Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen tulajdonságú nőkre...

Milyen tulajdonságú nőkre mondják azt, hogy házisárkány?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 21:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést én is fel akartam egy ideje tenni :) anyukám már most 19 éves koromban kijelentette hogy belőlem iszonyat nagy házisárkány lesz, barátom persze nem így látja...és sose tudtam mitől házisárkány egy nő :D

szóval én is köszi a kommenteket :D

2010. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Rám a párom szokta poénosan mondani, mert nagy szám van és megmondom a magamét. Hozzáteszem amikor összejöttem nem mertem kinyilvánítani a véleményem és az volt a baj :)
2010. máj. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%

Ez egyrészt egy degradáló jelző az önérvényesítő, határozott nőkre, akik nem hunyászkodnak meg és nem tűrnek el mindent a férjüktől/gyerekeiktől, nem hagyják magukat. Figyelmeztetés a lányoknak, fiatal nőknek, hogy húzzák meg magukat, különben a férfiak nem fogják őket szeretni. Az "elsárkányosodás" szó mostani divatja ideológia része, ami a helyükön akarja tartani a nőket.


Másrészt ha tényleg házisárkány valaki, az azért van,mert belekeseredett abba, hogy x évtizede a házimunka egyes egyedül rá hárul, és senki nem segít neki. Így nincs magára ideje, és bánatában (tudat alatt) úgy dönt, hogy "oké, nekem kell csinálni, de akkor az idegeitekre megyek vele" és pl. tisztaságmániás lesz, és azzal vagánykodik, hoyg ő már 20 éve moziban nem volt. A családja meg menekül tőle és őt hibáztatja - de akkor, amikor meg kellett volna fogni a porszívót, hol voltak?

2010. máj. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:07


Ezt saját példádból irtad le?

2010. máj. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Parancsokat osztogat, mint egy ezredes. Ellentmondást nem tűr, vagy kikéri a véleményedet udvariasan, de aztán csak a saját igazára figyel.
2010. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
házsártos
2010. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
1.32: Nem, hanem megfigyeltem, milyen nőket neveznek a környezetemben így.
2010. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A pasik azért nem házsártosak, mert qrva jó életük van...

az igazi nők olyanok mint a házisárkánynak titulált határozott okos nők.

2010. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!