Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy pótoljam neki a családi...

Hogy pótoljam neki a családi életet?

Figyelt kérdés
Hárman élünk egy lakásban, kislányom, párom, aki nem az apja és én. Ez igy nagyon szép és jó, csak nekem nagyon de nagyon hiányzik az ÉLET az életünkből. Ide nem jár senki, mindig mindenhova hármasban megyünk, páromnak csak egy 73 éves apja van, anyukája már nem él, nekem csak a testvérem van, de ő pszichológiai beteg, le van százalékolva és persze nagyon szeretem, de nem igazán partner, családtag teljes értékben, mert nekünk kell róla gondoskodni sokszor. Szóval elmaradt a rokonság, elmaradtak a barátok és nekem végtelenül fáj, hogy mi mindig csak hárman megyünk mindenhová, kislányom mindig egyedül játszik. Nagyon jól feltalálja magát, de kellene neki egy kis társaság, de itt sajnos nagyon kihalt minden, rokonságban nincs több gyerek. Párom nagyon szereti a lányomat, sokat törődik velünk, de azt mondja, hogy kizárt dolog, hogy ő gyereket "csináljon", neki elég egy is. Nekem meg ez az élet nem elég. Most keressek valaki mást, akinek legalább van egy gyereke és akkor ellesznek a lányommal vagy aki legalább tarja barátokkal a kapcsolatot, hogy legalább valami élet legyen körülöttünk? Pedig nagyon szeretem a páromat és hálás is vagyok neki, hogy törődik velünk, de ez a magányos élet megőrjit engem. Talán a gyerekvállalásból is kicsúsztam már, mert 39 éves múltam. És hiába kérleltem szépen, már több mint két éve, hogy legyen közös gyermekünk is, hajthatatlan. Azt mondja, inkább szakitsunk. Annyira őrlődöm és boldogtalan vagyok, nem látom a kiutat mit tegyek, hogy new legyen ilyen rohadt magányos a z életünk. Én nem akartam sosem igy élni, bármikor ránézek a lányomra, lelkiismeretfurdalásom van, hogy mindig magányosnak kell lennie, valamint nem érezhti azt az érzést, hogy jönnek a mamák, a család néha. Boritékolom neki, hogy felnőtt korára is magányos lesz. Hisz ki is lesz körülötte, ha a családja nem.
2017. jan. 15. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség , amit írsz. A gyereknek a "ti hárman" böven elég családnak, más gyerekkel meg legkésöbb az óvodában/iskolában kapcsolatba kerül és velük sokkal jobban el lesz - mivel közel egyidösek, mint egy "testvérrel", aki sokkal fiatalabb, és egyáltalán nem garancia arra, hogy jó kapcsolat lesz - ugyanis a testvérség önmagában ezt nem biztosítja, söt a legtöbb esetben éppen az ellenkezöje a gyakori.


Baráti kapcsolatokat meg tudnál te is keresni a ti korosztályotokban, és szintén több elönye van hasonló érdeklödésü emberekkel tölteni az idöt, mint a "családdal", akikkel semmi közös nincs azon kivül, hogy az öseitek valaha azonosak voltak.

2017. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt mondod? :) Aranyos vagy, hogy irtál biztatást!
2017. jan. 15. 10:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Hisz ki is lesz körülötte, ha a családja nem."


Miért lenne bárki körük is a családja? Neked sincs ott a családod, meg a párodnak sem és a legtöbb embernnek úgyszintén nem, mert ma már nem úgy élnek az emberek, mint a középkorban, hoyg egy faluban megszületnek, ott élnek és ott halnak meg, hanem legalább az országon belül keresnek megélhetési lehetöséget, de igen sok esetben külföldre mennek - szóval a hagyományos család nincs elérhetö közelségben.


Vidd a gyereket közösségbe, ott kortársakkal tud lenni, nem pedig egy ráeröszakolt testvérrel, akire csak féltékeny lenne, és semmi pozitív hatása sem lenne.

2017. jan. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Én meg pont a te ellentéted vagyok! Én nem szeretek másokkal összejárni, jópofizni, pedig muszály néha, de hidd el sokkal jobban szeretek a párommal meghitten otthon lenni mint másokkal lenni. Én nem ilyen vagyok, egyáltalán nem vágyom más emberek társaságára. Nincs gyerekünk, de lesz, viszont azt nem értem miért írod hogy magányos a gyereked. Mennyi idős? Óvodába, iskolába csak jár, hogy lenne már magányos? Nem értelek!
2017. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Ez így egy nagy adag önsajnálat, ami semmit nem javít az életeden. Próbálj tenni azért, hogy tartalmasabb életed legyen. Keresd fel a régi barátaidat, ne azt várd, hogy ők keressenek vagy pláne ne keseregj egymagadban azon, hogy azoknak a barátságoknak már úgyis vége. Van valamilyen hobbid, érdeklődésed? Keress olyan embereket, akiket ugyanaz érdekel. Hány éves a lányod? Járj vele az életkorának megfelelő programokra, kezdeményezz beszélgetést a többi szülővel, ismerkedj.

"Boritékolom neki, hogy felnőtt korára is magányos lesz." - Ez meg bocs de olyan, mintha direkt ezt várnád. A lányod óvodában, iskolában jó eséllyel ki fog alakítani barátságokat, lesz társasága, és te is segíts neki abban, hogy lehessen, ne pedig úgy állj hozzá, hogy "Édes lányom, én magányos vagyok, rád is ez a sors vár."

2017. jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Neked miért nincs barátod?
2017. jan. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem dolgozol és tanyán éltek? Nem írtál a körülményekről!

Mert ha dolgozol, gyereket nevelsz és háztartást vezetsz, akkor túl sok időd nem marad unatkozni!

Ha ennyire magányos vagy, ne azzal takarózz, hogy a gyerek miatt teszed! Ha te boldog vagy a pároddal, akkor nem gondolsz a különválásra.

Gondolod, hogy egy újabb gyerek orvosolná a problémádat? Én nem hiszem!

G

2017. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom az írásban, hogy hány éves ez a gyerek? Még nem jár óvodába? Az ovis közösség pont elég. Én amúgy elszoktam vinni az enyémet hétvégente pl játszóházba. Tavasztól őszig játszótérre. Minden alkalommal talál alkalmi játszópartnert. Az oviba meg ugye ott vannak az állandó barátok. Nagyobb korában miért is lenne magányos? Hatévesen kezdődik az iskola, annyi barát lesz!

Ha pedig te leamortizáltad a barátaidat, keress ismerősöket. Könyvtár, sport, valami szakkör amire beiratkozhatsz...

2017. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Van számomra egy-két érthetetlen dolog a történetedben, de tételezzük fel, hogy valós a kérdésed (?)

Nos!

"... És hiába kérleltem szépen, már több mint két éve, hogy legyen közös gyermekünk is, hajthatatlan."


Tehát ez több mint 3 éves kapcsolat, hiszen nyilván nem a megismerkedésetek napján kezdted el nyaggatni a közös gyerekért.

Mivel a kislányodnak nem ő az apja, a kislányod minimum óvodába jár, ezért nem értem a problémát.

Ne játszópajtást akarj gyártani a gyerekednek, hanem tanítsd meg a barátkozásra, a közösségi életre.

2017. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%

"nekem csak a testvérem van, de ő pszichológiai beteg, le van százalékolva és persze nagyon szeretem, de nem igazán partner, családtag teljes értékben"


Bocs hogy nem a lényegre reagálok, de annyira gusztustalan, amikor egy beteg, sérült embert a saját családtagjai nem tekintenek teljes értékűnek. Csak mert "unaloműzésre nem jó". Gyomorforgató hozzáállás.

2017. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!