Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kerüljem el a puszilkodást?

Hogy kerüljem el a puszilkodást?

Figyelt kérdés
Együtt lakunk a párommal, egy udvarban a szüleivel (külön háztartás blablabla, de egy telken). És állandóan puszit kell nekik adni, de minden áldott nap mikor találkozunk. Engem ez borzasztóan irritál, a saját szüleim esti-reggeli puszilgatását is elhagytam 13éves korom körül (10éve!), kis koromban is kifejezetten utáltam azokat a rokonokat, akik ki akarták sajtolni belőlem a találkozós és elköszönős puszikat, én nem vagyok ilyen. És akkor most, gyakorlatilag két idegent kell folyton puszilgatni, mikor még a saját közeli rokonaimat, akikkel sokkal bizalmasabb és jobb kapcsolatban vagyok sem szoktam ennyit! Ők 10 méterre laknak tőlünk és ahányszor köszönök nekik, mindig puszit kell adni. Ha nem megyek nyomulnak rám, és puszi puszi. Egyszerűen utálom. Egy az, hogy nem vagyok ilyen puszilkodós másik meg az, hogy tiszta képmutatás az egész, hogy milyen szerető família ők stb, ami amúgy nem igaz. Mi a fenét csináljak velük? Hátráljak, ha nyomulnak rám, vagy mi? A legidegesítőbb, hogy semmit nem lehet nekik mondani, mert rögtön megsértődnek és bunkónak tartanak. Valakinek valami kulturált ötlete arra akár, hogy mit mondjak. De nem kulturált is jöhet. Már néha nem is érdekel csak ne kelljen!
2010. máj. 4. 17:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
A 17 42 nagyon tudja. Tele van elfolytott indulatokkal. Lehet egy szar az élete és ő lejjebb is adta, aztán most egy frusztrált p.csa lett belőle, aki teljesen lepukkant és ettől ideges. És azt hiszi mindenki más is így fog járni.
2010. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekünk csak akkor kell puszilkodni anyóssal, ha elutazunk (akár 2 napra is), meg szülinapokon, összességében kb. 1-2 hetente, de én sem szeretem. Nem szeretek idegeneket puszilgatni. Főleg, h tudom, h mit gondol rólam..
2010. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
22%

parasztoló vagyok:D

Nem is haladtál ha még a savanyuuborka levét szürcsölő apósod telkén lax az ólba:D


Homosapiensek vagyunk de páran még Neandervölyi szinten vannak. Meg kell beszélni velük hogy elég a napi egy, és hogy felétek ez nem szokás, ne haragudjanak de itt a herpeszes dumával semmire nem mész.

Mert akkor miért puszilod a fiúkat?

Ezt bizony le kell nyelned!

2010. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Bújj ki belőle! A levegőbe adjátok, vagy mindig adódjon valami sürgősebb, ha utánad nyomul marad a levegő...

Használj apósriasztó sprayt:)

2010. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%
Hát nagy szád van de megoldani nem tudod. Annyit mondasz hogy ez neked nem fekszik és kész. Ha megésrtődnek az ő bajuk. gyáva vagy ha nem mondod az igazad csak taktikázol.
2010. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme hazudozni. Mondd meg hogy Te egyszerűen utálod és marhaságnak tartod. Ugyanígy vagyok a kézfogással. Miért kell minden kurv@ nap kezetfogni, sőt napjában akár többször is. Szerintem sok embernek ez valami pótcselekvés lehet. Na persze ha nem fogok kezet emberekkel akkor csúnyán néznek. De pont leszarom...
2010. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ragassz mézzel kenyérmorzsákat a szádra / arcodra. Biztos hamar leállnának a puszilkodással. XD
2010. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Van egy nagyon jó barátnőm , ő sem szeret puszilkodni , alkalmanként mégis " rákényszerül" én nyiltan megmondtam neki hogy engem nem zavar ha nem puszilkodunk , miattam ne eröltesse magára . Szerintem ennek jobban örült mint a szülinapi ajándéknak :) ! A baráti társaságban többen követték a példámat . Én a helyedben beszélnék velük , hogy nincs a puszilkkodással semmi bajod , de te nem ebben nőttél fel és te nem szeretnéd ezt . Majd ha úgy érzed akkor egy-egy ölelés bele fog férni .
2010. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
szerencsére én 3 éve puszilkodtam utoljára az anyósékkal, első találkozáskor, hálistennek azóta ők sem akarnak. a mi családunkban nem szokás. gyűlölöm a puszilkodást én is. azt szoktam, hogy nem teremtek lehetőséget. találkozol velük, de nem mész oda, hanem csak köszönsz és csinálod tovább a dolgod. vagy ha találkoztok is távolabb állsz és elkezdesz vamiről beszélni. szóval ne hagyj időt puszilkodásra, előbb-utóbb vágni fogják, hogy nem akarod és leszoknak róla, anélkül hogy bunkóságnak vennék. odébb kell állni gyorsan, hogy jajj épp ide vagy oda sietek vagy ezt meg ezt kell csinálnom és már ott sem vagy. le fognak szokni róla.
2010. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

MOndjuk nem éppen egy ól, nem épp apósomé, és nem ingyen volt, a páromnak, de mindegy. Addig amíg meg lesz a megfelelő hely, hogy teljesen külön építsünk ez van, szóval azért az egy helyben toporgás nem épp igaz.


Tök jó, szóltam nekik, erre most távolról mindig mondják, hogy pusziii pusziii. Ez kész!

2010. máj. 5. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!