Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Mészáros családnév milyen...

A Mészáros családnév milyen eredetű?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 21:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
De a mészárosságot gondolom nem a cigányok terjesztették,ugye?:D
2010. máj. 7. 00:49
 12/16 anonim válasza:
nem. -.-
2010. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
A Mészáros az Magyar eredetű. Egyébként a Lakatos nem teljesen cigány név mivel az én Dédnagymamámat is Lakatosnak hívták és teljesen Magyar volt. Rengeteg Magyar van akit Lakatosnak hívnak, persze van cigány is de nem gondolom hogy minden Lakatosnak voltak cigány ősei. És gondolom nem csak a cigányok hozták be a Lakatos szakmát.
2012. aug. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Na még ekkora baromságot!! A cigányok, mint a lakatos, és a kovács szakma terjesztői....Muhahahahahaaa...Gondolom múzeumban, meg történelem órákon nem sűrűn voltál....
2012. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerbiában, például Zentán is rengeteg Mészáros nevű család él.Ott a Mészárost ciril betűvel írják?(mert láttam olyan anyakönyvet)

A szerbiai Mészáros név honnan származik? Gondolom, ott is foglalkozást jelölt régen.

Még mindig nem tudni az eredetét ennek a családnévnek(sem)

2013. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 meszike91 ***** válasza:

2013-04-19 14:37


Tudom régi komment, de válaszolok. Akiket úgy hívnak azoknak voltak magyar felmenőik. Ilyen egyszerű.

2017. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!