Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit lehet csinálni?

Ilyen esetben mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Mondjuk én nem sok mindent tudnék csinálni, meg amúgy sincs hozzá annyi közöm, csak már idegesít, muszáj leírnom.

Anyám férje folyton felmond a munkahelyén, vagy kirúgják az ő hibájából. 5-6 éve volt egy munkahelye, ahol elég sokáig megmaradt, de csődbe ment vagy mi. Azóta volt, ha jól emlékszem minimum 9 (igen 9!!) munkahelye. De persze volt, amikor hónapokig munkanélküli volt, meg táppénzen is elég gyakran volt, legutoljára a vérnyomásával volt valami, aztán 3 hétig itthon volt, és semmit nem csinált. Anyám meg közben végig robotolt a gyárban, de mindegy. Volt, amikor azért rúgták ki, mert elrontott véletlenül (vagy kitudja) valami gépet, többször is volt, hogy összevitatkozott elég rendesen a főnökével, vagy volt, hogy ő mondott fel valami miatt... A mai nap megint felmondott. Én a helyében örülnék, hogy ennyi helyre felveszik 8 általánossal.

Mint írtam, anyám gyárban dolgozik, annyira nem keres rosszul, de nagyon sokat túlórázik. Engem annyira nem érint ez a dolog. Egyrészt dolgozgatok diákmunkán már én is, másrészt anyám, amikor nagyon kevés pénz volt azt is jól beosztotta, nekem nem volt belőle hátrányom, hogy nem dolgozott ez az ember. Csak szörnyű nézni, hogy anyám annyit dolgozik, táppénzre is csak akkor megy, ha már a halálán van...

Én nem hiszem, hogy sokat tehetnék, azonkívül, hogy itthon segítek neki. Azt se várom el tőle, hogy dobja ki ezt az embert, mert azért szereti, meg nélküle mégis csak rosszabbul jönnénk ki anyagilag.


2016. nov. 24. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Hogy jönnétek már ki rosszabbul valaki nélkül, aki amúgy sem dolgozik? A táppénz a lópikula, semmire nem elég.

Anyukád mit mond? Nem zavarja a dolog? A gyári munka nem fizet ám jól. Nem keres sokat, csak beosztja, hogy ne érezd meg.


Max annyit tudsz tennni, hogy kérdezgeted a pasit, sikerült-e már munkát találnia. Hát-ha kicsit magába néz.

Meg annyit, hogy mondjuk neki állsz takarítani otthon, mikor ő is ott van és invitálod, hogy segítsen. Olyan mondatokkal, hogy: "gyere, én porszívózok, te moss föl, vagy elmosogatok addi rakj be egy mosást, hogy anyának már ne kelljen csinálnia semmit mikor haza ér.

2016. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatodat én sem nagyon értem.

Akkor mégsem ingyenélő?

Ha rosszabbul jönnétek ki anyagilag ha nem lenne ott és anyád is szereti, akkor te ne avatkozz a dolgukba, örülj, hogy béke van.

2016. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy azért valami pénzt munkanélküliként is kap, nem? Meg azért, közbe közbe dolgozik, és még mindig több pénzünk van, mint ha egyáltalán nem lenne ő. Meg falun lakunk és pl fát azért még ő szokott vágni. Ha nem lenne kivágná? Jó, mondjuk mást nem nagyon csinál, mert a fát behordani, már többnyire mi szoktuk, meg a füvet is csak nagy ritkán nyírja ő, és még sorolhatnám.

Azért emeltem ki a kérdést, mert a kérdés kiírása óta volt megint 2 munkahelye, és most ismételten nem dolgozik. Anyám most is elmondta neki, hogy ha nem keres munkahelyet és nem fog dolgozni, meg ráadásul még itthon se nagyon csinál semmit, akkor mehet, ahova akar. De ez a monológja már elhangzott többször is, de semmi nem történt.

2017. febr. 14. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!