Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól még, hogy valaki idősebb...

Attól még, hogy valaki idősebb, megalázhat egy fiatalabbat?

Figyelt kérdés

A minap utaztam egy elég tömött villamoson, vállamon táska, kezemben mappák és szatyrok. Egy idősebb "úriember" mellé álltam. Amennyire tudtam a cuccaimat távol helyeztem tőle, nehogy megüssem vele, de a tömeg miatt nem volt túl nagy a mozgásterem. Aztán, amikor leszálláshoz készülődtem, a bácsi ráütött egy embereset a vállamra, először azt hittem, hogy véletlenül, de amikor felé fordultam, láttam, hogy ismét lendíti a kezét, hogy még egyet üssön. Ráförmedtem, hogy mégis mi a csudát csinál? Erre a válasz: a táskámmal oldalba vágtam őt, hogy képzelem mégis, ezért üt ő is! De most komolyan, egy nőt megütni szerintem akármilyen idős is az ember, undorító. Miután elmagyaráztam neki, hogy ennél mélyebb rosszindulattal még életemben nem találkoztam, és nem direkt vágtam hozzá a táskám, hanem nézzen körül és vegye észre, hogy a tömegben sajnos ilyen előfordul, és bocsánatot már csak azért sem kérek, mert ilyen gusztustalanul oldotta meg a problémáját, leszálltam. Nem szoktam idősekkel tiszteletlen lenni, de utána megbántam, hogy nem küldtem el melegebb éghajlatra. Én mindig udvarias vagyok, átadom a helyem, segítek táskát, bőröndöt, kosarat cipelni, úttesten átsegíteni, utcatáblát, újságot elolvasni, ha rossz a szem. Ez a természetes. De cserébe elvárható, hogy ha nem is a segítés, de a minimális tisztelet visszafele is működjön.

Ti mit gondoltok?


2010. máj. 2. 13:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az én véleményem, hogy nem azért kell tisztelni egy embert, mert xy éves. Felőlem lehet 150 is, ha egy bunkó, részemről nem számíthat tapintatosságra. Egy ember csak a tetteiért érdemelhet tiszteletet.

Azt add vissza, amit kapsz! Semmivel se többet...

2010. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ne is törődj vele, egy idegen hülye, aki a nála gyengébbeken éli ki a frusztrációit
2010. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
neked volt igazad,nyugodtan elküldhetted volna a francba
2010. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor egyetértünk.

Aki módszeresen mindenkit lepontoz, annak mi a véleménye a szituációról? Tényleg kíváncsi vagyok.

2010. máj. 2. 14:44
 15/16 anonim ***** válasza:
90%
Én is ugyanezt csináltam volna, ezek után semmi illetlent nem tettél. Egyántalán ahhoz hogyan jön, hogy rád emelje a kezét. Vannak az biztos storyk a tömegközlekedésben, jártam már én is úgy, igaz még középsuliban. Mentün k a busszal, volt olyan öreg aki le akart minket szállítani mert a táskánk sok helyet foglal el a buszoon. Az ilyenekben mindig azt birtam, hogy semmi dolguk egész nap mégis mindig az iskolás és a munkába indulók időpontjában utaznak, és fel vannak háborodva, hogy tele van a busz. Holott ők egész nap ráérnek.. Ja igen, és volt olyan is,amikor egy idős néni azt akarta, hogy álljak fel onnan, teljesen üres volt a busz, mivel ez az ő kedvenc helye. Én utána finoman közöltem vele, hogy nekem is.
2010. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is nő vagyok, nem is túl erős, de attól tartok, hogy reflexből pofán vágnám az ilyet, akkor is, ha 600 éves. Amúgy nem nagyon bírom az öregeket, mert a legtöbb ilyen, bár találkoztam már normálissal is, akivel jól kijöttem, mert nem tartott erkölcstelen, romlott életű bűnözőnek, csak azért mert fiatalabb vagyok nála (a legtöbb öreg sajnos annak tart, aztán még nekünk kéne példát venni róluk. na persze :)).
2010. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!