Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit valasztanatok keresztszulo...

Kit valasztanatok keresztszulonek ez esetben?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jo baratnom, akivel testveri viszonyban voltunk (vagyunk). Igazan szep baratsag alakult ki.kozottunk. Megfogadtuk egymasnal hogy egymas gyerekeinek keresztszulei leszunk es barmi tortenne szamithatnak a gyerekeink rank. Sajnos ugy alakult hogy 2000 km re koltoztek tolunk...es bar az elso evekben mukodott az evi egy talalkozas nem tunik elegendonek a kapcsolatunk apolasara...bar amikor talalkozunk ott folytatjuk ahol abbahagytuk. Adott a ferjem testvere aki mindenkinel jobban varja ea ragaszkodik a babankhoz, pedig meg pocakban van, de mar szereti ezt mondta 😊 egyik keresztszulo az egyik baratnom aki mellettem volt egy nagyon nehez idoszakban. Masik keresztszulonek nem tudunk donteni. Kicsit hajlok az elkoltozott baratnomre, nem akarnam megbantani. A sogornom.meg amugy is csaladtag. Mit szoltok?
2017. jan. 15. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyen a sógornőd. Az a 2000 km nem volna sok, de évente egyszer találkozni nem elég még nektek sem, nem ám a gyereknek.
2017. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kicsit en is igy gondolom. De lehet haza koltoznenek es akkor tobbet talalkozhatnank...😐

koszi

2017. jan. 15. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
en is a sogornomet valasztanam, ezt a baratnodnek is meg kell erteni.
2017. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Neked rosszul esne, ha a barátnőd nem téged választana a gyereke keresztszülőjének vagy minden rossz érzés nélkül megértenéd és elfogadnád?

Ez csak az én véleményem, de én a barátnőt választanám. Még az is lehet, hogy ha keresztszülő lenne és fontos lenne neki a keresztfia/keresztlánya, akkor gyakrabban beszélnétek vagy találkoznátok. A sógornőnek már nem lenne különösebb plusz, ha a közeli rokoni viszony mellett keresztszülő is lenne, pláne ha így is, úgy is számíthat majd rá a gyerek.

2017. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

Volt már nagyon hasonló kérdés.


"es barmi tortenne szamithatnak a gyerekeink rank. "

Jogilag a keresztszülő senki. Ha támogatni akarja valaki a gyereket, ahhoz meg nem kell egy templomi papír.

2017. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Ötöske, nem a jogi oldala itt, amiről megy a szó.

"Lehet, hogy hazajönnek" - most nincsenek itthon. és a most számít!

2017. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Regebben ugy gondoltuk papirt is irnank rola, hogy egymas gyerekeinek (soha ne adja Isten) gyamjai lennenk. Ezert fogalmaztam igy. Tudom hogy amugy a keresztszuloseg jogilag nem jelent semmit.


Masreszt igen a sogornom.amugy is kozeli csaladtag...szoval nem tudom hogyan dontsek. O biztos nagyon orvendene. De a baratnom megsertodne ez esetben, szerintem 😐


Koszi a valaszokat

2017. jan. 15. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!