Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek német férja/barátja...

Akinek német férja/barátja van, sokban különbözik egy magyartól?

Figyelt kérdés
Összejöttem egy német sráccal, eddig minden nagyon szuper, sokkal romantikusabb, mint az eddigi párjaim, szerelmes is,én is:) És kiváncsi lennék a ti véleményetekre is.
2010. máj. 10. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt osztrák barátom 3évig.Mondjuk én kinn is laktam,de nem laktunk együtt.Ugyanolyan kapcsolat mint az összes többi szerintem,csak ugye valamivel érdekesebb volt a nyelv miatt eleinte.De ez volt néha probléma is,mert az ember néha nem tud mindent úgy elmondani,és visszagondolva jobb is hogy nem egész életünkre maradtunk együtt,mert semmi kedvem nem lett volna egész életemben németül beszélni.Ettől függetlenül sok sikert,ha sokkal másabb mint az itthoni pasik,akkor az csak jó lehet:D
2010. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem külföldi párom van (igaz nem német) de itt élünk most németországban. nekem úgy tűnik, hogy a németek nem másabbak mint a magyarok.legalábbis nincs az a hűű de nagy különbség. sokszor nem is tűnik fel , hogy nem magyarországon vagyok.

amúgy meg persze enyhe kultúrális különbségek lehetnek, nálunk is vannak, pedig mindketten európaiak vagyunk.

2010. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Évekig volt német párom, én nem láttam kultúrális különbséget.

Az viszont igaz, hogy egy ilyen, működő kapcsolathoz (akár német, angol, francia, vagy más férfivel jársz) nagyon jól - szinte tökéletesen - beszélt közös nyelv kell, hogy mindent meg tudjatok beszélni. Az elején a rózsaszín ködben még nem is olyan gond, de később, amikor nyomja valami a lelkedet és nem tudod a párodnak úgy, olyan részletességgel, színesen elmesélni, ahogyan az anyanyelveden tennéd, az előbb-utóbb nagyon frusztráló lehet.

2010. máj. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elég sokat voltunk most együtt, a nyelvtől én is féltem, de elég jól meg tudunk beszélni mindent. Igaz tanultam is 14éven keresztül németet,középfokúztam,aztán szakmaiztam is.Szerencsére tényleg hasznát veszem. Hát mi még nem élünk együtt, de ki tudja mit hoz a jövő:)
2010. máj. 10. 12:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem német a nevelőapám és szerintem nem sok különbség van, kicsit temperamentumosabb szerintem mert a magyar emberek többsége
2010. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

14:25 vagyok

a "mert" helyett "mint"-et akartam írni

2010. máj. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az jó, ő pont rám monta h elég temperamentus vagyok:D
2010. máj. 11. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet rahuzni egy egesz nepre egyfajta semat, mindenki mas. Az en ferjem is kulfoldi, de nem nemet, viszont eltunk Nemetorszagban is. Hat a nemetekrol vegyes velemenyem van. Vannak nagyon rendesek meg bunkok, nyersek is. Kb. ez a ket veglet van. Sokan kimondjak a velemenyuket durva formaban is. Nem eppen angolsaggal beszelnek es be is szolnak, ha valami nem tetszik nekik megha nem is nagy dolog. Humora a tobbsegnek nincs, de tisztesseges, pontos, munkat nem kerulo ember nagyreszuk (ebben nem minden magyarra hasonlitanak). Jo szakemberek, de nem szakbarbarok. Ahogy Magyarorszagon is, szeretik otthon maguk megoldani a dolgokat, ezert nem ijednek meg, ha be kell utni egy szoget a falba (ez nem mindenhol van igy am!). Csak hat pici dolgokon nagyon fel tudjak magukat huzni. Ezt tobbszor tapasztaltam. Ha tudsz jol nemetul, nagy elony, mert ha tudnak is angolul, nem fog megszolalni a tobbseg, inkabb beszelnek hozzad nemetul tovabb, mintha ertened. Nagyon hasonloak a magyarokhoz. Ahol most lakom, nagyon masok az emberek a nemetekhez, magyarokhoz kepest es most tunik ki igazan, hogy a nemetek es magyarok sok mindenben hasonlo beallitottsaguak. De hat a konyhan is latszik, hogy hasonlo kulturkor a ketto. Az, hogy romantikusabb, szerintem nem azon mulik, hogy nemet, hanem o egyenkent ilyen.
2010. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Trabantosnéni válasza:
Szia! Nekem is német vőlegényem van. És nincs semmi különös
2011. márc. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!