Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig leszek én a család...

Zenon kérdése:

Meddig leszek én a család fekete báránya?! Elegem van

Figyelt kérdés

Egyedül érzem magam a családban. Nincs egyetlen egy ember sem, akivel lenne közös hang, akit érdekelne, mit gondolok és érzek. Senki.

A történet:


Annak idején a szüleim, főként édesanyám azt akarta, hogy érettségi után továbbmenjek felsőoktatásba tanulni. Sajnos ő betegségben meghalt, de engem felvettek főiskolára. Egyáltalán nem akartam ezt. Mindenki azt harsogta, hogy ez kell nekem, én béna vagyok szakmát tanulni stb. Én azonban nem szerettem, és végül NEM FEJEZTEM BE a szakot, hanem 4 év után otthagytam a sulit!

utána elvégeztem egy okj-s szakmát, és azóta is abban dolgozom, és már külön albérletben élek, eltartom magam. 28 éves vagyok. Ennek a dolognak 5 éve, de akárhányszor meglátogatom a rokonaimat, vagy összejövetel van, mindig a szememre vetik, hogy nem végeztem el, és elismertem, hogy igazuk van: egy link alak vagyok. De mostmár nagyon elegem van belőlük!

Tovább léptem, hibáztam, de dolgozom, élem az életemet.

Ők ezt nem tudják nekem megbocsátani, és az őrületbe kergetnek ezzel! Ha utálnak ezért, ám legyen, de ez a múlt folytonos felhánytorgatása már gusztustalan szerintem. Mit lehet ez ellen tenni? Van normális megoldás?



2017. márc. 5. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mintha en írtam volna! Annyi különbséggel hogy nekem el anyukám es folyamatosan ezt hallgatom. Nekem is rohadtul elegem van es en nem is azt csinalom amit szerettem volna....úgyhogy neked egy fokkal jobb.

Mondjuk velem gonosz is nagyon teljesen mas helyzetekben is vagy hogy mondjam szoval...

Szerintem semmit se tudsz tenni csak tűröd vagy megmondom nekik a magadét hogy észhez térjenek. En akármit mondok az szar meg gyoker vagyok stb stb stb...

en 25 leszek

2017. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy zavar a véleményük, de meg kell értened hogy valójában ez az ő problémájuk. Nem a tiéd, nem neked kell tenni semmit, ők nem tudnak ezzel a helyzettel megbírkózni, túllépni ezen.

Amit te tehetsz, hogy megpróbálsz felülemelkedni ezen.

De velük nem fogsz tudni mit kezdeni, és igazából nem is kell. Tudom, könnyen mondom, nem az én problémám, de nekem is hasonló a családom. Közösen létrehoznak egy kollektív valóságot, ahol elhelyeznek téged, de ez az ő igazságuk nem a tiéd és nem a tényleges valóságot tükrözi. Igazából így, hogy van önálló életed, szerintem főleg jó helyzetben vagy. Szerintem az a kérdés, hogy téged miért zaklat ez fel ennyire? Úgy tűnik érzelmileg nagyon érint, de miért van ez? Ha önálló életed van, miért nem veszed körül magad más emberekkel?

2017. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj el az összejövetelekre, ha nem érzed jól magad.
2017. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
El kell őket küldeni a pi(melegebb éghajlatra) azt kész. Minek foglalkozol ilyen b.lf.sz emberekkel, te éled az életed, hibát követtél el, ez van aztán kész. Kérdezd meg tőlük ők hány hülyeséget követtek el életükben, aztán lehet egyből befogják a mocskos pofájukat.
2017. márc. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyátalán nem vagy egy link alak. Kitanultál egy szakmát, elköltöztél, eltartod magad. Jól tetted, hogy mertél vátoztatni abba az irányba, amelyikbe te akartál menni.
2017. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőlük:

-Ti tartotok el? Kértem én pénzt tőletek?

-Nem.

-Akkor meg mit kell folyton b...tatni? Dolgozom, élem az életem.


Ha ezek után sem hagyják abba, ne menj közéjük.

2017. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. márc. 6. 20:19
 8/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Nekem is folytonosan visszatérő téma a "mikor diplomázol" kérdés. Évente egyszer ha találkozom a rokonokkal, folyton ezen lovagolnak, meg jön a szent szöveg hogy csináljam meg.


Igazából meg tudom érteni őket is, mert én is szeretnék diplomát előbb-utóbb, de azt senki nem fogja fel, hogy egy műszaki szak diplomája nem annyiból áll, hogy 2 hét alatt munka után összerakom.


Lassan 28 vagyok, anno döntenem kellett, hogy akarok e még X évet szenvedni, X évig ingyen élni a szüleim nyakán, mert én diplomás akarok lenni, vagy a saját lábamra akarok állni. Utóbbi mellett döntöttem.


Jelenleg van munkahelyem, jobban keresek mint a diplomás ismerőseim, ráadásul hatalmas fejlődési lehetőség van a szakmában, szarásig vagyunk munkával, úgy érzem, megtaláltam azt amit szeretek csinálni. Ráadásul jól is csinálom, ismeretséget, valós munkaviszonyt szerzek.


Egy későbbi önéletrajzban is jobban mutat, hogy van X év munkatapasztalatom, mint az, hogy 10 évig kergettem a diplomámat, mert egyszerűen annyira nem fekszik nekem az a terület, hogy szívesebben mennék gyári munkásnak.


Összességében mondjuk manapság már nem húzom fel magam ezen, közlöm mindenkivel hogy a saját életem, saját döntésem, ha tetszik nekik, ha nem.


Mondjuk nálunk alapból a fél rokonság a múltban él, és folyton a "mi lett volna ha" kérdéseket feszegeti. Én meg úgy vagyok, hogy nincs "mi lett volna ha", csak a jelen és a jövő az amin változtathatunk.

2017. márc. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit hasonlít az én történetemre, csak nálunk máshogy mennek a dolgok, meg úgy egészében máshogy, mint az magyarországon megszokott. A család feje jelenleg nagyapám, aki 87 éves, a családban csak ő adhat parancsot dolgokra, ő hoz döntésetek, ő dönt dolgokban, ő képvéseli a családok, ő mondja meg, hogy a fiataloknak milyen iskolát kell végezni, stb, 11 család alkotja a "CSALÁDOT", ami 136 főt jelent, ami felett uralkodik. Nekem a közgazdasági egyetem jutott, totál nem érdekelt a szak, de muszáj voltam belefogni. Otthagytam, ezzel ellentmondtam a családnak, amivel rengeteg jogtól megfosztottak. A család tagja maradtam, de 12 éve nem vagyok teljes jogú családtag, nem szavazhatok, nem lehetnek döntéseim, hiába vagyok elsőszülött fiú, nem vehetek részt a családgyűlésen. Nem értek egyet a dolgokkal, de nem tudok mit tenni, ez nagyapám döntése, és mig ő irányítja a családot, addig ez nem fog változni. Együtt kell élnem ezzel, és éreztetik is velem, de ez van, így jár, aki ellent mond a családnak.
2017. márc. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, egy városban laktok?
2023. júl. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!