Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok? Anyám ma...

Hogyan reagálnátok? Anyám ma szó szerint rám ripakodott.

Figyelt kérdés

Kint volt a konyhában, "főzte" a levest, kimentem reggeliért egy darab joghurtért. Látom hogy egy lábasban van egy szűrő azon egy (tesco gazdaságos) papírtörlő, és valami lé ami elborítja a papírtörlőt és a szűrőt is...szóval benne úszkál. Normális hangnemben kérdem, hogy hát ez meg mi?. Erre anyám: (bunkó hangnemben) SZÉTFŐZTEM A LEVEST... (én: ?????!!!-magamban)Majd hangosan és nem bántóan: ugye tudod, hogy a papír szétázik... és közben leguggoltam a hűtőhöz, hogy kivegyem a reggelit, a hátam mögött volt... Erre ő: A JÓ KU*RV@ ÉLETBE -és elkezd csapkodni, és folytatja tovább ...átszellemült tekintettel, mintha meg akarna ölni (tényleg én még ilyennek nem láttam) Erre én: felálltam, megkérdeztem ismét nyugodt hangnemben, hogy most velem van a bajod? Erre ő semmit nem válaszolt, hanem folytatta, nem látod hogy alatta van a szűrő? (ismét bunkó hangnemben) (amúgy a szűrő nagy lyukú volt...) AZtán én is felvittem a hangnemet, és elmondtam a véleményem: Majd én is így fogok veled mostantól beszélni...


A gond az az, hogy apu ma betervezett 3-ba egy kiruccanást, és eddig volt kedvem hozzá, de most hogy ott lesz anyám is....az biztos, hogy nem fogok hozzá szólni egy szót sem... szerintetek, ha hozzám szól, akkor jogosan mondhatnám neki, hogy "mivan?" vagy "ma inkább hanyagolj, okés?" vagy én is ripakodjak rá, vagy majd hogy reagálnátok????


Azt azért nem hiszem, hogy feszült lenne, mert tegnap össze vissza vihorászott, ráadásul ma még le se kellett mennie a boltba.... gondolom ma azért van kibukva, mert megyünk "családi programra 3-ban" és nem terpeszkedhet a tvje előtt egész délután....no comment


Amúgy ti mit/hogyan reagáltok amikor rátok ordítanak????


egy nő 20-on túl...


Ui: amúgy jól gondolom, hogy a papírtörlők újrahasznosított anyagból készülnek??????


2010. máj. 1. 10:35
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

kedves kérdező,

igen bunkó válaszokat kaptál. ismerem a szitut,én anyám is ilyen volt(még most is kissé ilyen,csk ő internettel van el). Sajnos ezzel te mint a gyereke nem tudsz mit kezdeni,úgyis az lesz,hogy mert ő a te anyád és ő az okosabb. ez sajnos így van.

Tanácsom az,hogy minél előbb keress munkát,és intézd úgy,hogy újra külön tudj élni. Én is ezt tettem,pedig még nem voltam 16 sem. én párommal élek együtt.

17L

2010. máj. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"előre szólok, hogy nem biztos, hogy kibírnátok egy teljes napot."


Oké, cseréljünk egy napra, én benne vagyok! Én otthon netezgetek meg tanulok nyelvvizsgára helyetted,költöm a szüleid pénzét, te meg menj el helyettem dolgozni, majd miután hazaérsz este 8 körül, állj neki nyelvvizsgára és vizsgára tanulni és még lásd el a háztartást is. És tudod mi a furcsa? Hogy nem hisztizek, hanem szeretem ahogy élek, még ha nem is könnyű.


"ÉS KEDVES 12:18-as!

ÉPPEN NYELVVIZSGÁRA KÉSZÜLÖK !!! Úgyhogy ez most NAGYON NEM JÖTT BE! Neked meg még nyelvtanoznod kellene..."


Miért is kellene nyelvtanoznom? Bocs, de magyart tanítok, hehe, szóval ez nem jött be, most én is mondhatnám... Azért mert véletlenül elgépeltem egy szót, amit aztán azonnal javítottam is? A 12 éves stílusod valóban kifogástalan, igazad van...:) Ne haragudj, elfelejtettem, hogy te tökéletes vagy, hozzád nem érhetek fel... Egy nyelvvizsga pedig nem tökéletes nyelvtudás még... Fejlesztheted azt és ha tökéletesen beszéled, akkor megtanulhastz másik nyelvet, szóval ne mondd, hogy nem jött be. A 3. nyelvvizsgámra készülök, de vannak még terveim ezzel tovább is.


Ébredj már fel kislány, fejezd be a nyafogást és a sajnáltatásodat és vedd észre, hogy nemcsak rólad szól a viulág, hanem anyukádnak is lehetnek problémái.

2010. máj. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!