Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi lesz?

Ilyen esetben mi lesz?

Figyelt kérdés
Apámat nem láttam 18 éve, azt se tudom hol lakik, mi van vele. Már nem fiatal, mi lesz ha meghal? Akkor rögtön megtalálnak, mint "legközelebbi" hozzátartozót, és rám terhelik a temetés költségeit? Vagy ha van élettársa, akkor rá? Mi van az örökséggel? Ha adossága van, akkor az is az enyém, de lemondhatok róla? Ki fogja a hullát azonosítani? Azt is hozzátartozónak kell? Azt sem tudom most hogy néz ki.
2010. máj. 7. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

hasonló helyzetben vagyok...

a lakás amiben él,közös tulajdon anyámmal,hitelekkel terhelve (lakás ára több mint a hitel)

mi el nem fogjuk temettetni,felőlem a legközelebbi vizesárokba is dobhatnák...

eltemeti az önkormányzat, a ház fele anyámé,fele enyém,de ahhoz hogy megkapjam,ki kell fizetni a temetést meg a hiteleket,és a maradék az enyém ha igényt tartok rá

ha nem,akkor lemondok mindenről,csináljon mindenki amit akar

2010. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem van családja, ha pedig nincs is, akkor vannak barátai akik ezt elintézik szerintem..De ha ezek sem sincsenek akkor nem hiszem h a 18 éve nem látott gyerekét veszik elő..szerintem csak nagyon végső esetben
2010. máj. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha egyetlen élő, közeli hozzátartozó vagy. bár a 18év miatt kihátrálhatsz a dologból, ha jól tudom.
2010. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A temetést alapesetben a legközelebbi rokonnak kell állnia. Ha egy másik közeli rokona eltemetteti helyetted, akkor nem kell beszállnod.

A zöröklés kényes téma, de az biztos, hogy ha az illetőnek nem volt semmiféle vagyona, csak adóssága, akkor az örökséget elutasíthatod. A hullát csak akkor kell azonosítani, ha tisztázatlan körülmények között hunyt el. Mivel már 18 éve nem láttad, nem téged fognak felkérni, hanem egy mostani ismerősét/rokonát.

2010. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!