Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi folyik a magyar orvosoknál...

Mi folyik a magyar orvosoknál szenvedélybetegség terén?

Figyelt kérdés
Engem nagyon felháborít az,hogy súlyos játékfüggő párom kezeléséhez időpontot kell kérnem az addigktológiára,miközben már mély depresszióval is küzd!!!!Nem lehet egy percre sem magára hagyni!A legközelebbi időpont amit adni tudnak 1-2 hónap!Miközben a szülei már kidobták otthonról,átmenetileg lehet nálunk 1-2 napot!Ez után már csak az UTCA jöhet!!!!!És ennyire elhúzódik a kezelése,mert az orvosok a kezükön ülnek!Nem bírják felfogni,hogy ilyenkor nagyon szorít az idő!!!!!!Már kínomban csak nevetni tudok rajta,hogy mennyire semmi veszik az ilyen és ehhez hasonló betegségeket!!!!!
2010. máj. 10. 11:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szervusz! Az orvosok nem ülnek a kezükön. Sőt! Magyarországon nincs elég orvos és ápoló, ezért nem tudják időben ellátni a betegeket. :( Ez van, sajnos.
2010. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Az kikerülő orvosok, ápolók 60%-a arra törekszik, hogy külföldön kapjon munkát.Ráadásul bezáratták az opni-t is, ez is csavart még egyet a dolgon :(
2010. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Felfogom...de nem értem meg!!!Szokott lenni a rendelésen sok-sok öregasszony,aki mindössze a rossz alvása miatt jár oda!Nem lehetne kicsit előtérbe helyezni azokat,akiknek sürgősen kell a segítség????:(
2010. máj. 10. 11:16
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Most erre mondjam azt, hogy a tesómat, aki félig levágta az ujját, és bement az ügyeletre kb. egy órán keresztül váratták (már majdnem elájult), majd közölték vele, hogy menjen át a járóbeteg gondozóba? Meg, hogy egy mammográfiára 3 hónapra kapsz időponot. Addig akár daganat is kialakulhat, ha meg már kialakult, akkor le is vehetik a melled? Ezekre is várni kell, pedig sokkal sürgőssebb esetek, mint egy játékfüggőség. Nem alacsonyítani akarom a párod betegségét, csak szemlélteni, hogy nála súlyosabb betegeket sem látnak el rögtön.
2010. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Teljesen tisztában vagyok ezekkel,amikor üvegszilánk ment a szemebe,a sürgősségin nem láttak el!Hazaküldtek,rá 2 óra múlva bevérzett a szemem és majdnem megvakultam!Előttem a sürgősségin egy törött kezű kisfiú volt!Ez mind,mind szörnyű!!!!

De még mindig nem mérhető a szenvedélybetegekhez!Az állandó felügyelet,hogy wc-re sem lehet őket kiengedni...depresszióval párosulva 2 perc alatt öngyilkossághoz vezet!!!!

2010. máj. 10. 11:21
 6/15 anonim ***** válasza:
Próbáljátok sürgetni a kezelés mrgkezdését. Ha másképp nem megy, akár gyenge erőszakkal is. Ez a magyar egészségügy! Mikor Lyme-kór gyanús voltam, egy hónap múlva akartak időpontot adni a bőgyógyászatra. Addgra már végképp kezelhetetlen lett volna a kór és örök életemre megnyomorodhattm volna. Egyszerűen megfenyegettem őket, amire aztán azonnal lett időpont.
2010. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A sok öregjányt kipaterolnám onnan- de viccen kívül. Nem vagyok öreg-ellenes abszolúte, de az orvosi rendelőket is ellepik, mint a sáskák és jönnek vérnyomást méretni, másnak meg gyógyszer kellene. Egyébként nagyon el van rontva az egész egészségügy. Kismamaként volt hogy 2! órát vártam egy sima vizsgálatra.
2010. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Valószinűleg beviszik a pszichiátriára a párodat - ha ez a megoldás jó (van, amikor csak ez jó sajnos) akkor akár Ti is beállíthattok oda a helyi kórházban. Sajnos én is vittem már anyukámat be :(


Vagy másik út: magánrendelés.

2010. máj. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiátriai esetekben sajnos még gyatrább a helyzet Mo-on. Egy betegre csak pár perc jut, ergo úgy lép ki a rendelőből, hogy az orvosnak fogalma sincs mi az ami gond lehet. Egy emberi agyban zajló események felderítésére hónapokra van szükség. Még ha azonnali ellátást kapott volna akkor sem biztos, hogy megoldást talál a problémára. Hajléktalan, beteg, elveszett. A megoldás a család összetartásában, akaratban, elszántságban van.
2010. máj. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

én maximálisan megértem a kétségbeesésedet, de neked meg azt kellene kicsit higgadtanb végiggondolnod hogy nem az orvosok tehetnek erről. Mint gondolom te is hallottad hogy bezárták a "sárgaházat", azóta még kevesebb pszichiáter jut a növekvő számú betegekere, sőt a legtöbben járobetegként kapnak kezelést. Zömében az addiktilógiai eseteknél mint amilyen a párod is járóbetegkezelés van.

Mindnesetre én azt ajánlanám nektek, hogy vudd el a párodat a körzeti orvosotokhoz, aki ad beutalót a pszichiátriára, és oda is tud szólni, ha látja a helyzet súlyosságát megsürgetheti az időpontot.

Nyugodtan hibáztathatos az orvbosokat,. de ezzel a hozzáállással nem mész vele sokra, és mivel a párodnak segítségre van szüksége, ezért ugyis rájuk vagsytok utalva. Nem mellesleg valahogy rendezni kellene az otrthoni helyzetét is mert az orvos ezt nem fogja tudni megoldani helyettetek.

2010. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!