Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól még, hogy valaki idősebb...

Attól még, hogy valaki idősebb, megalázhat egy fiatalabbat?

Figyelt kérdés

A minap utaztam egy elég tömött villamoson, vállamon táska, kezemben mappák és szatyrok. Egy idősebb "úriember" mellé álltam. Amennyire tudtam a cuccaimat távol helyeztem tőle, nehogy megüssem vele, de a tömeg miatt nem volt túl nagy a mozgásterem. Aztán, amikor leszálláshoz készülődtem, a bácsi ráütött egy embereset a vállamra, először azt hittem, hogy véletlenül, de amikor felé fordultam, láttam, hogy ismét lendíti a kezét, hogy még egyet üssön. Ráförmedtem, hogy mégis mi a csudát csinál? Erre a válasz: a táskámmal oldalba vágtam őt, hogy képzelem mégis, ezért üt ő is! De most komolyan, egy nőt megütni szerintem akármilyen idős is az ember, undorító. Miután elmagyaráztam neki, hogy ennél mélyebb rosszindulattal még életemben nem találkoztam, és nem direkt vágtam hozzá a táskám, hanem nézzen körül és vegye észre, hogy a tömegben sajnos ilyen előfordul, és bocsánatot már csak azért sem kérek, mert ilyen gusztustalanul oldotta meg a problémáját, leszálltam. Nem szoktam idősekkel tiszteletlen lenni, de utána megbántam, hogy nem küldtem el melegebb éghajlatra. Én mindig udvarias vagyok, átadom a helyem, segítek táskát, bőröndöt, kosarat cipelni, úttesten átsegíteni, utcatáblát, újságot elolvasni, ha rossz a szem. Ez a természetes. De cserébe elvárható, hogy ha nem is a segítés, de a minimális tisztelet visszafele is működjön.

Ti mit gondoltok?


2010. máj. 2. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan elküldhetted volna melegebb éghajlatra, normális ember nem csinál ilyet, még akkor sem ha öreg.
2010. máj. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

visszakézből olyat rávertem volna, egy aranyos kis monológ kiséretében hogy legközelebb biztos meggondolta volna hova lendítse a karját.

Neked volt igazad ezen ne rágódj, de az emberek ilyen parasztok, főleg mikor sokan vannak egy helyen. Fellöknek, rádköhögnek, félrelöknek ésatöbbi.

2010. máj. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az idősek azthiszik mindent megtehetnek, mert öregek. Minap a buszon voltam, tömve volt a busz, levettem a hátitáskám,hogy még 1 ember elférjen, ráraktam a lábamra, erre a nő nem tudott leszállni és ahelyett hogy megkért volna hogy valamit kezdjek magammal, belerugott egyet alábamba plusz lelökte a buszról a táskám (lerúgta inkább) és akkor még ő néz rám csunyán... Hát megbántam,hogy nem küldtem el a jóédesbe. Attól,hogy valaki öreg nem az övé a világ!!
2010. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Szerintem nem alázhat meg mer mi lenneh ha ő lenne a te helyedben?én mindig ezt mondom,hogy neki hogy esne.?:S
2010. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mekkora tahóság! Ne is törödj vele! Én is tisztelem az időseket, de amit ez az öreg csinált, az megvetésre méltó.
2010. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is tahóság volt tőle.Én is tisztelem az idősebbeket, mindig átadom a helyem, előre engedem, stb. Egyszer engem is majdnem fellökött egy nő a buszon, meg oldalba vágott...Igazad van.
2010. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Eddig a legtöbb atrocitás tömegközlekedésen idős emberektől szenvedtem el. Nem szoktam szó nélkül hagyni, de néha felesleges szóváltásba keveredni.
2010. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azt nem birom,ha ott állok a buszmegállóban ELSŐNEK és betolakszik pofátlanul elém...De ha ezt én teszem akkor egyből megy a hurrogás-.-
2010. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nyugodtan küldd el, ha mégegyszer ilyen szituációba kerülsz! Én ilyenkor meg szoktam kérdezni, hogy "Tessék mondani, tetszik fizetni az utazásért?" Erre nagy hallgatás szokott a válasz lenni.
2010. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is elküldhetted volna nyugodtan oda, ahova gondolod, én is szoktam néha.

Amúgy én meg leginkább azt utálom, hogy még le se szálltak, de ő már tolakszik fel! A múltkor képtelen voltam leszállni a metróról, mert két szatyorral a kezében, nyomult felfelé, mint egy tank (közben 2-szer felöklelt), míg egy hozzá hasonló korú nő rá nem szólt, hogy még le se szálltak. Erre a nyanya elküldte őt a jó édes...-ba. Mire az lerántotta őt a metróról, és így le tudtam szállni. Aztán egymásnak esett a két öreg (70-75 év körüli) nő tettekkel, szóval egyaránt. Mondhatom szép. Tudom, tisztelet az öregeknek, stb, de az ilyet hogy tiszteljem? És ha még egy külvárosi buszról lett volna szó, amire 20-30 percet vár az ember állva, elhiszem, hogy sietett, hogy legyen ülő hely, mert fáradt, de metrón?

2010. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!