Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok befolyásol bármit is...

Nálatok befolyásol bármit is az ha a párotok apja alkoholista?

Figyelt kérdés

Barátnőm lassan jön hozzánk, itt tölti az ünnepeket. Még nem volt nálunk mert nagyon messze lakik. Én már találkoztam a szüleivel, voltam náluk és nagyon normális a családja, apukája nem iszik, nem cigizik, egy évben többször mennek kirándulni, elmegy a család étterembe, stb.


Az én apám viszont iszik, hetente több alkalommal is részegen jön haza, vagy pedig áthívja a haverjait fröccsözni. Emellett még cigizik és állandóan fikázza amit csinálok, nem mentünk sose kirándulni, étterembe se vagy csak kimozdulni. 26 évesen már nem a szüleivel megy az ember nyaralni de korábban se mentünk, összesen 3szor voltunk csak, utoljára kb 2006 vagy 2007ben. Kélem hogy apám türtőztetni fogja magát mert engem nem szeret csak tesómat és amikor az ő barátja volt itt akkor is ivott.


Nem akarom hogy azt gondolja hogy én is ilyen leszek mert én nem iszok, nem cigizek. Egyedül apám lépett az alkoholista apja nyomdokaiba aki szintén nem foglalkozott a családdal


2016. dec. 17. 15:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A szülei rossz szokásairól nem tehet az ember, azzal nem is lenne gond, de az nem tetszene ha nem szólnál előre.


Készítsd fel arra, hogy mire számíthat. Nagyon negatív húzás lenne a részedről, ha minden előjel nélkül belöknéd a mélyvízbe, főleg úgy, hogy menekülni sem tud igazán.


Ha édesapád nagyon kibírhatatlan jellem akkor megpróbálnék a helyedben más szállást is keresni és nem költöznék be a családhoz.

2016. dec. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

nem annyira vészes, nincs késdobálás meg ilyenek csak engem zavar mikor hazajön részegen, ott lófrál a konyhában órákig mire bemegy a szobába.

Szerintem nem is nagyon leszünk otthon mert megyünk kirándulni meg szervezek pár programot.

2016. dec. 17. 17:33
 13/19 A kérdező kommentje:
Azt tudja hogy apám milyen rosszindulatú meg smucig tehát nem is számít olyan nagy családi idillre.
2016. dec. 17. 17:34
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én előző kapcsolatom sajnos az alkesz apos miatt ment tönkre. Ő sokszor veszekedett a csaladdal rendkívül gusztustalan módon, és a párom sem állt úgy hozzám hogy ezt el tudjam viselni.

Aki azzal bántja a kérdezőt ,hogy nem segít az apjan,az valószínűleg csak jól végződő romantikus filmben látott alkoholista embert, élőben nem... Ez nem családon múlik, csakis a betegen... De mindegy, kár is ezt ragozni..aki nem elte át, nem tudja.

En is azt javaslom mindenképp, hogy mond el az igazat..és ha látod esetleg hogy kezd rosszul alakulni apád kedve pl, akkor vidd el inkabb valahová, amíg lefekszik,ne nezze.

2016. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

Akinek valamelyik szülője/vagy mindkettő alkoholista, az vagy a büdös életben nem lesz az, mert ebben nőtt fel, vagy az lesz, mert ebben nőtt fel.


Az ivás önmagában nem zavarna. A lényeg, hogy mit hoz ki az emberből. De úgy gondolom, hogy amit kihoz, az amúgy is benne van az emberben. Egy tisztességes, nyugodt emberből nem lesz a pia miatt sem egy mocskos agresszív állat.

2016. dec. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én is láttam a párom családjában pár olyan esetet,amitől kb beestem a szék alá,otthon egyik családtagom sem csinálna ilyet,főleg nem ha vendég is van.

Mondjuk úgy,hogy nem egy fajta stílusban neveltek minket.

De ennek ellenére jól működünk együtt . Párszor lejött már,hogy kicsit irigyli,hogy az én családom úgymond normális.De ez van,mindenkinek más dobott az élet.

Én biztosan nem szakítanék valakivel a családja miatt. Mondom,ezt nem ő választja meg,mint pl a barátokat.

Gondolom nem apukádra szeretnél hasonlítani,ha "nagy leszel",úgyhogy nem hiszem,hogy bármi aggódni valója van a lánynak.

Ha meg nagyon ciki lesz,akkor max többet nem hívod több napra,

2016. dec. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ő külföldi és főleg a nagy távolság miatt ki fogok költözni hozzá jövőre, nem fogja gyakran látni a szüleim.
2016. dec. 17. 21:00
 18/19 anonim ***** válasza:

Figyu...párom apja alkoholista. Minden este iszik meló után. Sosem fordult meg a fejemben, hogy a párom is ilyen lesz, pláne azèrt, mert emiatt ő is lenèzi.

Nekem az elejèn elmondta, sosem volt ebből gond közöttünk a 11 èv alatt.

2016. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Hááát... nekem apám alkesz volt, én azóta félek a részeg emberektől.
2016. dec. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!