Ha adok apámnak x összeget,annak fejében ő írathat -e rám a negyed lakásra vagy félre? haszonélvezeti jogot?
Halála után tudom a testvéreim és én is örökösök lennénk! Vagy mi lenne jobb,ha már most résztulajdonos lennék ? Azt egyéb okokból nem szeretném. De ha haszonélvező vagyok,lennék ,a későbbiekben kifizethetném a testvéreimet?
Haszonélvezetet ingyen is kaphatsz. De jobb lenne, ha már most résztulajdonos lennél, akkor a testvérednek kisebb hányad jár köteles részként.
2017. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
Haszonélvezet úgy tudom az egész házra vonatkozik,nem lehet csak egy részére.
2017. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 Carragher_x válasza:
Haszonélvezet csak a teljes lakáson lehet.
A kérdés többi része pedig értelmezhetetlen, szóval próbáld meg újrafogalmazni.
2017. jan. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
Mondjuk ez max. adásvételnél igaz, mivel ajándékozás esetén létezik az osztályra bocsátás intézménye ugyebár.
Amúgy apukád akarja ezt egyáltalán?
2017. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
Haszonélvezet bármekkora hanyadra adható, bár egy negyed résszel semmire se mész. A fele már jó. Mi van a másik tulajdonossal, vagy apade az egész?
2017. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 A kérdező kommentje:
Apukámé az egész ház. Én segíteném ki,kifizetném az adósságait,ezért gondoltuk így. Nem szeretném ha a nevemen lenne ingatlan,bár tudom,örökségnél így is -úgy is lesz tulajdonrészem! De ha csak haszonélvezettel csinálnánk,akkor maradhatok akár egész életemben a házban,nem? Testvéreimet kifizetném természetesen.Vagy ha már megörököltük,a haszonélvezet semmis,érvénytelen ?
2017. jan. 7. 19:15
7/13 anonim válasza:
Ha haszonélvezeted is van, természetesen kifizetheted a tesóid örökrészét később, ennek nincs akadálya. A haszonélvezőnek viszont kötelessége az állagmegóvás, karbantartás, hogy az ingatlan megőrizze az értékét, édesapád életében és utána is. Az miért nem opció, hogy írtok az összegről egy adóslevelet? A tartozás ugyanúgy a hagyaték része, kevesebbet kellene kifizetned a tesóidnak. Haszonélvezőként viszont semmi nem kötelez, hogy kifizesd őket, viszont te rendelkezel a házzal, én nem mennék bele ebbe a helyükben.
2017. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 A kérdező kommentje:
7. Miért,szerinted kell a testvéreim beleegyezése abba,hogy haszonélvezetem legyen a házon? Ám az adóslevél nem rossz ötlet!
2017. jan. 7. 19:40
9/13 HSz76 válasza:
Én inkább jelzálogjogot tennék a házra.
Apukád bármit is tenne, már nem tudná sem eladni, sem megterhelni. És ha más tartozás miatt mégis valaki árverezné, te kapnád meg először a pénzed.
2017. jan. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 anonim válasza:
Élethosszig tartó haszonélvezetet kell bejegyezteteni, akkor soha senkinek tehet ki a házból. A testvéreid nem lesznek kötelesek eladni a részüket, viszont ha el akarják adni, te elsőbbséget élvezel. Ha épp nincs pénzed a vásárlásra és ők eladjak a reszuket, te az új tulajdonos ellenére is a házban maradsz
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!