Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon hosszú történet, a lényeg annyi, hogy el lett cseszve a karácsonyom.

Anyáékat meglátogattam. Amíg ott voltam folyamatosan oltogattak. Sovány vagy. A cicagatyával és a fölötte lévő nadrággal ekkora a combod? Mindjárt hozom a mérleget és levonunk a ruhák miatt 2 kilót. És a nőiességembe is belegázoltak azzal, hogy kis pattanások a melleim. Közben nem kicsik. Barátom is nyugtatgatott hogy ne törődjek ezzel. Barátommal összevesztek 1 hónapja és most utálnak mert én nem költözöm haza. Nem csinálom azt amit mondanak(másfél éve lakunk együtt, és 2 év 9 hónapja vagyunk együtt) én vagyok apa 2 aki lelépett otthonról, közbe én tartom velük a kapcsolatot.

Nagyon bántanak a szavak most is még pedig már nem naluk vagyok hanem hazajöttem.

21 éves vagyok.

Mit tegyek velük?


Van egy 10 éves tesóm, akit ellenem fordítanának ha nem mennék hozzájuk többet.


2016. dec. 25. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem próbáld a családot kibékíteni a pároddal. Ezeket a beszólásokat szerintem nem gondolták komolyan, csak ugye haragudnak, és ilyenkor mondunk dolgokat, vagyha nem akarsz békíteni akkor ugyanúgy menj meglátogatni az öcsédet v. húgodat és amikor bunkón szólnak hozzád ne reagálj rá semmit.
2016. dec. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz a sztori, akkor nagyon gáz. Főleg karácsonykor, amikor igyekszik az ember kicsit jobbnak lenni. Mondd meg, hogy neked nagyon rosszul estek, amiket mondtak, és ha legközelebb is ezt csinálják, szó nélkül sarkon fordulsz, és eljössz.
2016. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt a pszichológia játszmázásnak hívja. Megpróbálják lerombolni az önbizalmadat, hogy újra szükséged legyen rájuk, hogy tudd, ha ők nem oldják meg a gondjaidat, akkor egyedül bajban vagy. Azt akarják, hogy csúnyának lásd Magad, akkor a barátod is annak lát majd, és akkor majd szakítotok és hazaköltözöl.


1. Az összeveszéssel ne nagyon törődj, 24-én általában 11-re összeveszik a legtöbb család. Ez statisztika.

2. Ülj le velük, és mondd el, nyugodtan és indulatmentesen, hogy az az élet rendje, hogy a gyerekek kirepülnek, és ez ellen nem tudnak tenni semmit, és minél csúnyábban bánnak Veled, annál inkább ez a helyzet.

2016. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam anyávak megbeszélni de nem lehet. Apa is ezért ment el tőle. Mamámékkal aztán az önfejűségük miatt végképp nem lehet megbeszélni. :/

Amit ők valahogy gondolnak az úgy is van.

Barátom nem akarja őket látni.

2016. dec. 25. 20:57
 5/10 A kérdező kommentje:
Csakhogy akármennyire is a családom egy majdnem 3 éves kapcsolatot nem fogok értük feladni. Főleg ezek után.
2016. dec. 25. 20:59
 6/10 A kérdező kommentje:

Kisöcsém van amúgy.

Annyira szeret hogy én nem akarom a lelki világát elbaszni azzal hogy nem megyem, hanem tűröm a családom. :/

Mert őt barátom miatt nem engedi anyám ide :D xD

2016. dec. 25. 21:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Próbálj meg nem törődni velük. Tudom nem egyszerű, de próbáld meg.


Gondolnom Anyád és Nagyanyád nem egy nádszál ezért kritizálják az a testedet, a lényeg, hogy testben és ezáltal lélekben is egészséges legyél (vagyis szeresd a külsődet) ha ez megvan, senki véleményére ne adj, mert ez a legfontosabb, és elárulom Neked, bármilyen méretekkel rendelkezel, legyen szó combról, mellről, testsúlyról vagy akár magasságról mindig lesz olyan, aki megpróbálja letörni az önbizalmat csak hogy ő jobban érezze magát. Tudom nehéz így gondolni rájuk, mert két közeli rokonról van szó, de ők is csak két „valaki” a barátodnak tetszel, a melleidet neki kell nézni nem anyádéknak.

Egyébként is egy "NŐ" nem tesz degradáló megjegyzéseket egy másik "NŐ" melleire, mert ugye egy NŐben sokkal több van a melleknél és senki ember lánya nem tehet a mellméretről (arról nem is beszélve, hogy rengeteg szépségideálnak vannak tényleg kicsi mellei pl.: Olivia Wilde vagy Hollywood aranykorából Audrey Hepburn), aki meg ezt nem tudja felfogni az agyban egy buta kis csitri, és nem érdemes törődni a véleményével.

Ez meg hogy "én vagyok apa 2 aki lelépett otthonról" meg egyhatalmas fuckság, mert agy felnőtt embernél teljesen normális, hogy elköltözik otthonról (pláne ha ilyen az Anyja). De ezt gondolom (remélem) tudod.


A # 3/3-nak valószínűleg sajnos igaza van. Lehet, hogy Anyád így próbál meg manipulálni mivel már nem vagy kisgyerek és nem tud irányítani Téged, és nem akar egyedül maradi, ezért megpróbál minden eszközzel magához láncolni, és nem számít neki, hogy ezzel mekkora fájdalmat okoz Neked még akár az öcsédet is kihasználja az ügy érdekében.

Szóval kitartás, és semmiképp se hagyd, hogy Anyád az önzésével belerondítson a kapcsolatodba.


Boldog karácsonyt és sikeres újévet. :)

2016. dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó itt nem két, hanem 5 emberről van szó sajnos.

Köszönöm a tanácsaidat.

Anya azzal próbál manipulálni hogy : rám mindig számíthatsz. Sosem hív fel hogy hogy vagy vagy bármi de ha nem hívom én sem akkor: eltűntél!-de rá számíthatok.


Hogy azt mondja ha visszamész barátodhoz (magyarán ha hazamegyek) rám többé nem számíthatsz.


Összevesztünk 1 hónapja, mert erőszakkal akart magánál tartani, és utána nénémet hozzánk küldte, hogy próbáljon meg hazavinni, ami nagyon átlátszó volt. Nos ha engem félt az anyám, miért nem ő jön ide? A nem akarok balhét nem kifogás egy ANYÁNAK!


Mikor ez történt 2 hétig nem vettem fel a telefont: " majd öcsédnek meséld el, miért tűntél el mint apád.


Apánkkal találkoztunk anya mikor megtudta: " ìgy hátba támadtál, nem szeretek senkit, látod, kiderül kiben bízhatsz még a saját rokonodban sem.


És az utolsó de mégsem: " Eddig nem engedtem hogy tesód menjen hozzátok, de mostmár ezek után veled sem mehet sehova, én megengedem hogy gyere hozzá de ő nem mehet veled sehova.


És ő elvárja hogy megbízzak benne. De hogyan?

2016. dec. 25. 21:58
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindegy. :/
2016. dec. 25. 21:59
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma felhívott anya részegen. Panaszkodott nem bírja apa nélkül.

Néném közben felment és apát felhívtam. Később kiderült beszélt nénémmel, aki elhordta a barátomat mindennek és újra a kilöimmal jött hogy kb 40 sem vagyok. 56 kiló vagyok amúgy és 162 cm. Apának ilyet mondott havonta -5 kiló megy le rólam. Nagyon dühös vagyok rájuk. Tönkre tették az egész karácsonyom. Apa mondta tesóm is és mindenki csúnyán beszélt vele.

Belevontak. Hogy szálljak ki? Januárba elválnak.

2016. dec. 26. 21:16

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!