Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy pótoljam neki a családi...

Hogy pótoljam neki a családi életet?

Figyelt kérdés
Hárman élünk egy lakásban, kislányom, párom, aki nem az apja és én. Ez igy nagyon szép és jó, csak nekem nagyon de nagyon hiányzik az ÉLET az életünkből. Ide nem jár senki, mindig mindenhova hármasban megyünk, páromnak csak egy 73 éves apja van, anyukája már nem él, nekem csak a testvérem van, de ő pszichológiai beteg, le van százalékolva és persze nagyon szeretem, de nem igazán partner, családtag teljes értékben, mert nekünk kell róla gondoskodni sokszor. Szóval elmaradt a rokonság, elmaradtak a barátok és nekem végtelenül fáj, hogy mi mindig csak hárman megyünk mindenhová, kislányom mindig egyedül játszik. Nagyon jól feltalálja magát, de kellene neki egy kis társaság, de itt sajnos nagyon kihalt minden, rokonságban nincs több gyerek. Párom nagyon szereti a lányomat, sokat törődik velünk, de azt mondja, hogy kizárt dolog, hogy ő gyereket "csináljon", neki elég egy is. Nekem meg ez az élet nem elég. Most keressek valaki mást, akinek legalább van egy gyereke és akkor ellesznek a lányommal vagy aki legalább tarja barátokkal a kapcsolatot, hogy legalább valami élet legyen körülöttünk? Pedig nagyon szeretem a páromat és hálás is vagyok neki, hogy törődik velünk, de ez a magányos élet megőrjit engem. Talán a gyerekvállalásból is kicsúsztam már, mert 39 éves múltam. És hiába kérleltem szépen, már több mint két éve, hogy legyen közös gyermekünk is, hajthatatlan. Azt mondja, inkább szakitsunk. Annyira őrlődöm és boldogtalan vagyok, nem látom a kiutat mit tegyek, hogy new legyen ilyen rohadt magányos a z életünk. Én nem akartam sosem igy élni, bármikor ránézek a lányomra, lelkiismeretfurdalásom van, hogy mindig magányosnak kell lennie, valamint nem érezhti azt az érzést, hogy jönnek a mamák, a család néha. Boritékolom neki, hogy felnőtt korára is magányos lesz. Hisz ki is lesz körülötte, ha a családja nem.
2017. jan. 15. 10:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát, ha nem teljes értékű, akkor nem az. Egy leszázalékolt és gondnokság alatt álló ember nem teljes értékű. Ezen nincs mit szépiteni. És nem unaloműzésre értettem, hanem tényleg arra, hogy gyakorlatilag nem beszámitható.
2017. jan. 15. 15:45
 12/15 anonim ***** válasza:
18%
Gondold, ahogy akarod, én meg fenntartom, hogy ez egy gusztustalan hozzáállás.
2017. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A közös gyerekről ketten kell döntenetek, ne légy túl erőszakos. Ha ez így jól működik, és elfogadja sajátjának a lányodat akkor ez átlagon felüli kapcsolat szerintem ez nagy szerencse, kár lenne eldobni. Keressetek barátokat, kisgyerekkel ez olyan könnyen jön, a játszótéren, a bölcsiben-oviban, ha viszed úszni, vagy bárhová gyerekek közé. Szimpatikus szülőkkel elkezdesz beszélgetni és kialakul. Egyke kislányom van, de rengeteg a barátja, szerintem sosem lesz magányos, ne aggódj mert nem ezen múlik.
2017. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is különlegesnek érzem ezt a hozzáállását a páromnak, aki nagyon jó ember és nagyon szeretem őt. Én is ugy érzem, hogy azért, mert a körülményeink olyanok, amilyenek, attól őt még nem dobom ki az ablakon, csak mert nem hozott a családnak nagy családot és baráti társaságot. És nem fogom erőltetni a dolgot, bár nagyon szeretném, már álmodtam is, hogy a szerelmemtől terhes vagyok és úgy ébredtem, hogy ő ölelt át. Nagyon jó érzés volt, de aztán sajnos a valóság nem ez, ő kategorikusan nem akar. Hát ez van.
2017. jan. 16. 13:46
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek. Attól még, mert a párod ilyen, neked lehetnek barátaid, baráti társaságod. Miért tőle várod, hogy társaságot kerítsen Neked? Te magad miért nem építettél társas kapcsolatokat, hisz 39 évesen erre bőven volt időd?! Ez nem a társad dolga, hanem a tiéd, elég nonszensz, hogy ezért őt hibáztatod. A családja meg mindenkinek akkora, amekkora, arról végképp nem tehet, ahogy te sem arról, hogy a tiéd milyen. Ő sem kér rajtad számon egy 20 fős családot, akkor hogy jut eszedbe egy általán ilyesmi vele kapcsolatosan? Nekem vér szeritnti családomból már kizárólag az anyukám él, ő is idős, a nővérem külföldön, de valahogy sosem jutott eszembe ezen problémázni. A barátaim meg a sajátjaim, a legkedvesebb harcostársammal már óvodába is együtt jártam, közel 40 éve ismerem, a másik egy régi szomszédom, az ő barátsága is már vagy 30 éve kísér. Ha neked nincs társaságod, arról nem a párod tehet. Valószínűleg ő introvertáltabb alakat mint te, de ez nem gond, mehetsz te társaságba a gyerekkel együtt nélküle is, biztosan nem lenne kifogása ellene. A lányodnak ti hárman vagytok az univerzum, amig otthon minden rendben, neki ez bőven elég, gyerektársaságban meg van eleget nap közben. Így a saját igényeidet vetíted ki rá, pedig valószínűleg ez a helyzet egyedül neked nem megfelelő. Nem túl korrekt dolog a megoldást a kedvesedtől várni egy olyan problémára, ami szemlátomást csak neked okoz gondot, változtass Te. Így lenne a fair. Szervezz programot magatoknak, keríts barátokat, járj társaságba,amennyiben erre van igényed, ha te magad nem tudod ezt megoldani, akkor a társadtól mégis milyen jogon várod mindezt el?
2017. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!