Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok? Anyám ma...

Hogyan reagálnátok? Anyám ma szó szerint rám ripakodott.

Figyelt kérdés

Kint volt a konyhában, "főzte" a levest, kimentem reggeliért egy darab joghurtért. Látom hogy egy lábasban van egy szűrő azon egy (tesco gazdaságos) papírtörlő, és valami lé ami elborítja a papírtörlőt és a szűrőt is...szóval benne úszkál. Normális hangnemben kérdem, hogy hát ez meg mi?. Erre anyám: (bunkó hangnemben) SZÉTFŐZTEM A LEVEST... (én: ?????!!!-magamban)Majd hangosan és nem bántóan: ugye tudod, hogy a papír szétázik... és közben leguggoltam a hűtőhöz, hogy kivegyem a reggelit, a hátam mögött volt... Erre ő: A JÓ KU*RV@ ÉLETBE -és elkezd csapkodni, és folytatja tovább ...átszellemült tekintettel, mintha meg akarna ölni (tényleg én még ilyennek nem láttam) Erre én: felálltam, megkérdeztem ismét nyugodt hangnemben, hogy most velem van a bajod? Erre ő semmit nem válaszolt, hanem folytatta, nem látod hogy alatta van a szűrő? (ismét bunkó hangnemben) (amúgy a szűrő nagy lyukú volt...) AZtán én is felvittem a hangnemet, és elmondtam a véleményem: Majd én is így fogok veled mostantól beszélni...


A gond az az, hogy apu ma betervezett 3-ba egy kiruccanást, és eddig volt kedvem hozzá, de most hogy ott lesz anyám is....az biztos, hogy nem fogok hozzá szólni egy szót sem... szerintetek, ha hozzám szól, akkor jogosan mondhatnám neki, hogy "mivan?" vagy "ma inkább hanyagolj, okés?" vagy én is ripakodjak rá, vagy majd hogy reagálnátok????


Azt azért nem hiszem, hogy feszült lenne, mert tegnap össze vissza vihorászott, ráadásul ma még le se kellett mennie a boltba.... gondolom ma azért van kibukva, mert megyünk "családi programra 3-ban" és nem terpeszkedhet a tvje előtt egész délután....no comment


Amúgy ti mit/hogyan reagáltok amikor rátok ordítanak????


egy nő 20-on túl...


Ui: amúgy jól gondolom, hogy a papírtörlők újrahasznosított anyagból készülnek??????


2010. máj. 1. 10:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Aki nő, és nem lány, és 20-on túl van, az költözzön külön a szüleitől. (Igen, albérletbe is, ha épp nincs 40 milla a farzsebben palotára.)
2010. máj. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

"egy nő 20-on túl..."


A leírásodból, a stílusodból és a "problémából" kb. 12-nek gondoltalak és ezzel egyben a véleményemet is leírtam...

2010. máj. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Azt azért nem hiszem, hogy feszült lenne, mert tegnap össze vissza vihorászott, ráadásul ma még le se kellett mennie a boltba.... gondolom ma azért van kibukva, mert megyünk "családi programra 3-ban" és nem terpeszkedhet a tvje előtt egész délután....no comment


Aki így gondolkodik az anyjáról...

Miért nem segítettél neki?

Mert mondjuk attól is ideges lehetett,hogy nem sikerült úgy a leves/kaja, ahogy elgondolta, és még te is csesztetted...

2010. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Jesszus, azt hittem, hogy 13 éves vagy.

Mindenkinek lehet rossz napja. Tudta ő, hogy elrontotta a levest, emiatt ideges volt, te meg csak b.sztattad hogy ugye tudod hogy ...? Ráadásul, ha jól veszem ki az írásodból, te meg nem mozdítottad a szűrőt meg a szétázott papírtörlőt, csak néztél nagyokat.

2010. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
És ha beszólogatás helyett segítettél volna? Szerintem úgy vagy te húszon túl, mint ahogy én egy jegesmedve hátán üldögélek most...:)))) Ha meg tényleg ennyi idős vagy, akkor még nagyobb baj.
2010. máj. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
És ha esetleg segítettél volna neki? :O Én is komolyan 14-nek néztelek... Anyukád meg nyilván attól volt feszült, mert nem sikerült a leves. Az én anyukám is rám ripakodott ilyenkor, ha ehhez hasonló idegesítő kérdéseket tettem föl, mikor valami baja volt. Csak tudod 20-on túl, de még 20 előtt is ezt fel tudtam fogni, és inkább segítettem neki ilyenkor, ahelyett, hogy kioktattam volna... Nem tudom, letört volna a kezed, hogyha elővettél volna egy másik szűrőt a nagy lyukú helyett, és kicserélted volna?
2010. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%
Az egész teljesen értelmetlenül van megfogalmazva. Nem hinném, hogy már elmúltál 20... :)
2010. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Érdekes hogy senki sem válaszolt a KÉRDÉSEMRE!!!!


Aki nő, és nem lány, és 20-on túl van, az költözzön külön a szüleitől. (Igen, albérletbe is, ha épp nincs 40 milla a farzsebben palotára.)

BUNKÓKÁM, 22 vagyok, munkahelyem megszűnt így haza költöztem. FIZETED? mert látom neked van 40 millád!


A leírásodból, a stílusodból és a "problémából" kb. 12-nek gondoltalak és ezzel egyben a véleményemet is leírtam...

Nem a VÉLEMÉNYEDET KÉRTEM, hanem TANÁCSOT, hogy TE HOGYAN REAGÁLTÁL volna... tanulj meg olvasni...


"Aki így gondolkodik az anyjáról... "

Nem hogy így gondolkodom, ez a tény. Egy héten egyszer főz, Karácsonykor, se Húsvétkor sem csinált süteményeket, ha segítek, az a baj, ha nem segítek az a baj...vendégek, rokonok nem jönnek hozzánk, takarítani nem takarít, tök mindegy mit csinálok, soha nem jó semmi sem. Már jó sokszor segítettem neki, aminek a végeredménye többször az lett, hogy utána nekem kellett megcsinálnom a kaját, mert ő bement TV-zni...aztán elkezdte fikázni a kaját, amit ő rontott el az előkészítésnél...


Miért nem segítettél neki?

Mert arra meg még jobban kibukna, ha belenyúlnék, másrészről elég kicsi a konyha 2 személynek...


Mert mondjuk attól is ideges lehetett,hogy nem sikerült úgy a leves/kaja, ahogy elgondolta, és még te is csesztetted...

NEM CSESZTETTEM, csak szóltam, hogy szét fog mállani...ez nem csesztetés, hanem egy jóindulatú megjegyzés. NA az csesztetés lett volna, hogy "mivan, már erre sem tudsz figyelni? az egész fél óra alatt nem kellett mást csinálnod csak a levest!" Na ez csesztetés lett volna...

Másrészről, meg emberek vagyunk, hibázunk, és akkor mi van? Bár ő olyan, hogy ha kiesik valami a kezemből kiröhög (és nem kinevet mert az már más kategória). Mikor ő ejt ki valamit a kezéből, én nem röhögök, nem is vihorászok, és még meg sem mosolygom a tettét!


A hétvégénk arról szól, hogy ha bárhová akarunk menni apuval és vele, ő mindig elkezd balhézni délelőtt így eléri, hogy senkinek sem legyen kedve menni, hogy tudjon TV-zni... Komolyan anyámhoz hozzá se lehet szólni, amikor megy a tv, mert mindenre azt mondja, hogy ez a kedvenc sorozata...Múltkor elhívott vásárolni, mert kell neki ruha, és hogy ő nem tud választani, mert nagy a hasa és hogy segítsek neki... erre felpróbál egy ruhát, ami tényleg szörnyen állt, és nem passzolt az alakjára, mondom neki, hogy mással kellene próbálkozni, aztán fúj egyet és azt mondja hogy márpedig ez lesz. Én meg azt válaszoltam rá, hogy oké, látom tudsz egyedül is vásárolni, máskor nem jövök veled, mert jobb dolgom is lett volna...erre meg még ő sértődik meg....

2010. máj. 1. 11:13
 9/22 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, letört volna a kezed, hogyha elővettél volna egy másik szűrőt a nagy lyukú helyett, és kicserélted volna?"


Na arra biztosan kiakad volna...és tuti mindent elhajított volna...

2010. máj. 1. 11:16
 10/22 anonim ***** válasza:
61%
ééédes istenem :D a két kezemet összetenném ha ezek lennének a legnagyobb problémáim mint neked
2010. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!