Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a nővéremmel?

Mit tegyek a nővéremmel?

Figyelt kérdés

31 éves, 9 éve házas.4 csodaszép gyermeke van(5, 2 3éves, 7 hónapos).De:

Míg terhes volt a legkisebbel, bent laktak anyáéknál mert a sógorom külföldön dolgozott.Én a szomszédban lakom a párommal és a 4 hónapos babámmal.Nem volt egy perc nyugtom sem, mert a 3 nagy szinte mindig nálunk volt, mert neki hányingere van, szédül dolga van és nem akarja őket vinni magával, mert csak rosszalkodnak.Egy hisztis dög, ha fogalmazhatok így.Nem szedte a terhesvitamint, mert neki hányingere volt tőle.Nem adja ott maguknál falun oviba a gyermeket, mert bunkó az óvónő (sógornője szerint, akiről inkább nem mondok semmit).Hozzánk jár a kisfiú, de így hetente 2,5 napot találkoznak.Hiába mondjuk neki, hogy falun azért cserélnék az óvónőt, ha tényleg gond lenne vele, és hogy a gyereknek sem tesz jót.Akkor átviszi inkább a másik faluba, de akkor meg ki megy majd érte?Mondhatni tipikus parasztasszony felfogással rendelkezik.Alkalmazkodott a környezethez.Egy percét nem tudtam élvezni a terhességemnek, mert ő pihenni akart.Akkor miért vállalt 4 gyereket?Erre is van válasz: Akart ő 4-t csak nagyobb korkülönbséggel.Akkor miért nem védekeztek?És ezt hallgassátok:gumi azért nem jó, mert a férje NEM BÍRJA, gyógyszer azért, mert akkor HISZTIS lesz (tesóm) spirál azért mert MEGFOJTJA a gyereket :((((((((((, kúp pedig:Hát, nem lehet kivárni azt a 10 percet.

Nagyon szeretem a gyermekeit, nem erről van szó.Sőt, nagyon okosak, szeretni valók, édesek.Hogy őszinte legyek nem tudom honnan van ennyi eszük ilyen környezetben.De amikor az én édes nővérkém azt mondja egy hozzátáplálási táblázatra hogy jaj, de jó most már legalább tudom, mit ehet a pici, elszakad nálam is a cérna.És én vagyok a szar.A 3 nagy is úgy kezdett már 8 hónaposan enni, hogy Anyával megcsináltuk nekik az ennivalót, tesóm otthon lefagyasztotta amikor kellett kivette és odaadta.Aztán szólt, hogy csináljunk még.Én nem tudom hova tette azt a maradék eszét is.Sógorom az utóbbi 5 évben felszedett 30 kg-t, a gyerekek meg soványak.Adnak nekik enni, nem mondom hogy nem, de sógorom megkapja a főtt kaját, amit kíván, a gyerek meg ha nem jó, ehet kenyeret szalámival.Meg még nagyon sok minden van!

Nem akarom bántani, de én már nem tudok mit mondani Neki.Tanács?


2010. máj. 1. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez olyan egyszerű csak általában a családban mindig mindenki mániákusan békességet akar. Tehát: nem engeded be őket, és nem szolgálod ki a tesód (nem hiszem hogy valaki fegyvert tartott a fejedhez hogy főzzél neki). Ledhet nehéz megtwnni de utána könnyebb lesz....
2010. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát.... elég durva. Nem is tudom mit tehetnél. Szerintem beszélj vele!
2010. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A baj az,hogy ha beszélnél is vele,az nem használna.Lehet,hogy jobb lenne,ha drasztikus megoldással próbálkoznátok,és a gyerekek érdekében egy családsegítőshöz fordulnál,aki talán meg tudná értetni vele,hogy ez így nem mehet tovább.Ezzel még nem teszel neki rosszat,de ne a gyerekek igyák meg az ő butaságának a levét.Ha névtelenül teszed,nem lesz baj,Kegyetlen dolog,ne neked is van családod,és van kivel foglalkoznod,és kiről gondoskodnod.
2010. máj. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat!

Csak az a gond, hogy nem a családi béke kedvéért foglalkozom velük, hanem mert én legalábbis úgy érzem, hogy mivel sok a gyerek, nem jut idő, energia arra hogy minőségi időt is szánjanak rájuk.Jobban mondva tesóm, sógorom...áh hagyjuk!

Felelőtlennek tartom, mert ennyi idős fejjel, már nem csak a saját érdekeit kellene nézni, hogy ő hisztis lesz vagy épp most akarok sze@elni.

Egyébként most az ovis dolgot is megint bekavarta, eddig járt a gyerkőc, most a föld szezon kezdetével inkább be se hozza mert minek?Egyfolytában "hülyíti" szegény gyereket, mert hol jár, hol nem.AZ anyák napjára is megcsinálta szegény gyerek az ajándékot az oviban is, meg velem is, erre ez a boszorkány azt mondta, hogy be sem hozza az ovis ünnepségre, mert az olyan világias dolog.Oké, bizonyos értelemben vallásosak (de nem ebből ered a hülyeség), de ne csináljon hülyét szegényből.Amikor otthon van náluk és aztán jön vissza hozzánk, hisztis, akaratos a gyerkőc.Gondolom így próbálja kivívni a figyelmet.Aztán csak szólni kell neki hogy ezzel nálam nem ér el semmit és már be is fejezte.De azért mindig bepróbálkozik a hisztivel, ebből gondolom hogy otthon nem igazán figyelnek oda.

A családsegítőkre gondoltam én is, de azt már csak a legvégső esetben próbálnám, mert nem szeretném megszégyeníteni, pedig megérdemelné.

Próbálok beszélni vele, de mivel 5 évvel fiatalabb vagyok Tőle és "csak" egy "állandó" gyerekem van, meg sem hallgat.Anya is próbálta, de Ő már ott tart, hogy nem is fog foglalkozni vele, mert már egyszerűen be sokallt tőle.

2010. máj. 5. 12:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!