Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tart a házastársikötele...

Meddig tart a házastársikötelesség? Mi az ami már nem fér bele?

Figyelt kérdés

2kicsivel vagyok itthon, az egyikük csecsemő. Ezen kivül az enyém az egész háztartás is. Nem akarok panaszkodni, de akinek van legalább két gyereke az tudja, milyen kevés időd marad mellettük és mennyire fárasztóak a mindennapok. Imádom őket és igyekszem rájuk is megfelelő figyelmet fordítani.

A párom hajnaltól késő estig dolgozik, hétvégén pihen, vagyis érdemi segítségem nincsen.

Tegnap mégis nagyon megijesztett. Úgy ért haza, hogy nem voltam kész a vacsorával, teregetnem is kellett még, és a nagyobbik játékainak egy része elöl volt. Iszonyatos balhét rendezett, hogy egész nap itthon meresztem a s..gemet, nem igaz, hogy ennyit nem lehet elvárni tőlem, hogy normálisan tartsam rendben a házat és csináljak egy rohadt vacsorát is. Úgy belelovallta magát, hogy a levegőben fogta vissza a kezét. Aztán elrohant itthonról és egész éjjel nemjött haza. Hajnalban kérdeztem, hogy mégis merre járt, erre megint kikelt magából, hogy semmi közöm hozzá, ha ennyire semmibe veszem az ő munkáját, hogy hajt mint az őrült, hogy nekünk meglegyen minden én rám pedig a legalapvetőbb dolgokban sem számíthat.

Igazságtalan és önző volt, nem tudtam mivel visszavágni. Ill. nagyon nem is mertem. Mostmár félnem is kell tőle?


2010. máj. 1. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Biztos történt vele valami.Ha eddig nem volt jellemző rá ez a viselkedés.Valami nem úgy jött össze ahogy akarta és most ideges.Az emberek ilyenkor azokon vezetik le a feszültséget akit a legjobban szeretnek.El fogja majd mondani,adj neki időt.Ha viszont megüt,akkor állj a sarkadra!Az már nem fér bele.
2010. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valahol mindkettotoknek igaza van.O is akarta a masodik gyereket?Nem kell felned tole,uljetek le megbeszelni a dolgot.Csinaljatok egy szabad estet amikor csak kettesben vagytok.Neha simizd meg a buksijat,hogy mennyire nagy dolog amiert ennyit hajt a csaladert.Tudom egyoldalu ez az egesz de vitazni jobb?Hidd el eleg sokat kell neki is nyelni a melohelyen.
2010. máj. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
egyél mézet!
2010. máj. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen valószínűleg valami nem úgy sikerült neki aznap ahogy akarta volna, vagy nagyon fáradt volt, de az is lehet hogy csak hirtelen "rájött az 5 perc". Minden bizonnyal neki sem könnyű, ő is ahogy írtad hajnaltól késő estig dolgozik, néha-néha lehet, hogy elszakad a cérna.
2010. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az a legnagyobb baj, hogy a férfiak egy része az otthoni munkát és a gyerekekkel való folyamatos törődést nem tekinti munkának. Ezen pedig csak úgy lehet segíteni, hogy - bármennyi is sok a hivatalos munkája - mégiscsak be kell fogni egy kicsit, hogy legyen egyáltalán fogalma, mit jelent az asszonyi munka otthon. Nekem nagyon rokonszenves, mikor a 35 éves főkönyvelő /aki nem éppen nyolc órát dolgozik és nem is kicsi a felelőssége/ otthon fogja a vasalót és nekilát inget vasalni, de a gyermeke hányadékát is szó nélkül feltakarítja az asztal alól. Igaz, hogy közben a feleség sem lógatja a lábát, hanem teszi a dolgát. Ez így lenne normális. Belátás és tolerancia kérdése. A zsarnokoskodás, az elvárások hangoztatása a másikkal szemben nem szül semmi jót. Beszéljétek meg a dolgot türelemmel és a másik iránti szeretettel /ha még lehet!/ Életem nagy ajándékának tartom, hogy a párom egyetlen egyszer nem kérdezte meg - ha egész nap nem volt itthon valami miatt -, hogy mit csináltam egész nap. Nem kért számon semmit azon kívül, hogy néha megjegyzi: nem kellene már vasalni egy kicsit? Persze azért tudom, mi a kötelességem. Pedig soihasem figyelmeztet rá.
2010. máj. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Maradjon otthon ő háztartási munkára, meg a gyerekekkel, te menj el dolgozni és majd meglátjuk mekkora lesz a szája.
2010. máj. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
gratulálok a férjedhez, igazán jó választás volt.
2010. máj. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az egyik nagy baj,hogy az anyukák nem tudják az idejüket beosztani,és a gyerekeket elkényeztetik. A pici maradjon két szopi között az ágyában, a nagyobb is játsszon egyedül,addig te végezd nyugodtan a dolgodat. Ha nagyon sír valamelyik,rá kell nézni,de nem kell dajákgatni állandóan.

Hamar megtanulják,hogy önállóan ellegyenek.

Nem kell mindennap feltétlenül porszívózni,és este vacsi előtt a nagyobb is segítsen összerakodni a játékokat.

Nem kell főzni sem mindennap. Egyszerre főzz nagyobb adagot,és fagyaszd le. Akkor ,ha nincs időd főzni,csak elő kell venni,esetleg valami gyors körítést csinálni hozzá,és mindig van ebéd és vacsi is.

3 gyerekes anyuka,akinek mindig tiszta a lakása,mindig van főtt étel,és még időnként fodrászhoz is eljutok.

2010. máj. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen minden kettőtöknek nehéz de a kiborulni nem szabad.

Ő ne hisztizen a munka miatt, mert ha nem lennétek akkor is dolgoznia kénne, te pedig ne siránkoz a gyerekekre hivatkozva. Kérjetek egymástól bocsánatot, nőjetek fel és tegyétek a dolgotokat.

2010. máj. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezt írom, de nekem beletartozik az hogy este meleg vacsorával várjam a férjem és valamennyire rend legyen ha már értünk gürizik. nekem is 2 gyerekem van(ikrek, most 8hósak), de talán az első hónapban volt úgy hogy rendeltem az ebédet , mert nem tudtam beosztani az időm.

Mikor az én munkám volt olyan , hogy 9ig dolgaztam este, akkor nekem is jólesett, hogy a párom aki "csak" 6ig dolgozott akkor elpakolt és elmosogatott , ha pedig nem volt kaja akkor megfőzött...

Egy 23 éves anyuka

2010. máj. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!