Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na, most szerintetek kit...

Na, most szerintetek kit szeret jobban az anyám?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek, a hugom meg én. Én 26 éves vagyok , ő 22. Első babánkat várjuk, nem vagyunk szegények , de gazdagok sem, szerettem volna egy kis anyagi részt kérni anyámtól. Válasz: Sajnos nem tud adni , mert kell a hugom taníttatására. Hugomról tudni kell, hogy már a 3. fősulin próbál lediplomázni, diákmunkát eszébe sincs keresni, havonta új pasival lóg és amennyit csak tud felmarkol anyámék pénzéből. Ezt meg is említettem anyámnak, hát nem szépen higgadtan, hanem elég nagy indulattal. Másnap hív a nénikém, hogy anyámat bevitték a kórházba, mert idegösszeroppanást kapott-állítólag miattam. 2 -3 hónapig folyamatosan az arcomba lett vágva, hogy majdnem elment miattam, meg a hü.lye beszólásaim miatt /na persze főleg a hugi ágaskodott/, a poén meg az, hogy kiderült később, hogy bevitték a kórházba, de csak vérnyomásproblémák miatt (ami amúgy is megvan neki). Egyébként csak azért csaptam oda az asztalra akkor, mert már jól ismerem, hogy mi a szitu, csak gondoltam ha eddig nem, most majd kicsit én lehetek előtérben.

A családban persze továbbra is keltve van a rosszhírem, az hogy én hogy érzem emiatt magam terhesen, az majdnem hogy mindegy.


Szerintetek ez így igazságos? Hogy támogatják a hugit, nekem meg babám lesz, és így viselkednek??


2010. máj. 6. 11:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Miért vagy féltékeny a hugodra?


nálunk is így van, főleg mióta külön élünk.

Míg én örültem ha egy tábla csokit kaptam, a hugom most is már vagy az 5. több, mint 40ezres telefonját kapja.

De engem nem zavar, ő is elég "link":D semmin nem jár az esze csak a pasik, smink, net.


Tavaly vártam az első babánkat, eszembe se jutott volna anyuéktól kérni.(igaz, a kiságyat ők vették, tizenpárezres összegért, de ők ajánlották fel)

Pedig nekünk sincs sok. Sőt, sokszor van hogy együtt pótolunk össze a hugomnak ajándékra mint például most a ballagására.Én nem sajnálom Tőle, ha már nekem nem adták meg akkor neki hagy legyen.


És lehet,hogy vérnyomásproblémával került anyukád kórházba, de ha ideges vagy neked is felmegy...


Kívánok neked sok boldogságot a piciddel:)

2010. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Neked már van kereseted,párodnak is.Gondolom számoltatok a megnövekvő költségekkel,amikor kitaláltátok,hogy gyereket akartok.Szerintem téged is eltartottak,amíg nem volt diplomád,állásod,most ez van a hugival.Őt sem fogják élete végéig pénzelni.De amúgy szerintem sincs jogod pénzt kérni a gyerek miatt.
2010. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ne is törődj vele. Nekem se az esküvőbe, se a gyerekvárásba nem segített bele, pedig a milliók ott vannak a bankban. attól, hogy felhúzom magam, nekem nem lesz több és tudom, hogy z anyám meg még inkább ellenem lenne, h kérnék pénzt.
2010. máj. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hogy mindenki nekd ad majd igazat, de szerencsésen tévedtem látom, vannak még olyan emberek, akik nem a kérdező kedve szerint írnak, hanem saját és objektív véleményt, mivel tlnyleg érthet a dolog. Kirepültél, összekötötted az életed mással, önálló vagy, mi közöd lenne hozzjuk?? Tényleg nem várhatod el, hogy ő nevelje a gyereked, és örökre támogasson. Elköltöztél, ezzel függetlenitetted magad...ezek után elég logikátlan kéregetni és elvárni
2010. máj. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Erre én annyit tudok mondani, hogy anyu kb 19 éves koromban elzavart dolgozni, estin raktam le az összes sulimat, saját elgondolásból, és mindig az éppen aktuális pasim segített ki pénzügyileg.


Nagyimtól örököltem egy 42m2-es lakást, amiről a szüleim úgy gondolták, hogy nekem az túl nagy, el kellett adni, kaptam egy 30m2-est. Ők meg vettek maguknak egy 60m2-est.


Szüleim sokszor kértek tőlem kölcsön pénzt, amit soha nem kaptam vissza és nem is fogok.

Én meg sosem tudtam tőlük kérni, mert erre a célra nekik sosem volt pénzük, így nem is próbálkozok azon, hogy kérjek bármit is, inkább csak adok ha tudok.

2010. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy édesanyád kivételez a hugoddal. Valószínű én sem hagynám szó nélkül. Inkább törekednie kellene egyformán szeretni benneteket és egyformán segíteni mindkettőtöknek ahelyett, hogy vélt sérelmeit hangoztatva esetleg tényleg idegösszeomlásba hajszolja magát.
2010. máj. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Hát sajnos nekem is ismerős ez a helyzet, de nálunk a nővérem a kedvenc. 27 éves, de még mindig nem sikerült elvégeznie az egyetemet. Nekem férjem van és 2 lányom. Amikor összejöttem a párommal, azt mondták anyuék, hogy férjnél vagyok ne várjak semmit, majd a párom megveszi. Pedig még nem mentem hozzá csak kb. 1 éve voltunk együtt. Most külön élünk, más településen, de anyagilag soha sem segítettek. Talán ha egyszer vettek egy csomag pelenkát a lányomnak, amikor baba volt. Ha jönnek akkor vesznek ezt-azt a lányaimnak. pl csoki, gyümölcs, az ünnepekkor is 2-3 ezres ajándékot.

De sajnos a nővéremnek fizetik a telefon előfizetését, internetét havonta kap pénzt, hogy meg tudjon élni a suli mellett. Például karácsonyra laptopot kapott internet előfizetéssel én meg egy bögrét. A lányaim meg kb.2-3 ezres ajándékot.

De én sajnos már nem is merem meg kérdezni, hogy támogatnának-e anyagilag, mert félek az elutasításuktól.

Egyszer én is felhoztam nekik, hogy a nővérem mennyi mindent megkap, erre leordították a fejemet, sőt a nagymamám is ott volt és felháborodott, hogy a tesóm még tanul mit akarok én, aki gyesen vagyok.


Én nem tartom igazságosnak a te esetedet sem. De sajnos nem hiszem, hogy tudsz tenni ellene, inkább ne törődj velük.

2010. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
A szülőnek nem kötelessége élete végéig pénzelnie, segítenie a gyerekeit!
2010. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Gondolom amíg te tanultál téged is eltartottk a szüleid.
2010. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy a tesóm tanul őt pénzelik.

Sajnos nem tartottak el. 16 évesen ismertem meg a férjem, és fél év múlva hozzájuk költöztem. Nem nem támogattak anyagilag. Annyi, hogy mivel vidékre költöztem (20 km fizették a buszom, meg havi 4000 ft-ot kaptam, hogy a suliban vegyek kaját.) Nem volt előfizetésem, nem töltötték a telefonkártyámat,nem jártam szakkörökre, mert mindig azt mondták, hogy nincs rá pénzük. A nővérem 5 szakkörre járt, én bukásra álltam egy tantárgyból és alig akarták kifizetni a különtanárt. És az unokáik sem kapnak a testvérem ajándékaihoz foghatót, és mint már írtam 9 éve nem sikerült elvégeznie az egyetemet.

2010. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!