Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Mészáros családnév milyen...

A Mészáros családnév milyen eredetű?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 21:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, mond-e neked az a szó, hogy mészáros, valamit, de szerintem nem sokat, ha rákérdeztél :P

Az egy mesterség, és valószínű, hogy e név viselőjének valamelyik őse mészáros volt.

2010. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
a nevem meszaros2008erno a barátaim csak meszarosnak hívnak függő vagyok...
2010. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
LOL :D Szerinted? Vagy ez csak ironikus "válasz" a többi hasonló kérdésre?
2010. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:17

antifaces? :D

2010. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Pontosan...láttam hogy sokan kérdezik,gondoltam én is megkérdezem. Szóval akkor magyar név?:D

Amúgy tényleg arra vagyok kíváncsi hogy miylen eredetű..mert a Lakatos is például magyarnak néz ki mégis rengeteg cigánynak ez a családneve.

2010. máj. 6. 21:42
 6/16 anonim ***** válasza:
De magyarorszagon elo ciganye, stimm?? Nyilvan egy cigany az oskorban betevedt egy lakatosmuhelybe, es talan dolgozott. Aztan amikor meg akartak kulonboztetni a tobbitol, akkor mondtak, hogy " -Hat tudod, a lakatos Gusztav."
2010. máj. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Hát nem tudom, h magyar eredetű-e.....nem hinném....én azt hiszem, inkább szláv, vagy román esetleg üzbég......jah , nem, eszembe jutott, ez egy piréz név, Piréziában minden második embert hívnak Mészárosnak!!! :DD
2010. máj. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
f.sza :D én is az vagyok best :D
2010. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Régen sok cigány dolgozott lakatosként, ez egy hagyományos foglalkozás volt, mint ahogy az Orsós név is hasonló eredetű, meg a Kalányos is (kalány=kanál, azaz kanalakt, teknőket készítettek). Egy másik országbéli cigányt nyilván nem hívnak így.

Minden név, ami magyarul van, az magyar eredetű, kivéve ha külföldi név magyarosítása.


Amúgy én is kész vagyok attól, hogy teljesen hétköznapi, egyértelműen magyar vezetéknevekről kérdezgetik, hogy milyen eredetű. Egyszer valaki itt a Szabó név eredetét kérdezgette, na mondom anyám borogass...

2010. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nyilvan egy cigany az oskorban betevedt egy lakatosmuhelybe,"


Nos ebben vastagon tévedsz mert sok szakmát a középkorban a vándorló cigányok terjessztettek mivel ők űzték ezeket. Ilyen volt a lakatos és a kovács szakma is amik indiából származnak.

2010. máj. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!