Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok? Anyám ma...

Hogyan reagálnátok? Anyám ma szó szerint rám ripakodott.

Figyelt kérdés

Kint volt a konyhában, "főzte" a levest, kimentem reggeliért egy darab joghurtért. Látom hogy egy lábasban van egy szűrő azon egy (tesco gazdaságos) papírtörlő, és valami lé ami elborítja a papírtörlőt és a szűrőt is...szóval benne úszkál. Normális hangnemben kérdem, hogy hát ez meg mi?. Erre anyám: (bunkó hangnemben) SZÉTFŐZTEM A LEVEST... (én: ?????!!!-magamban)Majd hangosan és nem bántóan: ugye tudod, hogy a papír szétázik... és közben leguggoltam a hűtőhöz, hogy kivegyem a reggelit, a hátam mögött volt... Erre ő: A JÓ KU*RV@ ÉLETBE -és elkezd csapkodni, és folytatja tovább ...átszellemült tekintettel, mintha meg akarna ölni (tényleg én még ilyennek nem láttam) Erre én: felálltam, megkérdeztem ismét nyugodt hangnemben, hogy most velem van a bajod? Erre ő semmit nem válaszolt, hanem folytatta, nem látod hogy alatta van a szűrő? (ismét bunkó hangnemben) (amúgy a szűrő nagy lyukú volt...) AZtán én is felvittem a hangnemet, és elmondtam a véleményem: Majd én is így fogok veled mostantól beszélni...


A gond az az, hogy apu ma betervezett 3-ba egy kiruccanást, és eddig volt kedvem hozzá, de most hogy ott lesz anyám is....az biztos, hogy nem fogok hozzá szólni egy szót sem... szerintetek, ha hozzám szól, akkor jogosan mondhatnám neki, hogy "mivan?" vagy "ma inkább hanyagolj, okés?" vagy én is ripakodjak rá, vagy majd hogy reagálnátok????


Azt azért nem hiszem, hogy feszült lenne, mert tegnap össze vissza vihorászott, ráadásul ma még le se kellett mennie a boltba.... gondolom ma azért van kibukva, mert megyünk "családi programra 3-ban" és nem terpeszkedhet a tvje előtt egész délután....no comment


Amúgy ti mit/hogyan reagáltok amikor rátok ordítanak????


egy nő 20-on túl...


Ui: amúgy jól gondolom, hogy a papírtörlők újrahasznosított anyagból készülnek??????


2010. máj. 1. 10:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%

"Nem a VÉLEMÉNYEDET KÉRTEM, hanem TANÁCSOT, hogy TE HOGYAN REAGÁLTÁL volna... tanulj meg olvasni..."


Te meg tanuld meg értelmezni, amit olvasol... Azzal hogy kiírsz egy kérdést, egyben véleményt is kérsz és kapsz is. Hogyan reagáltam volna? Ha már otthon kellene élnem a szüleim nyakán felnőttként, akkor felajánlanám, hogy holnap én főzöm az ebédet és anyukád alhatott volna tovább és ő sétált volna le egy joghurtért, mint egy hercegnő. Gyerek vagy te még iszonyúan, akkor is ha 20 vagy 40 éves vagy.

2010. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%

"és nem terpeszkedhet a tvje előtt egész délután"


És te mit csinálsz? A számítógép előtt terpeszkedsz, ahelyett hogy segítenél. Egy megszűnt munkahely nem ok arra hogy csak legyél otthon. Keress munkát, segíts otthon, tanulj, álj neki nyelvet tanulni, fejleszd a stílusod (van mit dolgozni rajta...) és ne csinálj olyanból problémát, ami már egy 12 évestől is nevetséges lenne. Nőlj fel végre!

2010. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%
álj = állj
2010. máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"Ha már otthon kellene élnem a szüleim nyakán felnőttként, akkor felajánlanám, hogy holnap én főzöm az ebédet és anyukád alhatott volna tovább"


Jah persze...mint már előtted megírtam, minden rossz amit én csinálok.. amúgy amikor főiskolás voltam, akkor hetente jártam haza, vasárnap meg vissza. Egyik vasárnap láttam rajta, hogy fáradt, akkor azt mondtam neki, hogy ha akarsz akkor maradj itthon, pihenj... Tudjátok mi lett ebből???? Hogy soha többet nem kísért ki az autóbusz állomásra, amikor készülni kellett volna, bemászott az ágyba, és onnantól kezdve neki természetes volt, hogy otthon marad. Én meg nézhettem, hogy másoknak milyen jó, hogy ott van apuka, anyuka, testvér... jókat beszélgetnek, segítenek feladni a csomagjukat :((( aztán pénteken, mikor mentem haza, ugyanezt láttam, tesók, szülők akik boldogan ölelték át a csemetéjüket... anyám nem jött ki elém, pedig addigra már otthon volt, nézte a tv-t, kaja sehol semmi, irány a bolt egy konzervért....amúgy vasárnap ahogy beértem a koleszba láttam, hogy az évfolyamtársaim, barátaim az otthon nekik elkészített kaját pakolják a hűtőbe.... én meg pakolhattam, amit aznap vettem odafele az úton az egyik boltban... :(((


Szóval elhinném, hogy fáradt, ha ez nem 20 éven keresztül folyamatosan tartana, másrészről meg mi van azzal, aki 20 évvel idősebb, fáj a lába, keze, de tud örülni az unokáknak, vagy aki ugyanúgy 8 órákat dolgozik vagy többet, de tegyük fel nagyobb igényű fizikai munkát, vagy akinek 3 gyereke van, és hétvégén még jut bőven ideje a gyerekeivel foglalkozni, hétvégén pedig programot szervezni, sütni, főzni és BESZÉLGETNI. nem pedig egész nap a tv előtt ülve sajnáltatni magát, hogy húúú jön a nyár, és olyan a hasam, mintha 9 hónapos terhes lennék, mint anyám teszi, vagy "hú de nagy gondban vagyok" mert egyik nadrág gombját sem tudom már begombolni - még az Xl-est sem-, mivel olyan nagy a hasam".... mikor meg szólunk, hogy hát tán' nem kellene este 10 után befalni 3 tábla csokit, akkor meg kiakad... de végül is az ő teste, én meg eldönthetem hogy mutatkozom-e vele vagy sem...


Szóval bárkivel szívesen helyet cserélnék, de előre szólok, hogy nem biztos, hogy kibírnátok egy teljes napot.


Amúgy meg takarítok, mosogatok, fürdőszobát tisztítok, porszívózok, mosok... úgyhogy senkinek sem lehet egy roh@dt szava.


ÉS KEDVES 12:18-as!

ÉPPEN NYELVVIZSGÁRA KÉSZÜLÖK !!! Úgyhogy ez most NAGYON NEM JÖTT BE! Neked meg még nyelvtanoznod kellene...


Összességében, hozzátenném még azt is, hogy szívesen segítenék neki, HA nem b@szogatna mindenért, nem szólogatna be, és ha segítenék neki akkor ő is segítene nekem, vagy legalább megköszönhetné. Múltkor megkért, hogy varrjam bele a cipzárt a nadrágjába,mert nem lát már olyan jól, így nem tud varrni. Belevarrtam, odaadtam, hogy tessék itt van, erre ő: "jóvan", tedd le"! semmi köszi, semmi!!!


Szóval, kíváncsi lennék arra, hogy akik válaszolgattak, azok hogyan viselnék, ha az anyjuk egy héten kb. 3 szólna hozzájuk, és azt is a fent említett hangnemben tenné????

2010. máj. 1. 13:27
 15/22 anonim ***** válasza:
69%

Amint leírtad, itt nem erről az egy esetről van szó, hanem egyébként is adódnak konfliktusok köztetek..tehát a legjobb lenne ha azon lennél, h mielőbb munkát keress, és újra külön tudj költözni.Amúgy meg a nem tetsző véleményekre te is elég harapós hangnemben válaszoltál itt, ami furcsa ha ennyire érzékeny vagy, hogy ebből a dologból ilyen nagy ügyet csinálsz.Családi kirándulás a 20-on túli lánnyal....hmmm...kicsit cink, nem!?


Egyébként igen, a kéztörlők használt WC-papírból készülnek, főleg a teszkógazdaságos, fölháborító, hogy anyukád ilyet mer használni a háztartásban.......örülj, h telik papírtörlőre, amikor a 20-on túli,mimóza, nebántsvirág lányukat is eltartják a szüleid.

Egy kis köszönet, meg tisztelet nem ártana.

2010. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"Családi kirándulás a 20-on túli lánnyal....hmmm...kicsit cink, nem!? "


Hát szerintem nem az... miért lenne? Ha nem lennének kiruccanások, édesapámnak még az élettől is elmenne a kedve... (ezt ő mondta nekem, úgyhogy csak miatta veszek részt a kirándulásokban) (ketten, vagyis anyámmal ő sem menne)



Amúgy meg tudok normálisan is fogalmazni, de könnyes szemekkel, fejfájással és gyomorideggel ez már nem megy olyan jól...

2010. máj. 1. 13:40
 17/22 anonim ***** válasza:
59%
Fejezd már be a hisztizést...
2010. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
ne sajnáltasd már magad
2010. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

figyi, ebben a kategóriában többnyire normális válaszokat szoktak adni az emberek, gondolkodj el azon hogy neked miért nem... komolyan mondom én utoljára 16-17 éves koromban problémáztam ilyen dolgokon, nem pedig huszonakárhány évesen

ráadásul az én anyám jóval cifrább dolgokat művelt meg művel még most is szóval...

2010. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
ehhez nem lehet mit hozzáfűzni
2010. máj. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!