Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Édesemapám születésemkor, "rejtegetett" okok miatt elhagyta az anyámat és vele együtt engem. Egész életemben szerettem volna vele találkozni. Nemrég találtam egy bírósági papírt gyámságról még '92-ből és az egyikre rá volt írva apum akkori lakcíme. Szerintetek elmenjek oda megnézni, hogy ott lakik-e még? Ha nem, hogy bukkanhatnék rá a mostani címére? És ha igen, mit mondjak neki?(ha van családja találkozzak-e vele egyáltalán?) Előre is köszi mindenkinek.
2010. máj. 8. 02:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, de nagyon ideges vagyok.
2010. máj. 8. 02:12
 2/11 anonim válasza:
100%

Jogos, hogy szeretnél találkozni Édesapáddal, de kérdés, hogy ő szeretne-e veled - házasságból születtél vagy "szerelemgyerek" vagy? Édesanyáddal beszéltél a problémádról?

Anno 1 bula nbehálózott, megmondtam neki, hogy nem akarok megnősülni, azt mondta, hogy szed fogamzásgátlót és csak 4 hós terhesen közölte a tényt velem. Jól megszívtam, 20 évig fizethettem agy-t.:(

2010. máj. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Egy cipőben járok Veled. 21 éves vagyok. A szüleim 3 éves koromban elváltak. Soha nem volt rám kíváncsi sem az apám, sem a családtagjai. Most nem rég megkeresett, magyarázkodni akart. Tudod, 20 év nagyon sok, ezt nem lehet helyrehozni.

Aki egész életünkben nem volt ránk kíváncsi, ne gondoldd, hogy később az lesz. Ne okozz magadnak fájdalmat!!!

Ha nem keresett, nem kíváncsi Rád. Isten tudja mit váltanál ki, ha oda mennél és flkavarnád a jelenlegi életét. Lehet az a családja nem is tudja, hogy vagy, neki ez így jó, fogadd el.

2010. máj. 8. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben felkeresném, vagy lehet hogy előbb meg kéne próbálnod levelet irni neki. Sok kérdésre kaphatsz választ, amitől megnyugszol még akkor is, ha esetleg nem akarja veled tartani a kapcsolatot.

Édesanyáddal nem tudsz erről beszélni? Nem értem miért kell a gyerek elől ilyen dolgokat titkolni.

52/N

2010. máj. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Legelőször is tisztázd édesanyáddal,hogy mi volt az a rejtett ok? Ennek több oka is lehet: anyukád az akarata ellenére lett terhes, vagy esetleg apukád börtönben volt,stb. Mindkét esetben érthető,ha nem akart téged.

De ha akarta veled a kapcsolatot tartani,akkor is a kéthetenkénti láthatás erre nem alkalmas. Ha pedig anyukád ellene befolyásolt,nevelt,akkor rájött arra,hogy semmi esélye,hogy a gyereke megszeresse. Sok ilyen esetet láttam már. A gyerek azt hallja,hogy milyen rossz lesz neked apukádnál,ha megtilt valamit,azért teszi,mert nem szeret,ha meg éppen megad neked olyasmit,amit az anya nem tud,akkor "így akar megvásárolni,pedig csak én szeretlek téged" és még lehet sorolni a nők trükkjeit. Ilyen helyzetben nem csoda,ha az apa nem látja értelmét a kapcsolattartásnak. De ismertem olyan anyát is,aki meggyőzte az apát,hogy a gyerek érdeke,hogy ne találkozzon az apjával,mert az csak megzavarja a gyerek lelkét.

Beszélj anyukáddal ( még akkor is,ha megsértődik),és próbáld felvenni a kapcsolatot apukáddal. Lehet,hogy nem lesz sok értelme,de legalább megnyugszol.

Anyukádnak már igen régen elkellett volna őszintén mondania,hogy mi a helyzet az apukáddal.

75/N

2010. máj. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy nem tudhatod mi történt, ezért szerintem mindenképpen érdemes utána járni.


Egyébként mennyire lakik messze apukád?


A legvalószínűbb hogy az történt, hogy kalandból származol. lehet hogy apukád teljesen máshol élt mint anyukád, nem is terveztek hosszabb együttlétet, és a távolság miatt nagyon bonyolult lett volna a láthatás, és anyukád inkább azt akarta hogy ne is jöjjön. Vagy annyira összevesztek hogy apád anyádra nem volt kíváncsi, téged még látni szeretett volna, de ugye azt anyád kikerülésével nem lehet megoldani... Nem tudhatod.


Hajrá :)

2010. máj. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon kényes dologhoz akarsz hozzányúlni!

Mielőtt barmit tennél, mindenképpen próbálj meg beszelni róla anyukáddal!

Ha elkezdesz foglalkozni vele, olyan dolgokat tudhatsz meg, amiről jobb lett volna nem tudni, és ez nagyobb lelki teher lenne számodra!

Nem sértegetésnek szánom, csak mint lehetőséget említem meg, lehet, hogy anyukád olyan szituációba keveredett akkoriban, hogy ő sem biztos abban, hogy ki az apukád!

Vagy itt van egy ismerősöm esete, aki szerelemgyerekként született, és hogy a családja a "szégyent" elkerülje, az édesanyja egyik férjnél levő nővére nevelte fel! Őelőtte eltitkolták, hogy ki az igazi édesanyja, így semmit sem tudott az igazságról! Nem messze laktak egymástól, úgy hogy egy néhány évig minden nap találkoztak. Amikor az édesanyja férjhez ment, elköltözött onnan, így már ritkábban találkozhattak. Az igazi édesanyja egy balesetben elhunyt(a temetésére nem ment el, mert a munkája miatt távol volt), akkor elmondták neki az igazat, ettől lelkileg megrokkant.

2010. máj. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.:) A történet az lenne,hogy anyum 17 évesen terhes lett velem, és a nagymamámnak "hála" anya nem tudta tartani a kapcsolatot apummal. A többi hogy miért az rejtély.

Anyummal próbáltam már sokszor beszélni róla, de rengeteget hazudott ez ügyben mint kiderült. Pl: anyum állítása szerint apum Perkátán lakott. A bírósági papíron mégis Bp. Csepel van. Ami jobb is mert én is pesti vagyok.


Szóval anyummal hiába beszélek róla, nem mondja el az igazat. Titkol valamit és ez nyugtalanít. Állítólag apum akart velem találkozni, de a nagymamám miatt anyának meg kellett szakítania a kapcsolatot vele. A nagymamámat hiába kérdezem erről, ő is ferdíti az igazságot.( anyum és a nagymamám volt hogy teljesen ellent mondtak a másiknak.)

2010. máj. 8. 14:40
 9/11 anonim válasza:
Kedves kérdező! Hogy döntttél, beszámolsz a fejleméyekről?
2010. máj. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Háááát... A barátommal elmegyünk és megnézzük ott lakik-e még. Arra jutottam,hogy esetleg a szomszédoktól megtudakolom,hogy van családja vagy nincs. Ha nincs mindenképp beszélgetek vele. Ha van,... nos akkor lehet,hogy örök rejtély marad,hogy hogy néz ki apum.:(
2010. máj. 14. 06:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!