Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok befolyásol bármit is...

Nálatok befolyásol bármit is az ha a párotok apja alkoholista?

Figyelt kérdés

Barátnőm lassan jön hozzánk, itt tölti az ünnepeket. Még nem volt nálunk mert nagyon messze lakik. Én már találkoztam a szüleivel, voltam náluk és nagyon normális a családja, apukája nem iszik, nem cigizik, egy évben többször mennek kirándulni, elmegy a család étterembe, stb.


Az én apám viszont iszik, hetente több alkalommal is részegen jön haza, vagy pedig áthívja a haverjait fröccsözni. Emellett még cigizik és állandóan fikázza amit csinálok, nem mentünk sose kirándulni, étterembe se vagy csak kimozdulni. 26 évesen már nem a szüleivel megy az ember nyaralni de korábban se mentünk, összesen 3szor voltunk csak, utoljára kb 2006 vagy 2007ben. Kélem hogy apám türtőztetni fogja magát mert engem nem szeret csak tesómat és amikor az ő barátja volt itt akkor is ivott.


Nem akarom hogy azt gondolja hogy én is ilyen leszek mert én nem iszok, nem cigizek. Egyedül apám lépett az alkoholista apja nyomdokaiba aki szintén nem foglalkozott a családdal


2016. dec. 17. 15:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
En oszinte leszek veled, nem latom ertelmet hazudni (plane egy ilyen oldalon), de ezt a csaladi orokseget latva - alkoholista apa, alkoholista nagyapa -, nem szakitanek, de soha nem is kockaztatnek ilyen mintakat hordozo emberrel csaladot (feltetelezem ennyi idosen az apad sem ugy indult neki az eletnek, hogy "na, 35 eves koromre alkoholista leszek!") vagy komolyabb kapcsolatot.
2016. dec. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
ő már fiatalon is ivott csak akkor még nem ennyire
2016. dec. 17. 15:17
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mond el a barátnődnek, hogy apád alkoholista, ne érje váratlanul a hülyesége. Mondjuk, erre nem lehet felkészülni, annak sem aki ebben él, akinek nincs a családjában, az meg végképp nem tudja elképzelni, milyen felnőni egy ilyen "családban."

Készülj fel, hogy esetleg nem marad az ünnep minden napjára, úgy dönt, hogy hazamegy. Akkor fogod Te is a motyódat, és hazakíséred,bármilyen mesze lakik.

Nem irigyellek, stresszben töltöd az ünnepet,és bizony az első találkozás a szülőkkel elégé meghatározó.

Nem akarlak riogatni,de elégé hosszú lesz ez az "ünnep."

2016. dec. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem tud bármikor hazamenni mert repülővel jön és én se tudom hazakísérni mert drága lenne egy repülőjegy karácsony körül.
2016. dec. 17. 15:38
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

"de soha nem is kockaztatnek ilyen mintakat hordozo emberrel csaladot vagy kapcsolatot."

Nekem az apám alkoholista.Sem anyukám,sem pedig mi a testvéremmel nem lettünk azok mellette.A párom családjában nem játszik főszerepet az alkohol.Mindenki tud róla,hogy nálam mi a helyzet,(szerencsére már nem apámmal élek).Felnőtt emberek lévén elfogadták tényként.Senki nem foglalkozik vele,velem találkoznak rendszeresen,nem pedig vele.Nekem nagyon rosszul esne ha apám miatt engem is elítélnének.

Egyébként te friss kapcsolatban mindig rákérdezel,hogy van -e az illető családjában alkoholista?

2016. dec. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha hazavinnél úgy, hogy nem mondod meg, hogy apád alkoholista, egész biztos akkor látnál utoljára. Ha megmondanád, akkor veled nem lenne bajom, de neki nem mutathatnál be (szóval nem mennék).
2016. dec. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Kövezzetek meg, de én nem tűrném, hogy anyósom/apósom részeg képét kelljen néznem, vagy a párommal megbeszélném, hogy CSAK józanon jöhetnek másképp nem akarjuk őket látni. Aki ezt nem fogadja el, nem hozzám való. Nem érdekelne, hogy ki az, nem vagyok kíváncsi a (balhés) alkesz népségre.
2016. dec. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
ezt el kell mondanod a barátnődnek,és hogyan alkalmazkodjon apukádhoz,ha részeg. Meg kell értetni vele,hogy ez egy betegség. minden kapcsolatnak vannak buktatói,amit át kell ugrani. Az én szüleim nem isznak,mégis elhagyott a barátnőm.
2016. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Férjem apja is alkoholista. Az eneklős hangos fajta. Eleinte furcsa volt,de 3havonta kibírom 2 napot.

Férjem pl az apja miatt nem iszik soha max gyümölcsös sört,mert undorodik a szagtól is.

Eszembe nem jutott soha őt az apja alaoján megitélni.

2016. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Az alkoholizmus is betegség, segíteni kellene neki. Azon akadnék ki hogy nem próbálod normális útra téríteni. Meg fog halni hamarabb!!


Mondd el neki nyugodt körülmények között hogy mi a helyzet. Egyébként nem befolyásol, csak az ha valaki ilyen helyzetben nem próbál segíteni. Ha próbáltál és ő nem hajlandó változni, akkor nem szóltam semmit.

2016. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!