Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kerüljem el a puszilkodást?

Hogy kerüljem el a puszilkodást?

Figyelt kérdés
Együtt lakunk a párommal, egy udvarban a szüleivel (külön háztartás blablabla, de egy telken). És állandóan puszit kell nekik adni, de minden áldott nap mikor találkozunk. Engem ez borzasztóan irritál, a saját szüleim esti-reggeli puszilgatását is elhagytam 13éves korom körül (10éve!), kis koromban is kifejezetten utáltam azokat a rokonokat, akik ki akarták sajtolni belőlem a találkozós és elköszönős puszikat, én nem vagyok ilyen. És akkor most, gyakorlatilag két idegent kell folyton puszilgatni, mikor még a saját közeli rokonaimat, akikkel sokkal bizalmasabb és jobb kapcsolatban vagyok sem szoktam ennyit! Ők 10 méterre laknak tőlünk és ahányszor köszönök nekik, mindig puszit kell adni. Ha nem megyek nyomulnak rám, és puszi puszi. Egyszerűen utálom. Egy az, hogy nem vagyok ilyen puszilkodós másik meg az, hogy tiszta képmutatás az egész, hogy milyen szerető família ők stb, ami amúgy nem igaz. Mi a fenét csináljak velük? Hátráljak, ha nyomulnak rám, vagy mi? A legidegesítőbb, hogy semmit nem lehet nekik mondani, mert rögtön megsértődnek és bunkónak tartanak. Valakinek valami kulturált ötlete arra akár, hogy mit mondjak. De nem kulturált is jöhet. Már néha nem is érdekel csak ne kelljen!
2010. máj. 4. 17:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

"érzem hogy herpeszem lesz,nem akarlak megfertőzni"


"kezdek megfázva lenni"

2010. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"hagymát ettem"



és hasonlók...



hátha egy idú után már nem is akarnak adn,ha sokáig mondassz hasonlokat...

2010. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Te soha ne menj puszit adni. Ha akarnak, jönnek. Ilyenkor viszonoszd, de éreztesd, hogy nem szívesen. Egy idő után csak megunják, hogy folyton csak ők mennek puszit adni.
2010. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Már nem nagyon megyek, mert nagyon meguntam, eddig "megerőszakoltam" magam, de már nem megy. Ezután akkor sosem fogok, hátha leesik nekik.
2010. máj. 4. 17:34
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Erre a megfelelő eljárás engem is érdekelne, ugyanis nálunk is hasonló a helyzet, csak mi nem élünk együtt az anyósommal, de ha találkozunk, állandóan puszilgat.. fujj, én gyűlölöm az ilyesmit, utálok más ember arcához hozzáérni, persze azon kívül, akit szeretek. De fogalmam sincs, hogy mondhatnám ezt meg neki, ha próbálok elutasító lenni, vagy kifogásokat mondok, az olyan bunkóságnak tűnik nekem, olyan jóban meg nem vagyok vele, hogy leüljek és elmondjam neki a véleményem erről.
2010. máj. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is arra gondoltam, hogy hivatkozz valami betegségre, ami miatt nem akarsz puszit adni, akkor egy idő után talán megszokják, hogy neked ne adjanak.

Különben én sem szeretek puszit adni, leszámítva a fiamat, őt éjjel nappal tudnám puszilgatni :)

Különben lehet megpróbálhatnád ezt finoman közölni is velük. Szóval egy ilyen puszi kísérlet után azt mondani, hogy "Nem akarlak megsérteni, de azért nem adok puszit, mert az én családomban nem szokás, és nem nagyon szeretek puszit adni, remélem nem haragszol meg érte." Ha nem sértődik meg, akkor tök jó, és többet nem kell puszilkodni. De ha meg is sértődik, akkor is le fognak állni a puszi adással. Aztán meg majd úgyis megbékélnek.

2010. máj. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
12%

Majd ha olyan anyósod lesz aki csákánnyal a hátadba fog köszönni azt madj megbecsülnéd? akkor meg az lenne a bajod.

ADOD MAJD LEJJEBB IS!

Szeretetre szeretet a válasz te unintelligens telken lakó paraszt

2010. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "parasztoló"!


Én nem ismerem a kérdezőt, de miért kell mást látatlanba lefikázni? Talán neked is vannak problémáid ezzel, hogy így hőbörögsz?


Képzeld van intim szféra, csak emberek ezt figyelmen kívül hagyják.


Kedves kérdező! Én is utálom, ha "nyalnak". A szeretetnek van más kifejezési formája is.


23/L

2010. máj. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
17.42 jaj igazad van drága, mindjárt hamut szórok a fejemre és megszaggatom a ruháimat, aztán majd az ablak alatt csúszkálok nálunk, hogy a jó isten engem ilyennek alkotott meg, hogy nem szeretek puszilgatni non-stop akárkiket, hogy zavar, ha a savanyú és piás szagú apósom puszijához is jóképet kell vágni, és majd szöges korbáccsal is verem a hátamat, hogy megváltozzak. Na nehogy már összetegyem a két kezem, és földhöz verjem a seggem, mert egy olyan szokást akarnak rám erőltetni, ami nem hogy nekem nem szokásom gyerekkorom óta, de még zavar is!
2010. máj. 4. 17:50
 10/20 A kérdező kommentje:
Még egy apróság. Lejjebb fogom adni? ugyan miből? Abból, hogy valami zavar engem? És csak úgy mellesleg megemlíteném, hogy semmivel kapcsolatban nem szokásom lejjebb adni. különben nem haladnék semmire.
2010. máj. 4. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!