Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskola mellett munka?

Iskola mellett munka?

Figyelt kérdés
Egy előző kérdésemből már megtudtam hogy elmehetek dolgozni 17 évesen is. Sajnos anyámék havi 800.000 forintbol nem tudják megoldani hogy 3év után vegyek magamnak egy nadrágot mert sajnálják rá a pénzt (4000). Én pedig szeretnék innen minel hamarabb elmenni, pláne hogy más szempontból is rajtam spórolnak. A kerdesem az lenne, hogy érettsegi elott állok és elmennék dolgozni. Iskolai hiányzásokkal ilyenkor mi lesz? 17eves vagyok.
2017. jan. 3. 17:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%

Őszintén, nem éri meg. Én is sok tanulásra szánt időt fordítottam inkább munkakeresésre, munkára, de ezek jobbára nem elegek ahhoz, hogy bármit kezdj vele (suli mellett heti párezer forint, ha megkapod a melót és suli után odaérsz, pár óra, hazaérsz..)

Éjszakaizni meg hétvégi melózni van értelme, de az még neked egy év, hogy éjszakaizz, ráadásul baromi megterhelő. Ott vannak a legnagyobb parasztok, mindenki fáradt, ideges, görcsös. Én pl árufeltöltőztem, de pár alkalom után azt mondtam, elég, mert tarthatatlan volt ahogy ott folyt a munka. A munkavezető dönthette el, mehetsz-e mosdóba, amúgy meg szökdösni kellett.. ne vicceljünk már. Nem volt egy perc, hogy ihass vizet, mert mit művelsz. Nem engedtek ki a 10 perces szünetre, ami benne volt a szerződésben. A fél órás kötelező szünetet le kellett dolgoznod, percre pontosan, ha nem volt mit csinálnod, akkor is kellett valamit keresned, hiába volt már lehetetlen...

Ráadásul, gondolom, attól függetlenül, hogy most nem kaptál meg egy gatyát, relative jól éltek. Nem kell megszakadnod soha. Otthon segítesz? Tanulsz rendesen?

Én is tök nagyra voltam magammal, hogy hő mennyit segítek és megyek dolgozni is, mit nekem suli! De baromira elrontottam. Ha tanulok annyit, mint amennyit erre az egészre eltöltök időt, bekerültem volna az egyetemre, és most nem kéne újraérettségiznem tantárgyakból. Néha kitakarítom a házat tetőtöl talpig, és kapok anyától pénzt, és mosolyt, hogy végre nem neki kell megszakadnia. Vagy csak elmosogatok. Vagy csak felporszívózok. S nem hinnéd el, de ez rengeteget jelent nekik...

19/L

2017. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a terjedelmes válszt!

Kitűnő vagyok és orvosi egyetemre készülök. Nem az egy nadragon van a hangsuly, hanem a gyogyszereimen, és hogy a nyelvvizsgat is magamnak inteztem. Sajnos spórolnak pedig nem lenne rá szukseg, és egy nadrágban járok 5 hete és az is elszakadt, kikopott. (Megvartam már kétszer)

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a választ :)

2017. jan. 4. 14:18
 13/14 anonim ***** válasza:
12%
én két nadrágban járok
2017. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
79%

A gyógyszer már nyilván húzósabb, ha pl sokat betegeskedsz, drága tud lenni. Ennek tudatában se lenne jó a meló, hamar leépítenéd magad :/

Nyelvvizsgába esetleg kedvesebb nagyszülő nem szállna be? Nekem is mamám fog segíteni, mert azt akarja, hogy előrébb lépjek mindenben.

19/L újra

2017. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!