Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy abbahagyja...

Mit csináljak, hogy abbahagyja? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Apámnak elmondtam, hogy reggelente el szeretnék járni futni.

Most meg ezzel jön mindig, hogy majd úgy csinálom meg ezt vagy azt, mint ahogy futni fogok(pl.:,,Persze, úgy fogsz tanulni, mint ahogy futni reggelente hahaha").

Azt mondja, hogy úgysem fogok kijárni, mert lusta vagyok. Pedig tényleg szerettem volna. Amikor azt mondta, hogy úgysem sikerül akkor úgy voltam vele, hogy csak azért is!

De most már kezd idegesíteni. Ezzel példálózik és folyton kiröhög.

Így már teljesen elvette a kedvemet és most úgy vagyok, hogy akkor azért sem.

Megpróbálok úgy csinálni, hogy nem érdekel, de közben nagyon is. Sokat jelent nekem a véleménye. Olyan, mintha lenézne.

Máskor meg mindig azzal jön, hogy milyen nagy a fenekem, meg kövér vagyok.

Mit tegyek, hogy abbahagyja?

Nagyon fáj, már ha a súlyomat szólja le.

(Nem úgy kell elképzelni, hogy 90 kg-os vagyok 145 cm-rel.

155cm vagyok és 56kg, izmos is, de háj is van rajtam.)



2017. márc. 6. 21:44
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
14/L
2017. márc. 6. 21:46
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Mutasd meg neki, higy Te vagy a "keményebb" és tényleg járj el futni... ;)
2017. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Inkább "már csak azért is" alapon futnod kellene. Ha számít a véleménye, akkor használd okosan, és változtass. Ha nem futsz, akkor csak igaza lesz, így nem bizonyítasz be semmit és az eredményt sem éred el, amit kitűztél magadnak.

Ha végre jó véleménye lenne valamiről, akkor az jobb lenne, mint ezt a sok szapulást magadra venni, nem?

2017. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg nem véletlen mondja és hallotta már párszor, hogy te majd ezt és azt fogsz. Ha a tanulással példálózik, akkor nagyon az iskolában sem jeleskedhetsz, amellett me 100%, hogy hallotta már tőled a többet/jobban/alaposabban fogok tanulni lemezt. Nem csodálom, hogy nem hiszi el. Kicsit gondolkodj el ezen.
2017. márc. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Csak talán valami olyan van bennem, hogy ha elmegyek futni, akkor az olyan, mintha csak azért mennék, mert ő azt mondja, hogy úgy sem sikerül és így az ő érdeme is lesz. (Tudom, túl sokat gondolkodom, túlreagálom).

Csak annyira rosszul esik, most is bejött, és gúnyosan azt mondta, hogy ,,Majd ha reggel mész futni fel ne kelts minket!"

Holnap amúgy sem mennék, mert kirándulni megyünk és nagyon hamar indulunk, ezt tudja ő is.

Annyira rosszul esik, ilyenkor mindig sírhatnékom támad...:(

Már régóta megy ez, kezdtem megszokni, de most ez így valahogy szíven ütött. :((

De köszönöm, hogy megerősítettetek! :))


A tanulással csak példálóztam. Egyébként kitűnő tanuló vagyok, már a négyesért is leszidnak.

2017. márc. 6. 22:18
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
Akkor kimész és futsz, pont. Ha látja, hogy már 1-2 hónapja kijársz rendszersen, abbahagyja. Nem kell mindent túlreagálni.
2017. márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
59%

Mert érzelmileg beteg.

Olvasd el a Szavakkal verve c. könyvet Patricia Evans-tól!

És szerezd meg a Mérgező szülők-et is Susan Forward-tól!

2017. márc. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
szóóóval.. igaza van, te meg jó kifogást találtál, hogy mégse menj. Nagyon bonyolult a megoldás.
2017. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
55%

8: Szóval ha egy felnőtt férfi csúfol egy gyereket, hogy kövér, nagy a feneke, lusta, úgyse sikerül neki semmi, és a gyerek leértékelése a kedvenc napi hobbija, annak az az oka, hogy a gyerek kövér, nagyfenekű és lusta?

XD

XD

2017. márc. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

nem.. olvasd el mégegyszer akkor, hogy mi írt.

Elmondta, hogy menni akar futni -> az apja azt mondta neki, hogy úgyse fog (lehet multbeli tapasztalat, vagy így akarta motiválni) -> kiscsaj felszívta magát -> "De most már kezd idegesíteni; Így már teljesen elvette a kedvemet" -> szal mégse megy a kiscsaj, apukának igaza volt

Ergo feltételezhető, hogy beharangozta, hogy ő menne, az apja nem hitt neki, a csaj nem is ment. Erre most kiír egy kérdést nyavajogni.

2017. márc. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!