Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e így haszonélvezet?

Lehet-e így haszonélvezet?

Figyelt kérdés

Ha adok apámnak x összeget,annak fejében ő írathat -e rám a negyed lakásra vagy félre? haszonélvezeti jogot?

Halála után tudom a testvéreim és én is örökösök lennénk! Vagy mi lenne jobb,ha már most résztulajdonos lennék ? Azt egyéb okokból nem szeretném. De ha haszonélvező vagyok,lennék ,a későbbiekben kifizethetném a testvéreimet?


2017. jan. 7. 18:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

7!


A testvereknek se közük, se beleszolasuk nincs abba, ha a tulajdonos haszonélvezetet akár adni valakinek.

2017. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"A testvereknek se közük, se beleszolasuk nincs abba, ha a tulajdonos haszonélvezetet akár adni valakinek."


Hol írtam olyat, hogy van közük hozzá? Ettől függetlenül nem tartom fair dolognak, hogy a pénzért cserébe a teljes házra haszonélvezetet kapjon az egyik leendő örökös. Ki a fene vesz meg egy haszonélvezettel terhelt házat, pláne, ha a haszonélvező viszonylag fiatal? Sokkal korrektebb megvenni a ház egy részét, vagy ráterhelni a házra az adósságot.

2017. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"én nem mennék bele ebbe a helyükben."


Nincs beleszolasuk.


Ha a kérdező csak tulajdonjogot kap x hanyadra és a testvérek az orokles után tobbsegi tulajdonosok lesznek, bármikor kotelezhetik öt az eladásra. Nekem még ez nem fair. Pláne, hogy egy szó nem esett arról, milyen az apa viszonya a többi gyerekkel. Nálunk pl az egyik gyerek 10 éve nem látogatta az anyját, semmi kapcsolatot nem tartott vele, míg a másik igen, sőt gondozta is amikor kellett. Nyilván igaza volt a nagyanyamnak, amikor anyámra íratta a házát

2017. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!