. 19. 18:36
 3/23 anonim válasza:
Beszelned kell vele,hogy ez teged bant.Meg is lephetned,ha tudod hol vannak,hogy elmesz hozza.
2017. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szia! Ha gondolod privátba ott vagyok szemetesladanak, es mindent kiurithetsz! Hasonlo helyzetben voltam/vagyok. Ha gondolod nyugodtan irj!
2017. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Én sem értem ennek a rendkívüli önsajnálatnak az okát, mint magamagadat kényszerítenéd erre, miközben ennek nincs valóságos oka. Ugyanakkor mintha talán erőszakosan ráakaszkodnál másokra és nem akarnád észrevenni, hogy azok szeretnék saját életüket élni. Barátnődnek nevezed egy volt munkatársadat, aki feltehetőleg csak normálisan viselkedett veled, de te rögtön barátinak minősítetted a kapcsolatot, azaz többet képzeltél bele, mint ami benne volt. Feltehetően valami hasonló lehet a barátoddal való kapcsolatban is, mintha nem akarnád észrevenni, hogy olyan dolgokat vársz el másoktól, amilyenek nincsenek benne a kapcsolatban. Talán reálisabban, kevesebb érzelemmel kellene működtetni az emberi kapcsolataidat.
2017. márc. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!

Hidd el, mindent megbeszélek vele. Erről is tud, azt is tudja, hogy utálom ha a fönökasszonyom közelében van, de abban is igaza van, hogy nem láncolhatom magamhoz. Inkább én érzem azt, hogy belefáradtam abba, hogy tőle várjam a megértést, mert sokszor okozott már ezzel csalódást. Inkább akkor választom az alkoholt. Nyugi, nem iszom...

2017. márc. 19. 19:04
 7/23 A kérdező kommentje:
A munkahelyemen a barátnőmmel 2,5 évig voltunk barátnők. Én nem képzelek bele többet, de egy településen lakunk és amikor felmondott a munkahelyen, azzal a lendülettel nem állt szóba többé velem. De mivel rosszat nem akartam róla irni, mert akkor az lenne a baj, azért elárulom, hogy igy utólag visszagondolva egy picit azért kihasznált azért, hogy neki munkahelye legyen 2,5 évig. És amikor érdeke nem füzte tovább hozzám igy nem állt szóba velem többé. Azért sok mindenen átmentünk közösen és legalább egy "Sziát" mondhatott volna.
2017. márc. 19. 19:17
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
" belefáradtam abba, hogy tőle várjam a megértést, mert sokszor okozott már ezzel csalódást. Inkább akkor választom az alkoholt." - ez a mondatod mindent elárul. Legjobb lenne, ha otthagynád ezt a palit a fenébe, hiszen láthatóan nem törődik veled és az érzéseiddel sem! Fontosabbak neki a haverok és a pia. Beszélj vele, de ha nem változik a helyzet, jobb lenne neked nélküle!
2017. márc. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Igazad van, és lehet jobb lenne ha elhagynám. De tény, hogy én sem vagyok könnyü esett. Sajnos, amellett, amit irtál, hogy a foci meg a haverok fontosabbak neki, amit néha én is igy érzek, ő egy nagyon-nagyon érzékeny pasi. Ha megbánt, látom rajta, érzem is, hogy akár napokig bántja, hogy mit tett. És mióta együtt vagyunk, azért nagyon sokat letett az asztalra azért, hogy ne hagyjam el, vagy hogy müködjön ez a kapcsolat. Csak sajnos nehezen megy a kommunikáció.

2017. márc. 19. 19:56
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Hiszel Istenben?
2017. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!