Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na, most szerintetek kit...

Na, most szerintetek kit szeret jobban az anyám?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek, a hugom meg én. Én 26 éves vagyok , ő 22. Első babánkat várjuk, nem vagyunk szegények , de gazdagok sem, szerettem volna egy kis anyagi részt kérni anyámtól. Válasz: Sajnos nem tud adni , mert kell a hugom taníttatására. Hugomról tudni kell, hogy már a 3. fősulin próbál lediplomázni, diákmunkát eszébe sincs keresni, havonta új pasival lóg és amennyit csak tud felmarkol anyámék pénzéből. Ezt meg is említettem anyámnak, hát nem szépen higgadtan, hanem elég nagy indulattal. Másnap hív a nénikém, hogy anyámat bevitték a kórházba, mert idegösszeroppanást kapott-állítólag miattam. 2 -3 hónapig folyamatosan az arcomba lett vágva, hogy majdnem elment miattam, meg a hü.lye beszólásaim miatt /na persze főleg a hugi ágaskodott/, a poén meg az, hogy kiderült később, hogy bevitték a kórházba, de csak vérnyomásproblémák miatt (ami amúgy is megvan neki). Egyébként csak azért csaptam oda az asztalra akkor, mert már jól ismerem, hogy mi a szitu, csak gondoltam ha eddig nem, most majd kicsit én lehetek előtérben.

A családban persze továbbra is keltve van a rosszhírem, az hogy én hogy érzem emiatt magam terhesen, az majdnem hogy mindegy.


Szerintetek ez így igazságos? Hogy támogatják a hugit, nekem meg babám lesz, és így viselkednek??


2010. máj. 6. 11:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ja és persze hogy elő van adva, hogy "nem tett soha különbséget köztünk és nem is tudja ez miből adódik nálam, hogy mindig azt hiszem csak a hugom... engem is kiskoláztattak, felneveltek." Igen, csakhogy én dolgoztam suli mellett ("nagylány vagy már, keress magadra-címszóval), nem pasiztam állandóan és nem tűnt el havi pár 10ezer forint, míg otthon laktam....
2010. máj. 6. 12:05
 2/20 anonim ***** válasza:
55%

Iagazad van!!

Szerintem egy anyának mindegyik gyereke fontos kel hogy legyen,és én sem szeretem hogy igy viselkednek velem itthn habár nekem bátyám van de mindig ő volt a szeműk fénye!

2010. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
55%
Hát....nem igazságos amit cisnálnak veled, d enem feltétlen abból adódik, hogy nem szeretnének tégedannyira. pl velem is sokkal szigorúbbak és értetlenebbek a szüleim mint a hugommal. de ennek megvan az oka. ne mtudom, hogy nálatok ez hogy van. a hugod még gondolom a szüleiddel él, vagy ha nem még nem kezdett el egy külön életet mint te. a szülök szeretik 'babusgatni' a rájuk szoruló gyerekeiket. de te már külön életet élsz nem? gondolom nem is szólnak bele nagyon az életedbe. már nem ők a felelősek érted. a hugodért, meg akár otthon lakik akár nem.... azért mégiscsak függ még tőlük. nálunk is ez van. pedig én ithon lakok. de van saját keresetem. hugomnak nincs még sulis. nekem nem vesznek meg semmit, még egy hüe nyakláncot sem. hugomnak meg még drágább holmikat is persze. pedig ő is elmehetne diákmunkára vagy valami. néha én is lázadok itthon, hoyg ez tök nem igazság. de tudom, hogy most kinek mennyi pénzt adnak vagy nem adnak nem az mutatja, hogy kit szeretnek jobban. ráadásul...azért asz elég gyerekes volt töled, hogy kivered a hisztit mert a hugicádnak adnak pénz neked meg nem. nagyon felnőttes...komolyan.......
2010. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Részben igazad van, hiszen egy anyának nem lenne szabad különséget tennie a gyerekei között. Viszont azt nem várhatod el anyukádtól, hogy a születendő gyermekedet is támogassa. Ha már most, terhesen pénzt kérsz a babára hivatkozva, akkor később mi lesz? Szerintem a saját gyerekedről neked kellene gondoskodnod. Ha viszont nincs rá kellő anyagi fedezeted, akkor kár volt teherbe esned.
2010. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nézd, a testvéri egyenlőség nem mindig matematikai egyenlőség. Egy szülő szeretheti ugyanannyira két gyerekét, csak éppen eltérő módon szereti őket, "személyre szabottan", mivel a gyerekei személyisége is különböző. Valakitől túl nagy elvárás az, ami a másiktól alap. Lehet, hogy az anyukád azért támogatja jelenleg jobban a húgodat, mert ő is tudja, hogy a húgod élete most nincs annyira egyenesben, mint a tied. Hiszen te családot alapítasz éppen, anyagilag is kijöttök. Ő viszont bukdácsol, kapcsolatokban sem sikeres. Anyukádnak biztos jelenleg nagyon fontos, hogy a húgod is egyenesbe jöjjön, és esetleg családja lehessen, elvégezze az egyetemet. Ezt is meg kell értened. Viszont normális hangnemben megbeszélheted a hugoddal, hogy jó ha tud róla, hogy jelenleg ő a prioritás a családban, úgyhogy emberelje meg magát, hiszen mindenki őt támogatja.
2010. máj. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Vele se lehet "normális hangnemben" Már vagy 5ször megkértem, hogy ne húzza le anyámékat, úgyis támogatják őt, nem kell feleslegesen költenie. Erre az a válasz, hogy "mi közöm hozzá?". A pasikat meg ő válogatja.ez túl kövér, ez túl sovány, ez túl alacsony....

Na mindegy, már az is jó hogy leírhattam.

2010. máj. 6. 12:23
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
Felnőtt nő vagy,"kirepültél" a fészekből ha kapsz anyudtól bármit annak örülni kell de elvárnia azt hogy adjon nem szabad
2010. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%

Azért mert terhes vagy,miért is kellene előtérben lenned? És mégis meddig kellene kitüntetett figyelmet kapnod;a terhesség alatt?A születés utáni hónapokban?Vagy isteníteni kéne téged az elkövetkező 20 évben,csak mert gyereked lesz?

Te sem lehetsz könnyű természet,talán nem ártana magadba nézned.A hugod életéhez nincs közöd,mégis ügyesen ecsetelted őt negatívan.. Felnőtt vagy,éld a saját életedet.Bár a viselkedésed olyan,mint egy hisztis tinié. A vérnyomás-problémát pedig undorító mód lekicsinyled,súlyos következményei lehetnek.Kívánom,hogy ne későn kattanjon az agyad,hogy elcsesztél dolgokat..

2010. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
pont most, hogy édesanya leszel, megértheted, hogy mennyire fontos egy anyának a gyereke...a te anyukádnak is a testvéred...és a kisebb gyereket mindig jobban elkényeztetik, mivel mindig ő volt a kicsi, te meg a nagy, önállóbb. Ez már csak így marad egy szülő fejében.
2010. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"szerettem volna egy kis anyagi részt kérni anyámtól"

Milyen jogon? Miért,miből jár neked anyagi rész?

2010. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!