Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tudnád elviselni, hogy...

Meddig tudnád elviselni, hogy a párod betegesen féltékeny?

Figyelt kérdés

Belenéz a telefonomba, az iwiwemet böngészi, az msn beszélgetéseket olvassa. Ha megyünk valahova autóval, és kinézek az ablakon, már hisztizik. Fiú barátaimnak nem is köszönhetek, ha együtt vagyunk.

Már 1 éve "tűröm", de kezdem unni. Ti meddig viselnétek el?


2010. máj. 11. 15:08
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

A változást azért kérdeztem, mert régen én is ilyen voltam, de most már eszembe sem jutna ilyen.

Én úgy érzem, igenis le tudtam szokni a beteges féltékenységről. És nem szedtem fel senkit a párom mellett.

2010. máj. 11. 15:22
 12/25 A kérdező kommentje:
Múlthéten érettségiztem, és egy fiú havertól kaptam minden reggel 1-1 biztató sms-t. Rettentően ki volt akadva, holott kizárólag az érettségi miatt küldött üzit.
2010. máj. 11. 15:24
 13/25 anonim ***** válasza:
92%

Egészen pontosan 3,5 évig :)

egy ideig nem zavart, csak kicsúfoltam miatta

aztán megkértem, hogy hagyja már abba, hiszen láthatta már, hogy soha semmi gyanús dolgot nem talál

még egy darabig lenyeltem a hülyeségeit, mondván őt így nevelték, más kultúra, más szokások (nem magyar pasi)

de végül elegem lett, amikor rájöttem, hogy a nagy nyomozás közben Ő lépett félre... :)

kérdező, hiába beszélsz vele, nem fog megváltozni, vagy elfogadod ilyennek, vagy szakíts mielőbb.

2010. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%

Kb. semeddig. Eddig még nem is választottam ilyen párt magamnak, és ezután sem szándékozom.


42/F

2010. máj. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Rejtegetni valóm nincs, így igazából csinálhatná élet égéig. De idegesítő...:S
2010. máj. 11. 15:26
 16/25 anonim ***** válasza:
93%

én leülnék vele és közölném, hogy :

ez nem normális viselkedés, szeretlek, de rosszul esik, hogy ennyire nem bízol bennem.Soha nem csaltalak meg és nem érdekelnek más pasik, de ezzel a viselkedéssel megfojtasz, és nem birom már sokáig. Vagy visszafogod magad, vagy sajnos el kell hogy válljanak az útjaink.


Innentől rajta múlik.Ha látsz javulást,maradhat, ha nem - akkor fel is út,le is út.

2010. máj. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
92%
Én 4 évig tűrtem.Nem köszönhettem az osztálytársaimnak sem(esztergályos a szakmám és egyedül voltam lány) a myvipen nem lehetett fiú ismerősöm ha átmentem a barátnőmhöz 2 lehetőség közül valamit mindig kaptam vagy leszbi vok vagy pasizni mentünk.Nekem is olvasta az msnemet a telefonomban böngészet.És ha rám köszönt vki az utcán üvöltött volt h meg is vert(persze otthon ahol nem látott senki)Közben szinte agymosáson mentem keresztül hisz elhittem neki h én csúnya vagyok és nem kellek másnak csak neki és ő sem a külsőm miatt szeret hanem a belsőm véget (hozzá teszem h nem vok csúnya) jó van rajtam 1 kis túl súly de mindig is volt.21 évesen sikerült kimásznom ebből a helyzetből egyedül.A szüleimre nem számithattam.Most 1 kiegyensúlyozott kapcsolatban élek ahol nem téma a féltékenység és végre nő lehetek mert hangsúlyozva van.Még így is h már van gyerekünk.Sőt párom mindig hangoztatja h meg sem érdemel 1 ilyen jó nőt:)Ki segített a bajból és imádom h vele és a kislányunkkal alkotok 1 családot.Jah és kiderült mikor elhagytam a krapekot h terhes vagyok töle.Tudom h bűn és életem végéig bánni fogom de nem akartam megszülni annak az embernek a gyerekét.
2010. máj. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%
15:28-as vok és az a legidegesítőbb h minden pénzem odaadtam neki (muszáj volt)kihuztam a trutyiból és ezt kaptam tegnap meg hallottam h vett magának 1 sx4-t 1,7 misiért.Nem vok féltékeny csak zavar h annak idején én huztam fel és mivel köszönte meg és most meg én vok eladósodva
2010. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
87%
még mindig miatta 3 év után is
2010. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

15.28 - örülök, hogy ki tudtál mászni egy ilyen kapcsolatból! Utólag már ne hibáztasd magad, utólag könnyű okosabbnak lenni! (Én azt is megértem, hogy nem akartál tőle gyereket... Fogd fel úgy, hogy baleset volt... És amikor akartál, lett gyereked, aki jó családba született! :) ) Fontos, hogy a nők megosszák egymással az ilyen történeteket - így lehet nyilvánvalóvá tenni, hogy 1. ki lehet mászni, 2. ki kell mászni, 3. VAN alternatíva, van jobb!


A kérdésre válaszolva, én a mai eszemmel, mai öntudatommal semeddig nem tűrném. Az ENYHE, titkolt féltékenység aranyos tud lenni, aminek még örül is az ember, - és aminek fontos ismérve, hogy meg lehet szüntetni!!! - de az őrjöngő, beteges, nyomozó, gyanúsítgató féltékenység már nem a szerelemről szól, hanem a birtoklásról. Meg az illető önbizalomhiányáról: úgy hiszi (azaz tudja magáról), hogy ő nem elég szerethető ahhoz, hogy a kedvese hű maradjon hozzá. Vagy éppen, ahogy írták, a párjára vetíti a saját bűneit.

2010. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!