Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen "indokkal" költözhetnén...

Milyen "indokkal" költözhetnénk el a párom szüleitől? Mit kéne mondanunk nekik?

Figyelt kérdés
Párom attól fél, h megsértődnek, ha csak úgy otthagyjuk a lakást és elmegyünk. Mert biztos azt hinnék, h miattuk megyünk el, ami részben így is van.
2010. máj. 4. 10:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Kb. a negyedét hitelből kellene fizetni a háznak, de szerintem bőven megéri a békéért..
2010. máj. 4. 16:37
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok a szokásosakat, saját életet akartok, megállni a magatok lábán, stb. Anyuka aztán szépen elmondja a barátnőinek, akik megerősítik abban, hogy ez a dolgok rendje és így csinálja minden jólnevelt gyerek.
2010. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Tipikus eset: anyuka bűntudatot kelt a fiában, lelkileg zsarolja, persze kifinomult módszerekkel, a fiú pedig bedől a játszmázásnak, a békesség kedvéért inkább tűr, s tőled is ezt követeli meg. A kötődés erős.


Ugyanakkor, én nem találnék ki a helyetekben semmit, főleg nem átlátszó indokokat, mert annál nagyobb "ellentámadásra" vagy hisztire lehet számítani. Egyszerűen mondjátok meg, hogy külön költöztök (nem szeretnétek, meg de jó lenne, hanem egyszerű kijelentő formában), már ki is választottátok a lakást, ki tudjátok fizetni, és el tudjátok kezdeni a közös életeteket a saját fészketekben. Anyuka hisztizni fog, de aztán lenyugszik, miután sikerült újraszerveznie a saját életét.

2010. máj. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hogy vegyem rá erre a férjemet? Nem bírja elviselni lelkileg, h ekkora bánatot okozzon az anyjának.
2010. máj. 5. 17:23
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondoltam, hogy a legegyszerűbb az lenne, ha megkérdeznétek tőlük, hogy ŐK hogyan alapitottak családot, és hogy kerültek oda, ahol most vannak?

Lehet, hogy nekik is harcolniuk kellet, ők is rosszul éltek apóssal-anyóssal... Csak mar elfelejtették, vagy nem akarnak gondolni rá, vagy azt hiszi a mama, hogy ők jobbak, mások! Gyakori eset a "de bezzeg én"!

Így aztán vizet prédikalnak, bort isznak, vagy azt mondják, hogyha ők kibírták, ti is bírjátok ki, stb. Gondolom, ha ezt ilyenformán mondod el a férjednek, más szemszögből fogja ő is nézni a dolgokat, nem gondolod? Kicsit talán meg kéne "kaparni" anyuka-apuka fiatal házas korát!

Sok sikert, elég rázós a helyzeted...

2010. máj. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"hogyha ők kibírták, ti is bírjátok ki"


Igen, ez a helyzet. Ezt mondják. Ők a mai napig a szülőkkel élnek, anyósom és az ő anyósa jó barátnők (elég hasonl jellemek). Anyósom épp ezért nem érti, h ha nekik jó, nekünk miért nem és h mire fel ez a fene nagy önállóság a mai fiataloknak. Azt hiszem, halmozottan hátrányos helyzetben vagyok..

2010. máj. 6. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!