Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családnév írása? (lent)

Családnév írása? (lent)

Figyelt kérdés
Ahoz kell valami engedély, hogy a vezetéknevembe mondjuk az i betűt y-nal írjam?
2011. szept. 14. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
névváltoztatást kell kérned az önkormányzat anyakönyvi csoportjától 10e Ft és le kell cserélned az összes iratodat. Ha ezt nem akarod, akkor persze a barátaidnak aláírhatod a privát leveleket Kyss névvel Kiss helyett, de hivatalos helyeken mindenhol továbbra is a Kiss-t kell alkalmaznod.
2011. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy kell!Leírhatod képeslapra mondjuk aláírásban,de hivatalos papírokban nem írhatod úgy alá,amíg nincs névváltoztatási engedélyed(okiratod)a belügy minisztériumból.Minden nemű változtatáshoz,még ha csak egy betű is,engedély kell,de önkényesen,magadtól nem írhatod másképpen a nevedet.Én kétszer változtattam.
2011. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem.

És mondjuk ha füzetre írom a nevem akkor nem kell?

2011. szept. 14. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
ha a tanár nem kekeckedik, akkor nem kell, nem lesz belőle bajod, ha szívózik, akkor viszont ezért kaphatsz rosszabb jegyet mondjuk. 18 év alatt szülői beleegyezés is kell a névváltoztatáshoz...
2011. szept. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem értem,minek y-nal írni??? Milyen jelentősége van??? Főleg,hogy tudják sima i-vel vagy anyakönyvezve!
2011. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!