Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek azért, hogy ne...

Mit tegyek azért, hogy ne hazudjon többet?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy egy 18 éves lány vagyok.Két testvérem van egy 16 éves öcsém és egy 14 éves húgom. A szüleim öt éve elváltak,anyám lelépett apum meg akármennyire is szeretett volna velünk foglalkozni a sok munka miatt nem tudott. Jóformán én neveltem fel a testvéreimet..13 évesen gondolhatjátok,hogy milyen nagy feladat volt ez nekem,hogy főzzek,mossak..stb rájuk.

Húgommal mindig is jobb volt a viszonyom,mindent megbeszéltünk egymással. Ő volt mindig az első akivel megosztottam örömömet,bánatomat és fordítva is....eddig.

Még most nyolcadikos de egyfolytában lóg,hisztizik és nem lehet bírni. Én elhiszem,hogy kamaszodik de az már durva amit csinál. Hiába mond neki nemet az ember őt nem érdekli,fogja magát és elmegy/elszökök. Nem rég például a pofámba hazudott mikor,megkérdeztem,hogy lefeküdt e már a barátjával akivel már kb 3 hónapja van együtt..persze ő felháborodottan közölte,hogy úgy is elmondaná ha lenne valami..és kiderült,hogy még is volt...elég sz.arul érintett ez az egész,nem azért,mert megtette hanem nem mondta meg,ráadásul hazudott nekem...mindig csak az örökös kifogások vannak...áhh...hiába mondom neki,hogy mondja el nyugodtan a dolgokat...ő csak hisztizik..hiába mondom hogy úgyse leszek mindig mellette,hogy segítsek csak az arcomba röhög és úgy tenné,mint ha nem érdekelné..pedig tudom,hogy igen...nem soká túl vagyok az érettségin utána úgyis megyek főiskolára stb...ő is ballag új suli...

Szerintetek mit tegyek,hogy 1 kicsit normálisabban viselkedjen?...jó tudom nem vagyok az anyja..de ha egyszer az nem foglalkozik vele...


2010. máj. 6. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szemmel láthatóan megviselte a szülők válása. Nem volt számára igazi anyai példa. Ha a testvére neveli fel, az nem ugyanaz. Sajnos nem tudsz vele semmit tenni, nem tudod megváltoztatni. Ahogy mondtad, kamaszodik. A körülményekhez képest nem túlzás amit csinál, rendezett családi körülmények között is előfordul. Amikor én voltam annyi idős mint most a húgod, én is rengeteget hazudtam otthon, elszökdöstem Balatonra ide-oda, miközben azt hitték a barátnőmnél vagyok. Pedig nekem igazán remek családom van.

El kell fogadnod, hogy most te vagy az anyja, te vagy az, aki ellen lázad, akinek hazudik. A te feladatod az, hogy amíg vele vagy, átsegítsd ezen a nehéz korszakon. Légy vele megértő, próbálj bízni benne, még ha tudod, hogy hazudik, akkor is.

Velem ezt tették és 18 éves koromra már mindent megbeszéltem a szüleimmel és nem titkolóztam többet.

2010. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is nagyon becsülendő, amit a tesóidért teszel. Szerintem próbálj meg ne pótanyaként, hanem nővérként közeledni a húgodhoz, lehet akkor kevésbé fog lázadni ellened. Az én húgom 6 évvel fiatalabb nálam, és sokkal jobban hallgat rám, mint anyukánkra, de nyilván kiakadna, ha bármit is meg akarnék tiltani neki. Esetleg szervezzetek valami közös programot, és próbálj meg vele lazán elbeszélgetni a suliról, pasi ügyekről, hogy ne érezze azt, hogy meg akarod szabni, mit tegyen, hanem, hogy egyenrangúként kezeled, és kíváncsi vagy az életére. Ha nem is teszi azt, amit tanácsolsz neki, legalább lesz belátásod a dolgaiba, és az is több, mint a semmi.
2010. máj. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm..:)

Én bízok benne attól függetlenül.hogy így viselkedik...

de remélem hamar kinövi..mert néha úgy érzem, hogy megbolondulok.

2010. máj. 6. 10:32
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm neked is :)

soha nem "anyaként",hanem testvérként közeledtem hozzá.

vannak helyzetek amikor bármit meg tudok vele beszélni...sőőt még ő jön oda hozzám..:)

de van amikor csak hisztizik és hazudik..

nem lehet rajta eligazodni...

2010. máj. 6. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!