Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tesz ilyet egy gyerek?

Miért tesz ilyet egy gyerek?

Figyelt kérdés

Az eset nem most történt, hanem még az elmúlt nyáron. Akkor nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget neki, de azóta egyre többször eszembe jut, és valahogy elkezdett aggasztani a dolog.

A történet: Az egyik barátnőm gyerekére vigyáztam néhány alkalommal. 5 éves kislány. Van több macskájuk is. A kislány akkor az egyik cicát simogatta. Én éppen bementem valamiért a házba, de közben azért néztem őt az ablakon át. Egyszer csak azt láttam, hogy a kislány többször megütötte, ellökte a macskát, majd gyorsan magához húzta, és elkezdte dédelgetni, és simogatni, mintha vigasztalná az állatot, majd amikor a macska megnyugodott az ölében újra ugyanezt megismételte. Akkor kimentem hozzá, és elmagyaráztam neki, hogy ezt nem szabad csinálni az állatokkal, mert ugyanúgy fáj nekik, mint nekünk. Ijedtséget, és szégyent láttam az arcán. Értelmes gyerek, felfogta amit mondtam. Következő alkalommal, amikor vele voltam, ugyanezen kaptam rajta, akkor egy kiscicával. Mikor újra elmondtam neki amit korábban is, egyszerűen elvigyorodott. Furcsa volt az egész.

Azóta többször is eszembe jutott ez a dolog, a barátnőmnek (a kislány anyukája) nem is említettem akkor. Érdemes lenne szólni neki erről?


2017. febr. 9. 21:22
 1/6 anonim válasza:
100%

lehetséges az állaton fejti ki az érzelmeit amit otthon kap...De ez nem jó

komoly problémák alakulhatnak később ki, ha nincs kezelve a probéma

én szólnék

2017. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen szólj a barátnődnek, ez nem normális viselkedésforma. A gyerek valamit rosszul értelmezett, és ez rögzült benne. Semmi rossz sincs abban, ha megbeszéled az anyukájával, akkor lesz gond, ha őt nem fogja érdekelni, és csak legyint rá.
2017. febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, akkor mikor ezek megtörténtek, valahogy olyan semmiségnek, gyerekcsínynek tűntek, főleg amikor elnevette magát, mikor rászóltam.

De többször végiggondoltam már ezt, és nem hagy nyugodni a gondolat, hogy valami mégsem oké a gyerekkel.

Hogyan kell az ilyet közölni? Persze, jó barátnők vagyunk, de a téma akkor is kényes. Ott az a kis gonosz hang a fejemben, ami egyfolytában azt suttogja, hogy a kislány egy kis pszichopata-palánta. Pedig tudom mennyire gáz ilyet gondolni egy gyerekről.

2017. febr. 9. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Egyszerűen csak kezdj bele, nem kell túlgondolni. Mondd, hogy nem szeretnél beleszólni a gyereke nevelésébe (nem tudom, barátnőd milyen forma, vannak tudod ezek az önérzetes ősanyák), de ezt és azt láttad, és eléggé megijesztett. Esetleg azt is hozzáteheted, hogy a macskáknak sincs véges türelmük, egyszer odakap a gyerekhez, és máris megvan a baj, szóval mindenképpen érdekük a problémával foglalkozni. Ha a barátnőd normális és intelligens, akkor megérti és beszélni fog a gyerekkel. Ha nem, akkor sajnálom a cicákat...
2017. febr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A kérdésed olvasva eszembe jutott, nekem is van egy emlékem, talán 6-7 éves lehettem, és szinte ugyan ezt csináltam.

De csak egyszer. És egy kutyával. Ráütöttem az orrára párszor, aztán megöleltem, és újrakezdtem kb. 3x.

Visszagondolva fogalmam sincs hogy miért csináltam ezt, mai napig imádom a kutyákat, nem bántanék egyetlen állatot sem, és normális ember vagyok normális élettel.

Nem hinném hogy ennyire rá kellene stresszelni, viszont ha sokkal többször csinálja, beszélni kell vele. 19F

2017. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem
2017. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!