Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a pénzes...

Miért van az, hogy a pénzes családokban marják egymást a testvérek?

Figyelt kérdés
A gyerekek és az unokák azon vitatkoznak, hogy ki mennyit kapott, ki mennyire érdemli meg, és mennyire van rászorulva, és mibe fekteti bele, nemhogy örülnének, hogy kapnak, és nem nekik kell előteremteni?
2010. máj. 6. 08:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Régen rossz, hogy csak azért nem marakodtok, mert apád még nem látott 3 millió Ft-ot. (Ezt írtad.)
2010. máj. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez nem minden pénzes családban van így. Mindhárom gyermekemnek fizettük a továbbtanulást, vettünk lakást, autót. A három gyerek mégis a mai napig összetart, szeretik egymást. Ne általánosítsatok! A szegényebb családoknál is van konfliktus a pénz miatt, jobban szólva a hiánya miatt. Jusson eszedbe, hogy 10 Ft miatt is össze lehet veszni, nem kellenek ahhoz milliók!
2010. máj. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A férjem családjában is mindig marják egymást.Azért mert így lettek nevelve.Annyira ki volt hangsúlyozva,hogy mindenki egyformán kap,minden unoka egyforma játékot,csokit,ruhát kap,nehogy valaki meg legyen "csalva".Most állandóan egymás "zsebében turkálnak" mert ugyan az jár mindenkinek.Gondolják ők.

A mi családunkban (4-en vagyunk tesók)kaptunk egy közös ajándékot pl társasjátékot és osztoznunk kellett rajta.Vagy egyik évben egyik tesómra költöttek,mert néptánctáborba ment,másik évben egy másikra,mert az ballagot a suliból,stb...

Mindig osztozkodnunk kellet,ezért nem vagyunk irigyek,és acsarkodók egymással.Én is így nevelem a gyerekeim.Kapnak 1 csokit,és 1 cs. rágót amin osztozniuk kell.Sosem veszek egyformát semmiből....

2010. máj. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez elég durva általánosítás. Barátnőmék öten vannak testvérek, és eléggé szegények. Pénzen nem szoktak veszekedni, mert megszokták, hogy nincs, viszont minden máson igen. Kezdve ott, hogy ki mikor mehet a fürdőszobába, ki mit nem pakolt el maga után, stb. Az egyik tesója ráadásul elég gátlástalanul át is veri a többit, ha az érdekei úgy kívánják (amúgy már felnőttek mindannyian), és ebből is balhé szokott lenni. Mondjuk már nem egy helyen laknak mind, ezért kevesebb a balhé, de azért szokott lenni most is.

Viszont én meg pont hogy pénzesebb családokban nem nagyon láttam olyat, hogy menne egymás fúrása, mert ha a szülők minden gyereknek meg tudnak adni mindent, akkor általában meg is adják.

És bár én sose leszek ilyen helyzetben, de ettől még tényleg igazságtalan, ha az egyikkel kivételeznek, és teszem azt két testvér közül az egyik "csak" egy lakást kap, a másik meg egy autót is pluszban. Ilyen szempontból tök mindegy, hogy a csokik arányáról van-e szó, vagy értékesebb dolgokról. Minket a testvéremmel mindig úgy neveltek, hogy nem kivételeztek egyikünkkel sem. Ha egyikünk kapott egy csokit, akkor a másikunk is kapott. Sőt, amikor tesómnak a ballagása volt, akkor anyukám arra is odafigyelt, hogy ő is annyi pénzt kapjon, mint előző évben én. Én nem húztam volna fel magam, ha öcsém többet kap, és szerintem ő sem akadt volna ki, ha pár forinttal kevesebb jön neki össze, de anyukám lett volna az, aki rosszul érzi magát miatta, hogy a két gyerekének nem egyenlő arányban jutott valamiből.

2010. máj. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

9:27

Neked van igazad, nem tanultak meg osztozni. Szerintem nagyon jól neveled a gyerekeket.


9:19

Azért nem martuk egymást ez miatt, mert soha nem kaptunk semmit.

2010. máj. 6. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!