Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet a következő: a barátnőmmel több mint egy éve együttvagyunk (márciusban voltunk együtt egy éve), minden szép és jó volt, igazi nagy szerelemnek nézett ki egy ideig. Kb. január elejétől kezdve viszont nagyon megváltozott, azután, hogy megengedték a szülei hogy iskolát váltson (odavan a lovakért és lótenyésztő szakra megy). Mióta tudja hogy jövő szeptembertől oda járhat teljesen elhanyagolja a mostani iskoláját, kiíratta magát év végéig , mondjuk ez nem igazán zavar , minek járjon be ha utálja. Azóta velem szemben is megváltozott , nem lehet vele beszélgetni, ha valamiről más a véleményem mint neki akkor "nem értem meg a problémáit", közben április 0elhelyezkedett egy ismerősénél egy lovardába segíteni, és szinte semmi sem létezik neki a lovakon kívül, pl: csak hétvégén tudunk együttlenni, de ő pénteken és szombaton is este 9ig a lovardában volt , vasárnap pedig az eső miatt nem tudott menni, akkor leült játszani.Mikor próbáltam vele megbeszélni, hogy legalább egy napot legyen velem ha már ottvagyok, ne mindig csak a lovakkal foglalkozzon megsértődött és azt kérdezte hogy ez mért baj nekem. Most összefoglalva az a helyzet , hogy a lovakon kívül igazán nem érdekli semmi, semmi nem fontos neki ez a kapcsolat már, beszélni nem lehet vele mert megsértődik vagy azt mondja h megérthetném, esetleg azt hogy hisztizek, képtelen a saját álláspontján kívül mást elfogadni. Szakítani nem szeretnék vele,mivel nagyon sok dolgot együtt csináltunk végig (pl. szüleimmel való balhézás, aztán az otthonról való elköltözésem) azt se hogy mondjon le a lovakról ,csak annyit hogy ne mindig velük foglalkozzon, de ezt így nem tudom már sokáig csinálni, április eleje óta szinte nem is beszéltem vele.

Minden ÉRTELMES vélemény, ötlet, javaslat érdekelne hogy hogyan tudnám megmenteni ezt a kapcsolatot és bocsi hogy kisregényt írtam :)


2010. máj. 10. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, valószínűleg jóval idősebb vagyok nálad és ezért talán tapasztaltabb is. Szerintem sürgősen veszítsd el a barátnődet, mert ebből már nem tudsz jól kijönni. Ha azt az igényedet, hogy veled is foglalkozzon, hisztinek tekinti és nem veszi figyelembe a te igényeidet, csak a sajátja a fontos, akkor valóban jobb, ha a paripákkal marad. Inkább keress egy helyeskét, akinek te is fontos vagy.
2010. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg,hogyha van rá lehetőséged és kedved is kísérd el őt a lovardába,ezzel tudod bizonyítani,hogy nem zavar téged ha a lovakkal foglalkozik.Ha esteleg nemet mond el neki,hogy rég voltatok együtt és hiányzik neked és te csak vele szerettél volna lenni,hívd el moziba vagy máshová.

Ha még ez sem használ ülj le vele beszélgetni,kérdezd meg rá egyértelműen hogy mi baja veled.


Remélem tudtam segíteni!:)

2010. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Várd meg, amíg elmúlik az újdonság varázsa.
2010. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nah!

Csináld az mint amit Ő.Keress egy hpbbit és csak arról beszélj és áradozz. Hátha akor kicsit beleképzeli magát a te helyedbe.

Vagy vezesd vissza a való világba. Csak szépen lassan. Vidd elgy lovas filmre. Egy lovas étterembe. Hétvégén menjetek le az Alföldre lovagolni. Szépen szoktasd hozzá ahoz, hogy mást is csináljon min tanuljon mag dolgozzon.

És tarts ki a véleményed mellet! Nem várhatja el, hogy mindenben egyetértsetek. És azt sem hogy behódolj neki. Ha ezt teszed akkor csak rontasz a helyzeteden (helyzeteteken).


ui.: Ezt leírni volt kb.: 3 perc, elolvasni amit írtál kb.: 10 :) Neeem amúgy csak hül*ülök :)

2010. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Azt kell mondjam, hogy ha csak a lovak érdeklik, akkor te nem érdekled. Ebben az esetben nincs értelme tovább járnotok, a kapcsolatotokat nem igen tudod megmenteni, mert nincs. Az téged ne tartson vissza, hogy sokat segített neked, a szüleid is sokat segítettek neked kis korodban, mégis elmentél tőlük, mert nem tetszett, ahogy viselkedtek. Itt gyakorlatilag ugyanezt kell tenned, ha nem akarod azt hinni, hogy kevesebbet érsz egy lónál. A másik, amit tehetsz, hogy megvárod, hátha képes újra észrevenni téged, de az beletelhet néhány évbe, és nem hiszem, ami alatt folyamatosan romlani fog az önbecsülésed. Szerintem ne várd ezt meg, mert nem biztos, hogy valaha is törődni fog veled újra.


Phys!cs G33k & Ph03niX

2010. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!


Az hogy menjek ki vele a lovardába jó ötlet, de voltam kint vele, pucoltam lovat is :D ,de utána ugyanúgy elment másnap egésznapra , úgyhogy szerintem túl sok értelme nem volt.


Megbeszélni nem lehet vele hogy egy picit velem is foglalkozzon, mert "az elmúlt egy évben azt csináltam", szóval esélytelen hogy belássa. Mikor el akrtam hívni sétálni azt mondta, idézem: "hova,minek?" . Másfél hónap után nemtom hogy mire kéne várni még.


Igazából az eszem azt mondja hogy jobb lenne ha azonnal kidobnám , aztán mikor gondolkozom rajta arra jutok hogy

várok ,hátha jobb lesz ,de kezd egyre reménytelenebb lenni a dolog, viszont még mindig ezek ellenére is nagyon szeretem, plusz nincs senkim rajta kívül.


Eléggé reménytelen helyzet nem?


Jah, és köszi hogy értelmesen válaszoltok és elolvastátok :)

2010. máj. 10. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon reménytelen. :( Bezárult egy ajtó, s nézd, már nyílik is a másik, hisz az élet nem áll meg. Hidd el lesz barátnő aki szívesen sétál, beszélget, törődik veled. :)
2010. máj. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez aranyos, mintha csak a mi történetünket olvasnám:)

Nálunk is ugyanez volt a helyzet, bolondulok a lovakért. Ebben csak az a szörnyű hogy a párom ki nem állja őket, fél tőlük.

Volt egy időszak, mikor úgy nézett ki, hogy nagyon nem egyfelé tart az életünk, pont emiatt. Rengeteget veszekedtünk. Minek mész lovagolni, na és te minek mész megint a haverokkal blabla.

Már-már ott tartott a dolog, hogy vége és ennyi volt, DE..!

Miért is van ilyen gyönyörű választékos nyelvünk, hát éltünk vele (bár hamarabb jutott volna eszünkbe), leültünk beszélgetni.

Azóta úgy áll a helyzet, hogy én lóbolond maradtam, de sokkal jobban figyelek rá, ő is néha eljön velem a lovardába, mert amíg én kiélem magam, ő addig simán megiszik egy sört, sokkal többet beszélgetünk.

Úgyhogy szerintem feketén - fehéren meg kell mondani, hogy elhanyagolva érzed magad, és szeretnéd ha ez változna. Ha ezen ő megsértődik, akkor pedig az annyit jelent, hogy ideje másik lány után nézni.

2010. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi :)
2010. máj. 10. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!