Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te meddig tűrnéd, hogy a...

Te meddig tűrnéd, hogy a feleséged/férjed közmunkás és nem is törekszik jobbra?

Figyelt kérdés
Számlákba, nagy bevásárlásokba semmivel nem járul hozzá, napi egy doboz cigit elszív. Folyton sír, hogy nincs pénz, személyes sértésnek veszi, hogy te nem pénzeled, mert neki ki kell számolni mindenhol, hogy mit vehet meg.

2016. dec. 15. 09:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"nem is törekszik jobbra"

Ilyennel össze se jönnék.


"napi egy doboz cigit elszív. Folyton sír, hogy nincs pénz"

Ilyennel se.


Nincs azzal gond, ha valakinek nem sok a bevétele, akár átmenetileg, akár tartósan. A családban sokszor előfordult, hogy valaki hónapokig munkanélküli volt. Ilyen esetben a férj/feleség egy szó nélkül eltartja és támogatja, de mifelénk az a szokás, hogy ilyenkor az illető nem sír, hanem küldözgeti az önéletrajzát mindenhova, esetleg tanul addig valamit, vagy rohadtul összekapja magát, és addig pöpecre megcsinálja a kertet, hasonlók. Ez tök oké-

Azt viszont nem tűrném el senkitől, hogy azért kelljen nekem eltartani, mert neki rohadtul nincs kedve jobbat keresni, és fejlődni, és még siránkozik is, hogy csóró, miközben napi egy ezrest elpöfékel. Nonszensz.

2016. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%

Kieg:

.... és mindezt teszi úgy, hogy a munkahelyekre lepkehlóval próbálnak fogdosni melósokat, szóval kb egy nap alatt találna munkát az, aki igazán akar.

2016. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

Munka rengeteg van...


Csak az ilyen kategóriájgú emberkék még arra se képesek, hogy önéletrajzt kitöltség maguknak(mert majd holnap és holnap..)

2016. dec. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%

Nos, van, aki tényleg pocsék álláskeresésben... S nem mer önéletrajzokat küldeni. Nem értitek, megértem, de van ilyen. S inkább megy infósként szeméttelepre dolgozni, mert oda legalább bejut, de egy önéletrajz és az önbizalomhiány, mert rendes gyakorlata nincs...

S ekkor még az igazán mély önsorsrontás benne sincs a képben, csak egy nagyfokú élhetetlenség.

Érdekes emberek vannak. S mindenkinek mások a szempontjai párválasztáskor is.


A cigi az azért válóok lenne nálam is. Főleg, hogy nincs is pénze. Egy koldus ne cigizzen már.

2016. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon tudom elképzelni ezt a helyzetet, nem jöttem volna alapból össze ilyennel.Jó,gondolom régen nem közmunkás volt,de a mentanlitása akkor is hasonló lehetett.

Szóval én nem maradnék ilyen kapcsolatba benne. Már az is kizáró ok,hogy azt a kevés pénzét is cigire költi és semmivel nem száll be a közösbe. De persze az is zavarna,hogy nem törekszik a jobbra

2016. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleve ilyen, akkor össze se jönnék vele. De ha eleinte volt benne ambíció, vitte valamire (és az nem érdekel, sokat keres-e vele, csak szeresse, amit csinál) és utána lett ilyen, az a depresszió jele, amit simán kiválthat az emberből a munkanélküliség, és segítenék kimászni neki belőle.
2016. dec. 16. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Sándor G válasza:
100%

Munka meg rengeteg van"nem tud egy rendes önéletrajzot küldeni"

nem hát, idióták vagytok, ki az a vállalkozó, vagy melyik nagy cég, vesz fel egy 45-50éves gyakorlattal is rendelkező szakembert, olyant aki közmunkás volt évekig, és nincs egy nyamvadt érettségije, de középfokú végzettége sem, elárulom az igazságot, sehova nem veszik fel,

Az önéletrajzot megírhatod, szépen sablonosan, meg azt hogy hol dolgoztál, és milyen sokmindenhez értessz, de ha nincs +a gimnázium, középiskola/érettségivel,/akkor jön a gépies válasz, pályázatát nem tudjuk elfogadni, mivel nincsen megfelelő végzettsége,..

normális munkahely, nem minden kisvárosban van, ahol van ott meg k.va drága az albérlet a lakhatás..

Tapasztalat, sokaknak fogalmunk sincs az egészről,

Nem dohányzok, nem iszok, és nem járok sehová, 3szakmám van, mégis csak közmunkát tudtak ajánlani, a foglalkoztatási kp.ban, járási hivatalnál..

2016. dec. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!