Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te meddig tűrnéd, hogy a...

Te meddig tűrnéd, hogy a feleséged/férjed közmunkás és nem is törekszik jobbra?

Figyelt kérdés
Számlákba, nagy bevásárlásokba semmivel nem járul hozzá, napi egy doboz cigit elszív. Folyton sír, hogy nincs pénz, személyes sértésnek veszi, hogy te nem pénzeled, mert neki ki kell számolni mindenhol, hogy mit vehet meg.

2016. dec. 15. 09:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

"közmunkás és nem is törekszik jobbra"


segítenék kitörni neki ebből a nagyon nehéz, és végtelenül lealázó közmunkás helyzetből, amiből nagyon nehéz kitörni.


Miért? Mert szertetem.

2016. dec. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Első, szerintem másról beszélünk. Segíteni annak lehet, aki akarja és tesz is érte. Én sokáig biztos nem. Adnék egy határidőt, és utána szerintem lépnék. Nehéz kérdés, még nem voltam ilyen helyzetben.
2016. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Eleve nem hazasodom meg ilyen emberrel, tehat nem tudok valaszolni erre a kerdesre, mert velem nem tortenhet meg (nem is tortent).
2016. dec. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Addig tűrném, hogy közmunkás és nem száll be semmivel, amíg ő így boldog, és a fizetésem elég az életszinvonalunk fenntartásához. Bár az én férjem nem dohányzó, nem cseszeget semmiért, társ mindenben és még megvan a rózsaszín köd. Ha olyan lenne, amit leírtál, még a lagzi előtt leléptem volna. A házasság a kölcsönös szereteten és tiszteleten kell hogy alapuljon. Ha már ennyire rossz a helyzet, akkor beszéljetek, de ne veszekedjetek. Az első segít, a második eltávolít.
2016. dec. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%

Hogy lett a férjed/feleséged?


Azért házasság előtt annyira csak kiismerted, hogy tudd, hogy van-e benne szorgalom, ambíció, vagy akarat?

Egyébként meg mindenki olyat szagol, amilyet szakít.


Első körben külön kassza: aztán majd elgondolkodik azon, hogy a cigi a fontosabb, vagy a kaja, és hogy talán kéne valami olyan munka, ahol fizetnek is.


Á, hagyjuk. Egyszerűen nem tudom magam elképzelni egy ilyen erős dohányos, semmire kellő, lusta élőlény mellett, képtelen vagyok elképzelni a helyzetet. Magyarul én expressz adnám be a válást, ha az esküvő után derül csak ki, hogy ilyen a jelleme.

2016. dec. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Az első kör lezárulásáig (közmunka amiben részt vesz). Az mennyi, 3-6 hónap (?) és durván keskeny 50-60 ezer forintot hoz a "konyhára". Férfi ember, nem tudom milyen végzettséggel, szakmával, de vágóhidak, gyárak még iskolai végzettség nélkül is megadják a bruttó 180-at.
2016. dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
*** Ha férfi az illető. De! nőket is foglalkoztatnak havi 180 bruttóért, szóval nem is értem mi az oka az "elfekvésnek", a beletörődésnek és a követelőzésnek.
2016. dec. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mióta bejött a közmunka azóta ott dolgozik.
2016. dec. 15. 09:57
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Folyton sír, hogy nincs pénz, személyes sértésnek veszi, hogy te nem pénzeled, mert neki ki kell számolni mindenhol, hogy mit vehet meg"


Agybeteg az illető ?

A számlákat kifizeti ki, ki tartja fent a lakást hosszú távon ? Mert az ilyennek a vége az szokott lenni, hogy gyűlik, gyűlik a kifizetetlen számla, milliós adóság, árverezik a lakást, házat és lehet menni hajléktalannak.

2016. dec. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Mindenki járhat így, szóval én alapból nem ítélkezek. Viszont kb. fél év lenne nálam a tűréshatár. és ha látnám hogy nem igyekszik kitörni, tenni valamit, akkor külön kasszára váltanék. Amikor összeköltöztünk a férjem segélyen volt. De ismertem és tudtam hogy ki fog törni és megcsinálja a szerencséjét, csak az otthoni körülményei konkrétan a családja nem engedte. Szóval kijöttünk az én fizetésemből normálisa, ő meg addig felújította a házunkat. Aztán jöttek a jobb napok, a szorgalma, tudása kiemelkedett. Most többet keres mint én. De ha ő nem tedd volna, sz.art volna mindenre, akkor talán össze sem álltam volna vele. Lehet ezt látni valakin, hogy mennyire akar. Én már a cigiről rég leállítottam volna. A közmunkás bér 52 ezer, egy doboz cigi 1000, akkor a fizetése nagy részét elviszi a cigi. Én kérném hogy igenis töltsön magának ha nem bír leszokni és járuljon hozzá a közöshöz + basztatnám, hogy keressen már munkahelyet. Tehát nálam fél év lenne amennyit tűrnék maximum.
2016. dec. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!